Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Chłodzenie wodne a bezpieczeństwo sprzętu

wycieki płyn do chłodzenia WC LC wodne chłodzenie watercooling

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 jarek_876

jarek_876
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 12 listopad 2013 - 23:20

Witam wszystkich.

Od dłuższego juz czasu nosze sie ż zamiarem na przejście na wodne chłodzenie. Czytałem opinie,  fora, porady itd. Niby wszystko jest Ok, tylko jest jedno ale, chcę zbudować nowy sprzęt i mam zamiar wrzucić trochę kasy w niego (projektuję w 3D), szczerze mówiąc trochę cykam sie przed tym. Boje się że jeden mały wyciek i wszystko szlag trafi (zwarcia i tym podobne historie).

Przeglądając dzisiaj allegro trafiłem na cos takiego:

http://allegro.pl/no...3706213524.html

Macie jakieś doświadczenia z takimi "cudami"? Ile w tym prawdy a ile lipy?

Dzwoniłem do typa i niby mówił że wszystko jest ok i takie tam pierdoły.

Jaka jest wasza opinia o tym, macie większe doświadczenie w tym temacie.

Z góry dzięki za pomoc

Pozdro

• 0

#2 Biafra

Biafra
  • Nothing shocks me.

• 6557 postów
  • Miejscowość:Antwerpia

Napisano 13 listopad 2013 - 07:46

Większość markowych płynów jest względnie bezpieczna dla sprzętu. Nawet delikatny wyciek zazwyczaj kończy się wyłączeniem się sprzętu. Choć o wyciek taki trzeba się samemu postarać. Przeczytaj poradnik dotyczący chłodzenia wodnego na forum i zobaczysz że testy szczelności układu przeprowadza się przed podpięciem zasilania do Twojego cennego sprzętu. Powiem Ci tak-

Woda-Mineralna-niegazowana-20140-big.png

Ta butelka szczelnie trzyma zamkniętą w niej ciecz. Tym bardziej nie ma się co obawiać o sprzęt dedykowany do tego typu chłodzenia. 

• 1
Phanteks Enthoo Primo/Koolance LC
Widzisz coś łamiącego regulamin? Kliknij przycisk "Zgłoś".

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wycieki, płyn do chłodzenia, WC, LC, wodne chłodzenie, watercooling

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych