Skocz do zawartości

Połączenie PC z TV przez HDMI- Brak dźwięku na TV.


Recommended Posts

Witam.

Posiadam kartę graficzna Gainward 9800GTX+, HDMI podłączone przez przejściówkę. Połączyłem poprzez 5 metrowy kabel HDMI. TV to LG 42LF2500. Powinienem mieć wybór TV w panelu sterowania dźwięku, ale go brak, mam jedynie Głośniki i Realtek Digital Output. Gdy próbuje zainstalować sterowniki od Realtek i Nvidia to wyskakują mi takie błędy:

Nvidia: http://img703.imageshack.us/img703/7920/aijt.png

Realtek: http://img834.imageshack.us/img834/508/61fj.png

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Dziękuje ;)

Link to post
Share on other sites

Win7?

Start>Panel Sterowania>Sprzęt i dźwięk>zarządzaj urządzeniami audio> i na podłączonym tv będzie tam taki telewizorek klikasz na niego prawym > ustaw jako domyślne urządzenie. Powinno działać ;d

 

Tak, Win7 64bit SP1, pisałem u góry, że właśnie tego telewizorka nie ma i w tym jest problem, może moja karta graficzna przesyła tylko sam obraz, a dźwięku nie.

Link to post
Share on other sites

kurde ;/ nie wiem. Poczekamy może ktoś inny coś poradzi.

A jak ustawiasz realtek digital output?

p.s. Co to za nakładka ? :D Podoba mi się :P

 

Jak ustawie digital output to nic się nie dzieje, oprócz tego, że nie mam dźwięku w głośnikach.

TuneUp Utilities 2013, zmieniasz sobie wygląd icon i ogólnie, fajny program a jak chce to nakładkę mogę Ci wysłać, pisz PW jak coś ;)

Link to post
Share on other sites

Przy połączeniu TV i PC lub amplitunera przez HDMI domyślnym urządzeniem audio dla dźwięku z Peceta powinien być Nvidia High Definition Audio(model TV lub amplitunera w nazwie urządzenia audio) a nie Realtek. Jeśli nie ma takiego urządzenia na liście w Panelu Sterownia to znaczy że sterowniki karty grafiki są stare lub źle zainstalowane(brak zainstalowanego sterownika Nvidia HD Audio). Realtek Digital Audio Output to wyjście cyfrowe audio z karty zintegrowanej a nie po HDMI. Można tak uzyskać dźwięk na TV ale wymaga to podłączenia za pomocą dodatkowego kabla audio Peceta i TV. W przypadku połączenia przez HDMI dźwięk przesyłany jest cyfrowo ale nie za pośrednictwem sterowników Realteka. 

Edytowane przez gepardmak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przy połączeniu TV i PC lub amplitunera przez HDMI domyślnym urządzeniem audio dla dźwięku z Peceta powinien być Nvidia High Definition Audio(model TV lub amplitunera w nazwie urządzenia audio) a nie Realtek. Jeśli nie ma takiego urządzenia na liście w Panelu Sterownia to znaczy że sterowniki karty grafiki są stare lub źle zainstalowane(brak zainstalowanego sterownika Nvidia HD Audio). Realtek Digital Audio Output to wyjście cyfrowe audio z karty zintegrowanej a nie po HDMI. Można tak uzyskać dźwięk na TV ale wymaga to podłączenia za pomocą dodatkowego kabla audio Peceta i TV. W przypadku połączenia przez HDMI dźwięk przesyłany jest cyfrowo ale nie za pośrednictwem sterowników Realteka. 

 

Do grafiki mam aktualne sterowniki, staram się je aktualizować. Ale właśnie mam błąd podczas instalacji sterowników Nvidia HD Audio, jak pisałem w 1 poście i załączyłem ss 

Link to post
Share on other sites

Przy połączeniu TV i PC lub amplitunera przez HDMI domyślnym urządzeniem audio dla dźwięku z Peceta powinien być Nvidia High Definition Audio(model TV lub amplitunera w nazwie urządzenia audio) a nie Realtek. Jeśli nie ma takiego urządzenia na liście w Panelu Sterownia to znaczy że sterowniki karty grafiki są stare lub źle zainstalowane(brak zainstalowanego sterownika Nvidia HD Audio). Realtek Digital Audio Output to wyjście cyfrowe audio z karty zintegrowanej a nie po HDMI. Można tak uzyskać dźwięk na TV ale wymaga to podłączenia za pomocą dodatkowego kabla audio Peceta i TV. W przypadku połączenia przez HDMI dźwięk przesyłany jest cyfrowo ale nie za pośrednictwem sterowników Realteka. 

