Skocz do zawartości

DDR3 2 GB a Windows 7


Recommended Posts

Witam.
 

Od ostatniej instalacji systemu Windows 7 - 32 bit po zmianie komponentów tj. płyta główna, procesor oraz RAM zaczęło występować u mnie zjawisko bardzo dużej "pożeralności" pamięci.

 

Kupiona pamięć to GoodRAM DDR3 2 GB @ 1333 MHz CL9.

 

Dosłownie przez cały czas użytkowania sprzętu mam zużycie pamięci na poziomie 90-94% niezależnie od tego, co robię. Mogę nawet zostawić komputer bez żadnych włączonych aplikacji czy dużej ilości włączonych kart w przeglądarce, to i tak będzie to samo.

 

Dziwi mnie ten fakt, ponieważ wcześniej miałem pamięć Kingston 2 GB @ 800 MHz na starszym sprzęcie, a maksymalne jej zużycie było na poziomie 47%, a przezywczajony jestem do włączania w tym samym czasie paru aplikacji, kilkudziesięciu czasami nawet kart w przeglądarce i normalnej pracy bez żadnych zwiech. A teraz nawet pojawienie się okna ładowania w grze (tj. League of Legends) trwa z minutę.

 

Teraz aby mieć jakąkolwiek płynność muszę mieć wszystko inne wyłączone podczas gry. Inaczej kończy się to kompletną "ściną" która skutecznie uniemożliwia jakąkolwiek pracę.

 

Mam okazję porzyczyć od kolegi jego 8 GB RAMu, wiem że montowanie tego z 32 bitowym systemem mija się z celem ale zawsze będę mógł to sprawdzić.

 

To tyle, może macie jakieś pomysły co jest przyczyną problemu.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Procesy też przeglądałem, wszystkich użytkowników itd. Powyłączałem pare śmiesznostek od Intela ale to niczego, absolutnie niczego nie zmienia.


Dodam jeszcze że przed chwilą, z włączonymi 2 kartami w przeglądarce w tle, podczas gry próba ALT-TAB'owania zakończyła się Blue-Screen'em z napisem u dołu Physical Memory, reszty nie zdąrzyłem doczytać.

Link to post
Share on other sites
Dosłownie przez cały czas użytkowania sprzętu mam zużycie pamięci na poziomie 90-94% niezależnie od tego, co robię.

 

bo tyle zużywa sam OS, musiałbyś go wykastrować, powiedziałbym ci - lepiej dokup jeszcze jedną taką kostkę - ale masz wersję 32bit, nic to nie da

Link to post
Share on other sites

To w takim razie dlaczego Windows 7 z 2 GB DDR2 śmigał aż miło?

Bo moze tam nie miales service packa, czy jakiejs latki :-) Albo tam juz miales wszystko pokeszowane i lepiej ustawione (wirtualna chocby), czy nawet dysk niepofragmentowany.

 

BTW, tego Goodrama to ja jednak bym MemTestem przelecial, bo BSOD to nie jest normalna sprawa.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...