Skocz do zawartości

Komputer pod MONTAŻ VIDEO - Avid / Adobe Premiere (~After Effects)


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Montaż / korekcja koloru
  • Maksymalna kwota : 4000 
  • Których części potrzebuję : Wszystkich podzespołów (bez monitora/urządzeń sterujących)
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080
  • Specjalne wymagania : -
  • Części z poprzedniego komputera : 0
  • Własna propozycja zestawu :

 

PLYTA GLOWNA : MSI Z87-G43 LGA1150, Intel Z87, 4xDDR3, VGA, GbLAN, ATX Z87-G43  -375
CPU :                      Intel CORE I7-4770 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - 1089                     
RAM : Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC - 530  
Obudowa :              SilentiumPC Gladius M40 Pure Black - 199               
SSD:                       Kingston 120GB HyperX 3K SSD SATA3 2.5''  - 379                                             
HDD1:                    Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB - 219                                                        
HDD2:                    Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB - 219                   (Raid 1)                        
Zasilacz:                 Be Quiet! Pure Power L8 600W 80PLUS Bronze BN224 - 315
DVD:                       Asus Naped DVD -/+RW, E-Green 24x (Czarny Panel), SATA, BULK - 65          
GPU :                      Gtx 660 TWIN FROZR III -  667

 

 
Zestaw jaki sobie wymyśliłem na "dzień dzisiejszy": Nie myślę o podkręcaniu. Montaż full hd i inne formaty, jednak nie pod codzienną pracę 'firmową" ale przede wszystkim naukę / studia i okazyjnie zarobkowo. Dwa monitory.
 

1. Wątpliwości co do płyty głównej. Generalnie potrzebuję większej ilości usb3.0 i sata3.

2. Ten zestaw to już 4050zł czy coś w nim jest "bez sensu" czy z czegoś można zrezygnować ? Chętnie wydam mniej pieniędzy.

3. Co z IVY Bridge? 

 

 

Bonus: Do znawców tematu: czy ktoś z Was pracował na Avid Media Composer z sukcesem na kartach z serii GTX ? Czy muszę pakować się w drogą, kartę specjalistyczną na której w wolnym czasie nie odpalę żadnej gry = Nvidia Quadro.. ? 

Edytowane przez damiaanp
Link to post
Share on other sites

 

 

Chętnie wydam mniej pieniędzy.

 

Procesor i7 4770 możesz zamienić na Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/

 

4 rdzeniowy / 8 wątkowy cep z niższym o 100MHz taktowaniem

 

 

 

Wątpliwości co do płyty głównej. Generalnie potrzebuję większej ilości usb3.0 i sata3

 

http://forum.pclab.pl/topic/906695-Temat-zbiorczy-o-problemach-z-MSI-Z87G43/

 

Warto zastanowić się nad AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/ - 2 kości UEFI, 8 fazowa sekcja zasilania, dobre audio oraz soft, niskie tempy

 

Obudowa Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z) - o wiele lepsza jakość, 4 x USB (2 x USB 2.0 + 2 x USB 3.0)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dodatkowo pod montaż full HD nie łączyłbym tych 2 HDD w RAID (z jednego odczyt, na drugi zapis).

 

W takiej samej cenie można mieć bardziej pojemny SSD: http://www.morele.net/dysk-ssd-plextor-2-5-128gb-sata-iii-520-200mb-s-9-5mm-px-128m5s-506401/

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

Super dzięki za uwagi. Ta obudowa Fractal Design świetnie wygląda a jeśli jakościowo też daje radę to ją wezmę!.

SSD też dobra propozycja dziękuje. Co do dysków to wolę w RAID 1 ze względu na bezpieczeństwo wyjdzie wtedy niestety tylko 1tb miejsca z 2ch ale jak jeden padnie to mam zawsze wszystkie dane. Docelowo tych dysków tam będzie z 2x więcej oczywiście ale to kwestia na trochę później. 

 

INTEL XEON w sumie to świetna opcja jak z dedykowanej grafiki haswella bym nie korzystał i tak, ale czy ten procesor będzie miał jakąkolwiek przewagę nad i7 ?

