Skocz do zawartości

Na co powinieneś zwrócić uwagę, kupując nowy zasilacz


Recommended Posts

- pół-pasywny - wentylator uruchamia się w przypadku osiągnięcia przez zasilacz określonego obciążenia/temperatury. - pasywny - konstrukcja pozbawiona jest wentylatora.  

 

Chłodzenie pół-pasywne można spotkać w zasilaczach o sprawności co najmniej 80+ Gold

 

A np Corsair Gaming Series GS600W czy Tacens Valeo III ?  Z doświadczenia wiem że GS600 piszczy, natomiast w Valeo (obecnie posiadam)  jak załączy się wentylator od odkurzacz zagłusza  :cry:

 

Może warto napisać coś więcej o okablowaniu, kompatybilności z C6 / C7, czy o rodzajach regulacji napięć (grupowa, niezależna, DC-DC) ?

Link to post
Share on other sites

Przecież ja to napisałem... tylko innymi słowami ;p


Natomiast nie zgodzę się np z teorią 'jednej linii', bo nowoczesne zasilacze pozwalają na przekazywanie całej mocy na jedną linię (np. Deus G1) albo mają ogólnie linie połączone (Deus M1) ...

 

Teapo - faktycznie nie są to 'topowe' kondensatory... z drugiej strony: BQ L8, czy Tesla R2 ... a to dobre zasilacze.

 

80+ przyznaje się tylko dla 115V na wejściu...

 

Generalnie sporo tu niespójności i niedomówień.

Link to post
Share on other sites

 

 

Oczywiście, im napięcia mniej odbiegają od normy, tym lepiej dla naszego sprzętu.

 

nie mogą odbiegać od normy, mogą się mieścić w normie, ale im są bliższe napięciu wzorcowemu tym lepiej ;) 

 

 

 

pół-pasywny
 

 

zwany także hybrydowym, często się spotykamy z takim określeniem

Link to post
Share on other sites

Ze sprawnościami dalej źle %-)

 

Normy są nieco inne dla 115V i 220V na wejściu "ale"

-80+ /bez koloru/ przyznaje się tylko dla 115V

-80+ Titanium przyznaje się tylko dla 220V

 

Każdy inny "kolorek" ma określoną normę dla 115V i określoną normę dla 220V i zasilacz musi spełniać je obie :)

Link to post
Share on other sites

Teapo - faktycznie nie są to 'topowe' kondensatory... z drugiej strony: BQ L8, czy Tesla R2 ... a to dobre zasilacze.

 

Nigdzie temu nie zaprzeczyłem. ;)

Mała ciekawostka. W Corsair'ach z serii RM stosuje się CapXon'y i LTec. :P

Link to post
Share on other sites

@up W ZT przypadkiem nie są stosowane Teapo?

http://www.vortez.net/articles_pages/ocz_zt_series_550w_power_supply_review,5.html

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story4&reid=295

 

Omar, niekoniecznie. Nippon'y są stosowane także w zasilaczach m.in. Seasonic i Corsair AX (to akurat zrozumiałe). 

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

możecie mi powiedzieć, czy ten zasilacz będzie dobry proszę

Corsair RM1000x 1000W Fully Modular ATX 80 PLUS Gold

potrzebuje zasilacz przed świętami, a to chyba najlepszy jaki mi się udało znaleźć w sklepie,

nie kupie przez internet bo juz za późno :(

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Rozglądam się za kupnem nowego zasilacza. Przeczytałem cały post i po przeglądnięciu dostępnego w sklepach sprzetu zauważyłem, że zasilacze są w różnych standardach:

ATX 2.3 oraz ATX 2.4.

Czy ktoś mógłby wytłumaczyć jaka jest różnica i jeśli tak, to kiedy ją brać pod uwagę?

Byćmoze nowy podpunkt w poście nie jest złym pomysłem.

 

Dziękuje z góry za odpowiedź.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Należy wybierać tylko mocny zasilacz i tylko znanej cenionej marki.

Polecam:

XFX TS850  (850WATT)

Jest wypasiony i mocny. (używam takiego) Daje sobie idealnie radę z dwiema kartami graficznymi z wyższej półki (SLI)

Tutaj mozna zobaczyć jak to cacko wygląda:

 

Polecam, jest wypasiony. :)

Edytowane przez NelsonPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...