Skocz do zawartości

OC 4670k na Asrocku Z87 extreme 4


Recommended Posts

Sorry kolego lecz nie zrobimy Ci profilu OC ponieważ nawet nie wiemy jakiego napięcia potrzebuje Twój  procesor na 4.3GHz.Nie ustawię Ci jak u mnie bo każdy procesor to indywidualna sprawa.

Musisz trochę sam poustawiać,i posprawdzać jakie napięcia potrzebuje itp.

Tam w tym linku jest wszystko ładnie opisane,i nie zwracaj uwagi że jest tam 4770k bo to są te same ustawienia co w 4670k ;)


Ewentualnie masz przygotowane profile od ASRocka w biosie.

Edytowane przez chudy131080
Link to post
Share on other sites

Sorry kolego lecz nie zrobimy Ci profilu OC ponieważ nawet nie wiemy jakiego napięcia potrzebuje Twój  procesor na 4.3GHz.Nie ustawię Ci jak u mnie bo każdy procesor to indywidualna sprawa.

Musisz trochę sam poustawiać,i posprawdzać jakie napięcia potrzebuje itp.

W 100 % popieram wypowiedź Chudego i Hezena. Gdyż kwestie ustawień trzeba dobrać indywidualnie do sztuki procka bo na jednym 4670K wykręcisz 4.5 GHz przy np. 1.2v a na innym 4670K na 1.3v  i czasem bedzie trzeba zmienić tez inne napięcia by uzyskać pełna stabilność.

kabulini jeśli chcesz się brać za OC to poznaj chociaż jego podstawy.

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites

Ustawiałeś jeszcze jakieś inne napięcia oprócz napięcia na procku?

Jeśli padło dopiero po czterdziestu pięciu minutach to oznaka że mało Ci brakuje by mieć stabilne 4,5 GHz

Podbij jeszcze trochę napięciu na procku ale za nim to zrobisz to napisz jaką miałeś maksymalną temperaturę na najcieplejszym rdzeniu?

Najlepsze do sprawdzania stabilności procka są programy:

OCCT 4.4.0                                   
LinX-0.6.5 (11.1.1) AVX                 
IntelBurnTest 2.54(11.0.1.005) - przy tym programie nie wiem czy Ci chłodzenie wyrobi na 4.5 GHz ;)
 

Edytowane przez karol8721
Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Chciałem się upewnić, że wartości napięć, zegarów itp. dla procesora 4770k i dla 4670k są takie same i mogę smiało w ten sposób, jaki chudy131080 podał w linku swoją i5-4670k traktować ?

Edytowane przez SeVV88
Link to post
Share on other sites

Chciałem się upewnić, że wartości napięć, zegarów itp. dla procesora 4770k i dla 4670k są takie same i mogę smiało w ten sposób, jaki chudy131080 podał w linku swoją i5-4670k traktować ?

 

Oba te procesory są na tej samej platformie, podkręca się je w w identyczny sposób.

 

Większość ustawień, napięć dla poszczególnych kontrolerów i itp. jest taka sama:

np. dla kontrolera portów sata i usb (PCH Voltage), VTT Voltage - napięcie terminacji, można to nazwać dzielnikiem napięcia dla procesora (nie będę wchodził w szczegóły), VTT zawsze ustawiamy mniejsze niż napięcie vcore (naprawdę wysokie wartości potrafią ubić proca w kilkanaście godzin :D )

 

Takie rzeczy ustawia się wg. poradników, natomiast napięcie vcore dla danego taktowania Twojego proca ustawiasz sam - metodą prób i błędów.

Ale można powtarzać 100 razy i jeszcze jeden raz więcej, że każdy procesor CPU czy GPU podkręca się inaczej... i tak nie dociera.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

"Udało" mi się uzyskać mizerne 4,2Ghz przy napięciu Vcore 1,235V oraz napięciu V cache również 1,235. Chcąc uzyskać 4,3 Ghz podnosiłem napięcie aż do 1,36V jednak po około 20min katowania w OCCT wyskakiwał blue screen i reset. Aż nie chce mi się wierzyć, że tak kasztańska sztuka mi się trafiła..

Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Ja z podkręcaniem mojego I5 4670K mordowałem się bardzo długo. Przeczytałem chyba wszystkie poradniki, fora, testy i opinie jakie udało mi się wyszukać w gOOgle. Ciągłe niepowodzenia pchnęły mnie w zainwestowanie w nowy zasilacz, wyposażenie obudowy w pełną opcję wentylatorów, zakup chłodzenia Phanteksa PH-TC14PE. Niestety pomimo moich starań byłem zawiedziony marnymi wynikami. Nie wiem dlaczego ale czułem, że mój egzemplarz ma potencjał. Artykuły o skalpowaniu hasswella czytałem tylko z czystej ciekawości, a tak poważna ingerencja w procesor wydawała mi się szaleństwem. W ubiegłym tygodniu zupełnie przypadkowo natrafiłem na videoporadnik skalpowania hasswella metodą z użyciem imadła. Do weekendu prześladowała mnie myśl, że to ostatnia szansa. Spontanicznie wydostałem procesor z obudowy pojechałem do taty elektronika, dla którego precyzyjne prace przy elektronice to chleb powszedni. Jak usłyszał co chcę zrobić to pomyślałem, że oszalałem. Razem obejrzeliśmy videoporadnik i przystąpiliśmy do działania. Ja wszystko przygotowałem, a tata zgodził się uderzyć młotkiem. Po piątym mocniejszym puknięciu było po sprawie. Miałem banan na ustach od ucha do ucha, że tak łatwo poszło. W drodze powrotnej do domu zaczęła mnie prześladować myśl, że procesor już nie odpali. Zdecydowałem się na użycie pasty Coollabolatory liquid pro oraz Gelid OC-Extreme. Rezultat w postaci 4,5 GHz przy napięciu 1,24V i temperaturze max. 67 stopni przy godzinnym testowaniu w OCCT przy włączonym AVX Linpack. Wentylatory phanteksa ustawione na 70%. W grach temperatura nie przekracza 52 stopni. Żałuję, że nie zdecydowałem się na ten zabieg wcześniej. W najbliższy weekend postaram się podnieś zegar do maxiumum:). REASUMUJĄC JEŻELI CHCESZ PODNOSIĆ ZEGAR ZDECYDOWANIE NALEŻY OSKALPOWAĆ HASSWELLA!!!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...