Skocz do zawartości

Asus Maximus VI Hero vs. MSI Z87-GD65 Gaming


Recommended Posts

Asus nie oferuje w zasadzie nic czego nie ma GD65, poza ekranowaną sekcją zasilania. Ponadto na GD65 masz wyświetlacz kodów POST, którego asus w wersji HERO nie oferuje. Jakość wykonania raczej na podobnym poziomie.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/msi-z87-gd65-gaming-slicznotka-z-tajwanu.html

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/asus-maximus-vi-hero-nowy-czlonek-rodziny.html

 

Polecam się zapoznać.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@UP

Muszę cię wyprowadzić z błędnych informacji bo hero VI ma wyświetlacz post kodów, prawy górny róg

http://cdn3.wccftech.com/wp-content/uploads/2013/05/ASUS-Maximus-VI-Hero1.jpg

 

Dodatkowo Asus informuje na jakiej rewizji chipsetu są ich płyty główne, czego msi nie robi. Dodatkowym plusem dla Asusa jest to ze ma dobrze zrobiony system odratowywania płyty po nieudanym flashu biosu, co u MSI kuleje.

 

@Kratos

Na twoim miejscu brał bym hero VI c2

Edytowane przez IronFe
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

lepiej wyposażona

 

Co konkretnie masz na myśli, czego potrzebujesz?

 

 

 

 

jakość tych płyt.

 

Sadze ze w tym wypadku różnice są marginalne (o ile są)

 

 

 

700-800 zł?

 

Jesteś pewien, ze chcesz przeznaczyć tak wysoka kwotę na płytę ?  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Obie płyty mocno przepłacone. Połowa to blabla marketing :)

Miałem tego Gaminga i niemiło wspominam sekcje zasilania. Przy mocnym overclockingu i5-4670K nagrzewała się do stanu w którym mogłaby poparzyć palce. Może nie jest to szczególna wada, ale być może przełoży się na żywotność sprzętu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra biorę tego Asusa. Dzięki za pomoc.

 

A dlaczego nie bierzesz pod uwagę asrocka??

 

Ja po perypetiach z MSI w wersji gd45 gaming będe tą firmę omijał szerokim łukiem

 

Asus dość dobra płyta ale myślę że asrock będzie lepszy np. ten co ja mam ma w wyposażeniu dodatkowo panel na dwa doatkowe złącza usb 3.0 na przedniączęśc obudowy w miejsce napędu dyskietek oraz na wyposażeniu jest też karta wifi

 

Jestem bardzo zadowolony z mojego asrocka z87 extreme 6/ac

Link to post
Share on other sites

Miałem praktycznie ten sam problem co ty z wyborem Mobo. Jednak w końcu forumowicze wybili mi z głowy drogie płyty przepłacane oczywiście. Wybór padł na  ASRock Z87 Extreme4 – test ,tanio i ma wszystko czego potrzebuje . Resztę kasy przeznaczę na grafikę, poczytaj zastanów się :D i mam nadzieję że też dojdziesz do tego samego wniosku co ja.

 

I wcale nie znaczy że tańsze to gorsze, płyta naprawdę solidna pod względem wykonania i żywotności. Audio w tej płycie wygrywa w testach nawet z tymi z najwyższej półki :) 12 faz zasilania cepa itd itd... a co najlepsze poniżej 500zł już kupisz a te 200-300zł możesz przeznaczyć na co chcesz.

Edytowane przez sopotek
Link to post
Share on other sites

Ja nie ma żadnych problemów z Z87-GD65 gaming, więc nie wiem skąd to wielkie narzekanie. Wgrałem najnowszy bios ostatnio, 1.6 i nic się złego nie dzieje, na poprzednich wersjach też nie, a z oc nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites

Autorze z dwóch płyt głównych, które podałeś wybrałbym MSI Z87-GD65 Gaming, która zapewnia nieco więcej drobiazgów mających znaczenie dla graczy PC (licencja Virtu MVP 2.0, karta sieciowa Killer E2200, port mSATA, punkty kontroli napięć dla multimetru), a do tego jest tańsza o 40 zł. Natomiast w ogóle to bym nie przepłacał i kupił asrock z87 extreme4, która kosztuje około 500 zł i bije pod wzgledem możliwości do ceny wszytkie płyty główne innych producentów, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyłbym na coś innego ;) . Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
powiem tak że na początku też podchodziłem do asrocka jak pies do jeża gdyż to nie jest marka z taką renomą jak np. MSI (dla mnie ta firma już nic nie znaczy) asus (bardzo dobre płyty i bardzo drogie płyty cena mająca się nijak do wyposażenia płyty) Gigabyte (dośc dobre płyty jak na razie nie miałem nieprzyjemności z tym producentem) ale wybrałem asrocka gdyż chciałem spróbować czegoś nowego po za tym jest bardzo dużo pochlebnych opinii na temat płyt tego producenta i jak na razie nie mam 

powodów do narzekań :)

Link to post
Share on other sites

Ja już miałem ze 3 płyty Msi i nigdy nie było problemów, w dodatku serwis Msi jest dobry w Polsce. Wymienili mi zepsutego gtx580 na lepszy model z referenta na TF2. Co do płyty to jestem osobiście bardzo zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...