Może jest jakiś inny Xeon warty uwagi na tą platformę (może być nawet lekko droższy)?

Link to post
Share on other sites

 

 

ale czy ten procesor będzie miał jakąkolwiek przewagę nad i7 ?

Przewagę cenową :) o to chodzi z Xeonami, że oferują w zasadzie to samo co i7 bez K za 200 zł mniej.

Za 100zł więcej jest 1240v3, ale ma tylko 100MHz wyższe taktowania (wg mnie nie opłaca się tyle dopłacać), później to już lepiej brać i7.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok racja dzięki ;).

1. Czy potrzebuje jakiegoś specjalnego chłodzenia do tego XEONA ? Czy "boxowe" wystarczy ? 

2. Sorry że tak o ten procesor się boje ale Czy Xeon ma tak jak i7    Hyper-threading, rozumiem że nie jest w żadnym stopniu zubożony (prócz taktowania lekko) w stosunku do i7 i brak GPU wbudowanego. W razie czego mogę te 120pln dopłacić do Haswella i7. 

 

 

Pytanie dla znawców, czy karta graficzna NVIDIA QUADRO Q600 (jeden z podstawowych "nowych" modeli) się do czegokolwiek nadaje ? Tzn czy jest aż tak wolna w zastosowaniach innych niż "profesjonalne" jak słyszałem cena gtx'a a jednak lipa totalna. 

Rozważam ją dodatkowo bo Avid Media Composer bywa wybredny i może nie działać dobrze na geforce'ach a tak na prawdę to tylko kwestia sterowników hmm. 

Link to post
Share on other sites

1. Nie potrzebujesz, ale boksowe będzie pod obciążeniem głośne.

2. Tak, Xeon ma 8 wątków, jak i7. I, tak jak piszesz, jest zubożony o iGPU oraz te 100MHz.

 

Z Q600 można żyć ;) mój kolega ze studiów ma zestaw z Q600 i spokojnie pracuje w PS, Illustratorze, AutoCADzie itp. Oczywiście nie gra w żadne gry.

Link to post
Share on other sites

Procesor:
Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/
930 zł

 

Płyta główna:
AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/
365 zł

Pamięć RAM:
Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix
539 zł

 

Dysk twardy:
Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)
359 zł

Drugi dysk twardy:
Western Digital Red 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
269 zł

Karta graficzna:
MSI GeForce GTX 660 TwinFroz III OC 2GB DDR5 192bit (1098/6008)
679 zł

Karta dźwiękowa:
Creative Labs Sound Blaster Audigy se
90 zł

 

Nagrywarka DVD / BluRay:
Samsung SH-224DB SATA (black)
69 zł

Obudowa:
Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)
275 zł

Zasilacz:
XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU
235 zł

 

Listwa zasilająca:
ActiveJet Combo 3Gn 1.0m czarna (3-gniazda)
30 zł

 

 

 
 
Suma:  
3840
zł brutto
3121.95
zł netto

 

 

Jestem skłonny kupić taki zestaw. Jeśli jeszcze ktoś na ostatni moment widzi jakąś wadę zestawu, czy cenę można obniżyć choć minimalnie to było by świetnie. 

karta dzwiękowa+listwa to takie tam nie podlegające rozmowie sprawy;) 

Płyta główna polecona przez KAJITSU bardzo mi się podoba szczególnie SATA3 tyle wejść i usb3.0 ale jak to za "dobra płyta" dla kogoś kto nie podkręca + ma audio taniego sound blastera to proszę o jakąś propozycję.  dzięki za dotychczasową pomoc !

Link to post
Share on other sites

40zł zaoszczędzisz biorąc Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda lub Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 zamiast WD Red.

 

Na razie bierzesz 1 HDD i będziesz dokładał drugi? Ogólnie zestaw OK. Jeśli nie używasz hibernacji/uśpienia to XFX może zostać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki BlueMike (!).

Tak tak, na razie jeden bo nie będę miał tam aż tak olbrzymiej ilości danych (jak narazie), a jakiś tam zewnętrzny mam już jako backup. 

Słyszałem że RED bardzo cichy i może już zostawię. 

