Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zanim zamontujesz procka, to sprawdź jego serię, jak 3 litera będzie "C" (jak np. w serii CACYC) to możesz pobawić się odblokowywaniem rdzeni, albo przynajmniej pamięci cache.

 

Zasilacz jest dobry, ale jeśli weźmiesz tańszą pamięć - Goodram 2x2GB i dołożysz kilka zł, to mógłbyś kupić Corsaira VX 400W.

Link to post
Share on other sites

Biorąc 2 takie kości: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=50939 wychodzi 352 zł za 4GB - blisko 40 zł mniej niż za te Patrioty. A radiatorki owszem fajne, ale niepotrzebne :[

 

A ten cooler Master jest dobry, ale za 40 zł więcej jest http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=52162 - też 80plus. No i na CM jest tylko 2 lata gwarancji, a na Corsaira 3.

Link to post
Share on other sites

No i git. Zestaw bardzo fajny. Nie będziesz żałował wydanych pieniędzy :[

 

Możesz tęż zmienić kartę na tą od saphhire: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=63128. Jeśli jednak się zdecydujesz na gigusia to poproś ich, aby dali ci z nowszej partii ponieważ one mają nowsze biosy dzięki którym wprowadzono tryb 2D, ale chyba jest możliwość wgrania tego samemu bez utraty gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Te 10% nie ma żadnej różnicy w tej klasie zasilaczy. Ok. 5zł w ciągu roku.

Wyższa sprawność to nie tylko oszczędność na prądzie :[ Ale mniejsza, ja tylko proponowałem małą zmianę, nie pisałem, że CM jest "fe i w ogóle" - ma tylko gorsza sprawność i krótszą gwarancję :(

Reszta zestawu od severna jest jak najbardziej OK :tajniak:

Link to post
Share on other sites

Te 10% nie ma żadnej różnicy w tej klasie zasilaczy. Ok. 5zł w ciągu roku.

Wyższa sprawność to nie tylko oszczędność na prądzie :[ Ale mniejsza, ja tylko proponowałem małą zmianę, nie pisałem, że CM jest "fe i w ogóle" - ma tylko gorsza sprawność i krótszą gwarancję :(

Reszta zestawu od severna jest jak najbardziej OK :tajniak:

Lorduś kochany człowieku, kij z gwarancją i sprawnością, zestaw pociągnie maksymalnie te 2 lata. Za dwa lata, na pewno coś zmienię lub zakupię nowy zestaw.

 

pawel.chodziez, jestem tyle z nimi na tym forum, to wiem wszystko dobrze :(.

Link to post
Share on other sites

Czasami tak bywa, że pojedyncza część jest w lepszej cenie, niż zestawy dual. Zostaje może dostawa po starej cenie, a dual lepiej schodzi i jest np. nowej - wyższej. Zależy od sklepu i czasu.

Link to post
Share on other sites

Co Ci? ;). Nie jesteś człowiekiem?

Nie, jestem AjronMan!!! ;)

 

Z tymi goodramami może być też taka beka, że dostaniesz jedną kość na Micronach (1600MHZ CL7 na 1,65V gwarantowane), a drugą na czymś mniej krętliwym :P (Nanya, Elipda pozwalają tylko z timingami zejść). Może zestawy są droższe bo częściej microny idą?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No to znów ja, poproszono mnie o złożenie zestawu i oparłem się na swoim. Ale potrzebuje alternatyw dla tych części. W cenie maksymalnej 2600 złotych. Brakuje w moim jedynie napędu :D.

 

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black

Płyta główna: Asrock M3N78D nForce 720D Socket AM3

Procesor: AMD Athlon II X3 440 (AM3/95W) BOX

Pamięć RAM: DDR3 Patriot GL I ELK 4GB PC1333 2x2GB CL9

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD5850 1GB DDR5/256b H/D PCI-E F

Dysk twardy: Samsung 500GB HD502HJ SATA II 16MB

Zasilacz: Cooler Master Extreme 500W BOX

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...