Skocz do zawartości

Dysk SSD 120/128 GB za 500zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

Witam! Noszę się z zamiarem zakupu dysku SSD na warunkach wymienionych w temacie, czyli 120 a najlepiej 128 GB w cenie do 500 zł (w tej półce cenowej nie zmieszczę się raczej z dyskiem 256 GB). Rozglądałem się trochę na morele.net i oto co zwróciło moją uwagę:
1.Dysk SSD Kingston SSDNow V300 120 GB 7mm (odczyt/zapis; 450/450MB/s) (SV300S37A/120G),
2.Dysk SSD Kingston 120GB HyperX 3K SSD SATA3 2.5'' 85K IOPS MLC (555/510MB/s) (SH103S3/120G),
3.Dysk SSD Mach Xtreme MX-DS Fusion GT Edition 120 GB MXSSD3MDSFG-120G,
4.Dysk SSD Corsair Force Series GT 120GB 2.5'' SATA III TRIM (Read/Write 555MB/515MB/s) (CSSD-F120GBGT-BK),
5.Dysk SSD SanDisk eXtreme 120GB 2,5'' SATA III ( zapis/odczyt 550/510 MB/s) (SDSSDX-120G-G25),
6.Dysk SSD Kingston SKC300S3B7A/120G (zapis 500 odczyt 525 mbs),
7.Dysk SSD Toshiba THNSNH128GBST4PAGB (zapis 500 odczyt 552 mbs).

Kolega ma i chwali sobie Dysk SSD Samsung 128GB SSD840 SATA-III, MLC, 2.5'' (read/write, 530/390MB/s) 7mm PRO (MZ-7PD128BW). Na morelach w tytule podają prędkości odczytu i zapisu ale różnią się one od prędkości podawanych w komentarzach. Poza tym nie wiem który kontroler pamięci jest lepszy a który jest gorszy. "Na papierze" najlepiej wygląda dla mnie pozycja 2 i 4. A co Wy o tym sądzicie?

 

Dodam jeszcze że mój sprzęt to między innymi procek i5 2500k, płyta główna Asrock p67 pro3 b3 i 8 gb ram ddr3.

 

PS. Wiem że tego typu tematów jest sporo na forum benchmarka ale chodzi mi konkretnie o ten zakres cenowy.

Edytowane przez melomonster
Link to post
Share on other sites

Ja też się dołączę i powiem samsung PRO 128GB tutaj w dobrej cenie obecnie  http://satysfakcja.pl/p/117717-dysk-ssd-samsung-128gb-2-5-sata-ssd-seria-840-pro.html  , chociaż to mało opłacalne dyski ssd. Nie wiem czy nie lepiej było by dołożyć np. do Plextor M5S PX-256M5S  tutaj obecnie w dobrej cenie  http://www.agito.pl/dysk-plextor-px-m5s-series-px-256m5s-2-5-256gb-sata600-83-639517.html?utm_content=639517&utm_source=skapiec.pl&utm_medium=Feed&utm_campaign=wszystkie  lub zejść z ceny i kupić Plextor M5S PX-128M5S  tutaj obecnie w dobrej cenie  http://www.salurion.pl/product/180596/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Plextor_SSD_2_5_128GB_520-200_MB-s_70k_IOPs.html  . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Swojego 840 PRO kupiłem niecałe 2 miesiące temu, naczytawszy się przed zakupem masy testów i porównań. Poza benchmarkami nie sądzę, by nawet najbardziej zaawansowany użytkownik był w stanie zauważyć między nimi różnicę. Osobiście kierowałem się własnym zaufaniem do marki. Używam produktów Samsung'a od ponad 20 lat i nigdy mnie nie zawiodły. Kupiona na początku lat 90-tych mikrofalówka, wielkości małej szafy, którą jedynie z racji gabarytów wywiozłem na działkę, nadal działa.

Edytowane przez Nowaj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OCZ nie polecam "braść" pod uwagę, bo jest to firma, której podejście do klienta było w przeszłości żenujące, a takowe należy tępić, a nie wspierać własnym portfelem.

 

Samsung 840 (bez PRO) to pomysł idiotyczny, bo jeśli już rozpatrywać dysk na kościach TLC to jedynie EVO, który od zwykłego 840 jest lepszy pod każdym względem.

 

Crucial M4 to świetny dysk, ale jest on konkurencją dla Plextor'a M5S, a nie M5P lub 840 PRO.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może ten dysk wezmę - popatrzcie na komentarze XD.

 

 

Swojego 840 PRO kupiłem niecałe 2 miesiące temu, naczytawszy się przed zakupem masy testów i porównań. Poza benchmarkami nie sądzę, by nawet najbardziej zaawansowany użytkownik był w stanie zauważyć między nimi różnicę. Osobiście kierowałem się własnym zaufaniem do marki. Używam produktów Samsung'a od ponad 20 lat i nigdy mnie nie zawiodły. Kupiona na początku lat 90-tych mikrofalówka, wielkości małej szafy, którą jedynie z racji gabarytów wywiozłem na działkę, nadal działa.

Ja również mam zaufanie do marki Samsung, również miałem ich mikrofalówkę która się zepsuła po 15 latach pracy (oby mój obecny Zelmer tyle podziałał). Generalnie jestem teraz bardziej nastawiony na 840 Pro 128GB ale skoro:

(...) Samsung 840 (bez PRO) to pomysł idiotyczny, bo jeśli już rozpatrywać dysk na kościach TLC to jedynie EVO, który od zwykłego 840 jest lepszy pod każdym względem.(...)

to który z tych dysków byłby lepszy: 840 EVO 120GB czy 840 PRO 128GB? Te osiem giga różnicy jestem w stanie przeboleć jeśli evo okazałby się szybszy (evo na morele.net kosztuje 393 zł a pro 499 więc trudno się spodziewać żeby tańszy był szybszy)

Link to post
Share on other sites

PRO jest obecnie najlepszym dyskiem w ofercie Samsung'a. Za nim plasuje się EVO, a później 840 (bez PRO), który jest dyskiem budżetowym i do wersji PRO nie ma nawet co go porównywać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Widzisz jeśli chodzi o cenę to polecałem ci dlatego plextora M5S bo on kosztuje około 350zł. Nie oszukujmy sie dyski ssd są drogie. Dlatego ja osobiście nie wydawałbym kasy na samsunga PRO 128 GB prawie 500 zł. Wolałbym zaoszczedzić 150 zł prawie i poczekać aż stanieją, ewentualnie kupić dysk ten sam ale 256GB. Chyba, że 128 GB wystarczy ci w zupełności to bym sie nie pchał w dysk ssd 256 GB wcale. Co do ceny samsunga PRO to wiesz generalnie jest tak, że wszytko przed swietami idzie w górę. Także jesli liczysz na spadek ceny to dopiero koniec stycznia. Pozdrawiam :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

840 PRO 128 GB dostaniesz obecnie poniżej 5 stów. 2 miesiące temu płaciłem za niego około 520, więc obecnie i tak trochę staniał.

 

W przeciwieństwie do HDD, gdzie cena za gigabajt maleje dość znacznie wraz ze zrostem pojemności, w przypadku SSD różni się ona nieznacznie w wersjach 128 i 256 GB. Ta druga opcja to wydatek około 900 zł (840 PRO). Większe modele mają odrobinę lepszy zapis, ale w codziennym użytkowaniu akurat ten parametr gra drugie skrzypce.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...