Ja w moim lapku nie mam sterowników i jakoś działa xDD

Link to post
Share on other sites

Ok. Sterowniki Nvidia HD Audio możesz zainstalować ręcznie. Znajdź w menadżerze urządzeń muszą być 4 "Urządzenie zgodne z High Definition Audio." powinny być "Nvidia High Definition Audio" i wybierz opcję na tym sterowniku z menu prawej myszki i Aktualizuj oprogramowanie sterownika-Przeglądaj w poszukiwaniu oprogramowania sterownika". Dalej wskaż miejsce folderu Nvidia HD Audio z rozpakowanych na dysk sterowników do karty grafiki. Sterowniki powinny się zaktualizować z tego folderu. Z rób tak dla wszystkich urządzeń zgodnych z HD audio w Menadżerze urządzeń. Powinno pomóc z dźwiękiem przez HDMI. Urządzenie TV powinno zostać rozpoznane. Jeśli sterowniki już będą zainstalowane inne problemy z wyświetlaniem i dźwiękiem można rozwiązać przez odpowiedni player wideo i jego konfigurację. Co do komentarzy typu "U mnie działa a nie mam sterowników" To takie komentarze są bzdurne i tylko sieja zamęt. Po co to komu. Kolega ma inną specyficzną konfigurację sprzętu i problem trzeba rozwiązać a nie chwalić się tym, że u mnie działa a u Ciebie nie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem rewizję tematu. Połączyłeś Swój TV przez przejściówkę tzn. DVI-HDMI to niestety nie będziesz miał dźwięku na tym połączeniu. Złącze DVI jest tylko złączem Video bez audio. Audio musisz poprowadzić TV cyfrowym przewodem audio(przewód Coaxial lub optyczny). Co trochę komplikuję twoją instalację. Przewód cyfrowy w zależności jakie złącze posiada twoja płyta(może posiadać i optyczne i koncentryczne) nie kosztuję dużo ceny są uzależnione od marki i jakości do 30 zł spokojnie coś kupisz. Lub jeśli twoja karta grafiki nie ma złącza HDMI. Kupić taką kartę, która posiada złącze HDMI bądź miniHDMI. Wtedy będziesz miał połączone urządzenia tylko jednym przewodem. Sterowniki i wszystkie inne sprawy poruszone wyżej jeśli jest (DVI-HDMI) są nie istotne.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem rewizję tematu. Połączyłeś Swój TV przez przejściówkę tzn. DVI-HDMI to niestety nie będziesz miał dźwięku na tym połączeniu. Złącze DVI jest tylko złączem Video bez audio. Audio musisz poprowadzić TV cyfrowym przewodem audio(przewód Coaxial lub optyczny). Co trochę komplikuję twoją instalację. Przewód cyfrowy w zależności jakie złącze posiada twoja płyta(może posiadać i optyczne i koncentryczne) nie kosztuję dużo ceny są uzależnione od marki i jakości do 30 zł spokojnie coś kupisz. Lub jeśli twoja karta grafiki nie ma złącza HDMI. Kupić taką kartę, która posiada złącze HDMI bądź miniHDMI. Wtedy będziesz miał połączone urządzenia tylko jednym przewodem. Sterowniki i wszystkie inne sprawy poruszone wyżej jeśli jest (DVI-HDMI) są nie istotne.  

 

OK, to dzięki za pomoc, najprawdopodobniej kupie nową kartę, bo ta jest już stara.

Ale zaraz chwila, mój kolega ma też hdmi przez przejściówkę dvi-hdmi i mu wszystko ładnie działa, dźwięk przesyła itd.

Link to post
Share on other sites

Istniej możliwość przesyłania audio złączem DVI problem w tym, że wszystko zależy od producenta karty grafiki. Jeśli zamontował konkretnie takie złącze dokładnie w tej wersji DVI-D http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface#cite_note-1 . Nie jest to standardowe złącze, niektóre piny są wykorzystywane do transmisji audio. Konieczna jest do tego odpowiednia przejściówka(DVI-D-HDMI) najlepiej gdyby była w zestawie z kartą grafiki. Sprawdź czy Twoja karta posiada złącze DVI-D, bo jeśli złącze jest inne to temat audio za pośrednictwem tego złącza można zamknąć. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...