 

Sorry że tak męczę, ale pomyślałem pisząc o KLAWIATURZE moja jest strasznie mało ergonomiczna i straszny skok klawiszy.. (tracer gender trk-272), jeśli ktoś może coś polecić - cicha praca, rozmiar bez znaczenia lub - lepiej większa niż mniejsza, nie musi mieć podświetlenia, może być "nawet" na kabel

Link to post
Share on other sites

 

 

Słyszałem że RED bardzo cichy i może już zostawię.

 

Wersja RED dedykowana jest pod pracę 24/7 oraz NAS.... zerknij na testy wydajności które wyjaśnią Ci wszystko

 

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,17

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,15

 

Zaoszczędzając 30 zł na HDD, dołóż do bequiet! PurePower L8 530W Modularn


Jeżeli zależy Ci na cichym zestawie, szczególnie kiedy to zestaw skierowany jest do pracy:

 

Asus GeForce GTX 660 DCII OC 2GB DDR5 192bit (1085/6008)

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Link to post
Share on other sites

OK dziękuje bardzo za pomoc. Wezmę ten zasilacz i faktycznie tego akurat gtx 660. Ostatnie pytanie czy kupować w ESC.pl czy może gdzie indziej? Oni mają wszystkie części jakich potrzebuje, na morele znowu zaczęło by się kombinowanie. Polecacie ten sklep jest taki sprawdzony ? ;)

 

 -P.s.

teraz składając ten zestaw do kupy na stronie np,. wyświetla mi taką samą cenę netto jak i brutto zupełnie bez sensu sprawa może to jakiś błąd 

Edytowane przez damiaanp
Link to post
Share on other sites

Polecam ESC.pl  ;)

Odradzam Q600 i wszystkie Quadro poniżej K4000.

Pod edycję filmów docelowo potrzebujesz :

- CPU : im więcej rdzeni tym lepiej, im mocniejszy rdzeń tym lepiej, czyli jakaś i7 / Xeon z HT 

- RAM : 16GB to minimum, 32GB jest w miarę OK, 64GB jest pożądane  8-)

- GPU : zalecana Nvidia, coś wydajnego pomaga w oknie preview - im szybszy układ tym bliżej do pracy "real-time" (pre-render na naprawdę mocnym GPU jest praktycznie nie odczuwalny)

- szybki dysk pod cache aplikacji i tylko do tego jednego celu poświęcony- polecam SSD 

- osobny dysk pod media

- osobny dysk pod zapis wyników renderowania 

Pozdrawiam Stelek

Link to post
Share on other sites

dzięki !

Ok to chyba faktycznie złożę w ESC 

 

 


Mam jeszcze pytanie czy do tego zestawu który już sobie poskładałem PRAWIE finalnie: 

 

Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/

 

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

 

Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

 

Asus GeForce GTX 660 DCII OC 2GB DDR5 192bit (1085/6008)

 

Creative Labs Sound Blaster Audigy se

 

Samsung SH-224DB SATA (black)

 

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

 

bequiet! PurePower L8 530W Modularny

 

 

Pytanie o PŁYTĘ GŁÓWNĄ. Czy jest jakaś która posiada podobne właściwości ale jest np. TAŃSZA ? Ja nie muszę tutaj podkręcać nie wiadomo czego, z resztą to pod XEON'a. 

 

Czy ta obudowa Fractal Design Core 3000, warta swojej ceny ? Czy wentylatory wbudowane nie hałasują ponad miarę ? 

Edytowane przez damiaanp
Link to post
Share on other sites

To już na prawdę ostatnie pytanie, a nie podbijanie wątku na siłę ;)

KARTA GRAFICZNA -> 

Asus GeForce GTX 660 DCII OC 2GB DDR5 jak najbardziej mi wystarczy ( jeśli w ogóle będę grał to mam wielkie zaległości od 4lat na ''beznadziejnym'' laptopie działałem na którym nawet MASS EFFECT (JEDYNKA) tak ciął że dałem spokój w połowie) także wiadomo to jest potwór dla mnie i tak. Ale czy np. 

