Skocz do zawartości

GA-970A-UD3 rev.1.2. i cichy mikrofon


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez unicorn,

Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Gigabyte GA-970A-UD3 i jedyne co mnie w niej denerwuje to bardzo niski poziom głośności mikrofonu.

 

Zarówno w tylnim jak i przednim panelu. Poziom głośności jest daleki od średniego.

 

Oczywiście ustawiałem głośność na 100 wzmocnienie mikrofonu na +30dB - właśnie na takich ustawieniach jest i tak za cicho.

 

Mikrofony testowałem dwa, zarówno na tym jak i na innym sprzęcie. To nie wina mikrofonów.

 

W tej płycie głównej jest audio VIA. Próbowałem z różnymi sterownikami (płyta dołączona do oprogramowania, jak i najnowsze ze strony), nie udało mi się nic wskórać.

 

Na standardowym sterowniku Microsoftu jest równie źle.

 

Poważnie się już zastanawiam nad dokupieniem karty dźwiękowej.

 

Może ktoś z was coś wie. Może jakaś inna wersja sterowników, cokolwiek.

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

W tej płycie głównej jest audio VIA.

 

i tu jest przyczyna tego stanu rzeczy

 

 

 

Poważnie się już zastanawiam nad dokupieniem karty dźwiękowej.

 

bardzo dobre posuniecie to by było róznice zauważysz nie tylko w mikrofonie ale innych sprawach też

 

PS> a korzystasz z mikrofonu np. w TS3 jak inni ciebie słyszą gdyz to że np. ty siebie nie słyszysz to jest najmniej ważne :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Głównie skargi na mikrofon wzięły się właśnie od innych użytkowników TS3. Po czym zaczałem to sprawdzać i sam nagrywać siebie w Audacity. Amplituda sygnału nie rośnie poza 1/5, chyba że mikrofon przytknę do ust.

 

PS. Nowa karta. Nie chcę w to zbyt dużo kasy wywalać. Może Asus Xonar DG?

Edytowane przez Deomortis
Link to post
Share on other sites

no to najlepsze rozwiązanie jakie widze zakup osobnej karty dźwiekowej ja od lat uzywam creative x-fi titanium i jestem w pełni z niej zadowolony jeżeli uzywasz kompa tylko do grania w zupełnosci wystarczy lecz jeżeli uzywasz kompa do profesjonalnej obsługi dźwieku to raczej poszukał bym czegos od asusa.

 

PS. niestety jakość zintegrwoanych kart dźwiekowych daleko odbiega od nawet średniej półki kart monowanych w złaczu pcie choc ostatnio sie to troche poprawiło to jeszcze daleka droga do tego aby w płycie głównej była montowana porzadna karta dźwiekowa

Edytowane przez unicorn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...