Skocz do zawartości

Mayhems Aurora 2- Beta


Recommended Posts

Mam go w układzie od 10 listopada więc jeśli miałby robić oczywiste wały to już by się coś działo. Będę informował co i jak. A myk z zastępowanie starych zasobów jest denny bo nie wiesz co kupujesz...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Płyn faktycznie jest trwały. Używam go już kawałek czasu i nadal nie ma najmniejszych oznak utraty właściwości. Cząsteczki nadal podnoszą się w przeciągu 2-3 sekund od włączenia pompy i efekt doskonale się utrzymuje. 

 

Co do dostępności. Płyn już trafił do sprzedaży. Niestety mayhems stwierdził że ze względu na sporą rotację płynu- nowa rewizja będzie po prostu zastępować starą aurorę w ofercie. Dlatego na ten moment kupując aurorę od dystrybutorów nie masz pewności że nie dostaniesz tej starej :/ Idotyczne posunięcie no ale pewnie obawiali się że przy premierze a2 nikt nie będzie chciał już starej aurory (i słusznie). Wydaje mi się że najbezpieczniej kupić teraz aurorę od mayhemsa (w oficjalnym sklepie) i zaznaczyć wyraźnie że masz zamiar używać płynu przez długi czas...

Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety mayhems stwierdził że ze względu na sporą rotację płynu- nowa rewizja będzie po prostu zastępować starą aurorę w ofercie.

 

http://data3.whicdn.com/images/48908325/SpongeBob-says-fuck-logic_large.jpg


 

 

W pokoju stoją 3l pastela

 

Ja mam dwa, do zalania będę potrzebował ~ 1,5l. Pewnie potrzymam trochę w układzie i zacznę szukać pewnego źródła dwójki...

Link to post
Share on other sites

U mnie stoją 2l już zrobione i jeden koncentrat + dwa barwniki. Pewni niecały litr mi wejdzie do układu, druga butla sobie postoi i poczeka na wymianę :)

Najpewniejsze źródło dwójki to sklep mayhemsa. Raczej nic innego się nie znajdzie

Link to post
Share on other sites

 

 

druga butla sobie postoi i poczeka na wymianę

 

Jak często Ty zmieniasz pastela? ;) Ja trzymałem swój ponad rok w układzie i absolutnie nic mu nie dolegało. Gdybym nie zmienił go na aurorę to pewnie nadal używałbym tego samego płynu :) Pastel to jednak strasznie trwała bestia. 

Link to post
Share on other sites

Nie zmieniam wcale bo jeszcze nie używałem. Była promocja świąteczna to kupiłem sporo na zapas

Chociaż w sumie używałem,ale z przygodami i trzeba było płyn wymienić (podziękowania w stronę rezerwuaru zatokowego)

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Ah. Pamiętam sytuację. Chyba uwaliło Ci przy tym twardziela, nie? Pastel potrzebuje znacznie mniejszego przepływu żeby się nie wytrącać. Obecnie jedyne problemy to plastyfikator lub zmiana pH (czerwony lubi brązowieć przy zakwaszeniu). To są wszystko płyny z nanocząstkami. W przypadku pastela są one o wiele mniejsze niż w aurorze. Nowa aurora różni się też tym że ma właśnie mniejsze nanocząstki niż pierwsza wersja. Jestem też prawie pewny że dali tam bardzo słaby roztwór detergentu żeby cząstki nie asocjowały i nie robiły trwałych złogów. Jeden z moich kumpli robi doktorat z nanotechnologii i rozkminialiśmy nową aurorę u niego w labie :D Ogólnie radze uważać na rzeczy typu rurka do spuszczania płynu. Cząstki aurory będą się tam osadzać- nie ma przepływu więc nie ma ich co podnosić. Płyn będzie tracił efekt.

Link to post
Share on other sites
Ogólnie radze uważać na rzeczy typu rurka do spuszczania płynu. Cząstki aurory będą się tam osadzać- nie ma przepływu więc nie ma ich co podnosić. Płyn będzie tracił efekt.

 

Wystarczy wykombinować, żeby wąż do spuszczania płynu był w pozycji pionowej a tylko do opróżniania układu w pozycji poziomej.

Wystarczy odpowiednie miejsce w układzie (niewidoczne) i jakaś złączka obrotowa 90 stopni.

U siebie będę musiał coś takiego zastosować.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Wystarczy wykombinować, żeby wąż do spuszczania płynu był w pozycji pionowej a tylko do opróżniania układu w pozycji poziomej.

Wystarczy odpowiednie miejsce w układzie (niewidoczne) i jakaś złączka obrotowa 90 stopni.

U siebie będę musiał coś takiego zastosować.

Ja mam coś na tej zasadzie, puściłem wąż powrotu w przedziale na kable ;P, i by tam się dostać użyłem kątowej 90C + 45 ;) i ładnie schowałem za chłodnicą a potem puściłem w dół ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...