- Może warto wziąć z allegro lekko używanego GTX 660 TITANIUM za jakieś 700pln czy brać tego (bardzo cichego, podkręconego gtx 660) za 690pln nówka z esc.pl ?  Niby to te 10-12% wzrostu wydajności - ale cena ta sama, może firma gorsza (w  tym przypadku GAiNWARD PHANTOM) ale czy w ogóle rozważać taką opcję ? 

Edytowane przez damiaanp
Link to post
Share on other sites

Warto zainwestować w GTX 660Ti jednak będzie to używka, z drugiej strony i GTX 660 wystarczy do niedzielnego grania. 

 

ASrock H87 Fatal1ty posiada dobrą integrę dźwiękową oraz wyjścia na głośniki 5.1, zrezygnuj z zakupu Sound Blastera, zaoszczędzone 100 zł dołóż do GPU i myśl w razie czego nad nowym Gigabyte GeForce GTX 760 OC 2GB DDR5 256bit (1085/6008)

 

Tutaj masz jakbyś potrzebował kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

Link to post
Share on other sites

=

Dziś zamawiam ten zestaw w ESC. Mam jeszcze z 200pln dodatkowe czy coś zmieniać, dokładać w związku z tym ?

To jest jakieś 4050zł -> 

 

Procesor:
Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/
930 zł

 

Chłodzenie: BOXowe kijowe
 
Płyta główna:
AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/
365 zł

 

Pamięć RAM:
Crucial 16GB (2x8GB) 1600MHz CL9 Ballistix
539 zł

 

Druga pamięć RAM:
-
-

 

Dysk twardy:
Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)
359 zł

 

Drugi dysk twardy:
Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
230 zł

 

Karta graficzna:
Asus GeForce GTX 660 DCII OC 2GB DDR5 192bit (1085/6008)
690 zł

 

Karta dźwiękowa:
Creative Labs Sound Blaster Audigy se
90 zł

 

Nagrywarka DVD / BluRay:

Pioneer Blu-ray BDR-208DBK SATA (black)
269 zł

 

Obudowa:
Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)
275 zł

 

Zasilacz:
bequiet! PurePower L8 530W Modularny
299 zł
Edytowane przez damiaanp
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, faktycznie wezmę to chłodzenie. Kupię sobie jeszcze jeden dysk twardy dodatkowo, a mam pytanie o obudowę - FRACTAL DESIGN core3000 kosztuje ona 275zł to całkiem dużo, podoba mi się ale czy nie można czegoś porównywalnego kupić jednak minimalnie taniej ? 

Czy jest "w miarę" cicha ? 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, wrzuć sobie jakieś ciche chłodzenie Xigmatek Gaia SD1283  a resztę dorzuć do fabrycznie wyciszonej Corsair Carbide Series 330R (black)

 

Jeżeli coś taniej niż Core 3000 to SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (bez zasilacza) 

 

- obudowa bogato wyposażona ale z jakością wykonania bywa różnie, ogólnie nie jest zła, ewentualnie z świecidełkami Zalman Z9 Plus (b/z)

Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim, myślę że bez tej pomocy złożył bym coś o wiele słabszego z każdego punktu widzenia. 

Ostatecznie wziąłem chłodzenie i lepszą obudowę wygląda to świetnie. 

Intel Xeon E3-1230v3 

 

Xigmatek Gaia SD1283

 

AsRock Fatal1ty H87 Performance

 

Crucial 16GB (2x8GB) 1866MHz CL9 Ballistix Tactical

 

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

 

Asus GeForce GTX 660 DCII OC 2GB DDR5 192bit (1085/6008)

 

Pioneer Blu-ray BDR-208DBK SATA (black)

 

Corsair Carbide Series 330R (black)

 

bequiet! PurePower L8 530W Modularny

 

 

Ile będę musiał czekać na mail z ESC.PL, że w "mogę wpłacać kasę" ? Bo podczas składania zamówienia było napisane by się wstrzymać do momentu potwierdzenia. Rozumiem, że nie mam co liczyć, że odpisze mi ktoś w niedzielę, skoro dzisiaj (sobota) nie było odzewu a zamówiłem w piątek póznym wieczorem ? 

Edytowane przez damiaanp
Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...