Skocz do zawartości

Recommended Posts

Więc może wpakować tą Nvidie?

Tylko nieco większa wydajność a znacznie wyższy pobór prądu, temperatury, głośność oraz CENA.

GTX260 to wydatek przynajmniej 700zł (z syfiarskim chłodzeniem Asusa) a b.dobrego HD5770 kupisz już za 550zł. Resztę dośpiewaj sobie sam... ^^

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Od ostatniego czasu trochę minęło, teraz gotówka jest już pewna i mam nadzieję, że nic się w samochodzie nie zepsuje :).

 

Więc, mam obecnie dysk Samsunga 160GB Sata, który sobie zostawię, najwyżej z czasem dołożę kolejny. Wybrałem komponenty do 2100 zlotych, jednak chcę sobie zostawić zapas na dodatkowe wydatki jak napęd czy jakieś kable. Tak jak pisałem wcześniej zostanę przy monitorze Samsunga 940n.

 

Procesor: AMD Athlon II X3 440 /3.0GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/ - 320 zł

Płyta główna: AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/ - 305 zł

Pamięć RAM: G.Skill 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 RL - 439 zł

Karta graficzna: Gainward GeForce GTS 250 GreenEdit 1024MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI - 469 zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza) - 215 zł

Zasilacz: bequiet! StraightPower E7 450W - 290 zł

 

Suma: 2038 zł brutto

 

Wszystko według esc.pl :D

Link to post
Share on other sites

Do tego mozesz dokupić kilka wentyli, polecam Fander Selekta za 30zł :D

No i mozna jakis cooler tani, np. Spartan, albo drozej Performa/Eclipse II i na to jedna selekta zeby cicho bylo.

 

E: Zastanawiam sie czy by lepiej nie bylo lepszej grafy wrzucic, w koncu kasa jest :)

Link to post
Share on other sites

Kasa jest, zagwarantowane 2500 złotych na komputer oraz na części do niego potrzebne. Więc tak do 2100/2200, możemy jeszcze pokombinować częściami. Chodź myślę, że udało mi się złożyć dość fajny zestaw. Tylko gdzie teraz to kupić, żeby do tego złożyli i wysłali? Bo do procesora i pasty się nie tykam :oops:.

Link to post
Share on other sites

Jednak 1100 złotych, to duża cena za kawałek plastiku :D. Zestaw więc najpewniej będzie wyglądać tak, nie lubię podkręcać procesora czy nawet karty.

 

Procesor: AMD Athlon II X3 440 (AM3/95W) BOX - 297 zł

Płyta główna: Asrock M3N78D nForce 720D Socket AM3 - 203 zł

Pamięć RAM: DDR3 Patriot GL I ELK 4GB PC1333 2x2GB CL9 - 392 zł

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD5850 1GB DDR5/256b D/H PCI-E OC - 1100 zł

Obudowa: ATX Midi CoolerMaster Dominator 690 czarna - 298 zł

Zasilacz: Cooler Master Extreme 500W BOX - 170 zł

 

Razem: 2460, no chyba, że będą mieli w swojej ofercie Gladiusa.

Składałem z ram.net.pl

Link to post
Share on other sites

Wiem, wiem już ci nawet napisałem w tamtym wątku. Aha, czy w ram.net.pl złożą te części, oczywiście chodzi mi jedynie o włożenie procka w gniazdo i nasienie pasty, oraz montaż wentylatora na nim. I czy wysyłają złożony komputer, wraz pudełkami etc.?

Link to post
Share on other sites

Co do płożenia procka w socket, to nie będziesz miał problemu, ponieważ nóżki pasują tylko w jedno miejsce. Pasta jest już na spodzie radiatora, więc tylko montujesz chłodzenie. Wentylator już jest zamontowany na chłodzeniu. Co do złożenia i pudełek to nie wiem bo nie zamawiałem komputera u nich. Ze złożeniem komputera nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Link to post
Share on other sites

Nie bój się :D. Procesor pasuje tylko w jedno miejsce w jednym położeniu, tak samo pamięć i karta. Nie da się inaczej czegoś włożyć. Po złożeniu będziesz mieć satysfakcje że ty ten komputer złożyłeś nie jakiś obcy człowiek.

 

Pamiętaj przy składaniu, nic na siłę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...