Skocz do zawartości

Zestaw za 4000 zł z monitorem i Windows 7


Recommended Posts

 Benq GW2255 (VA, 6ms, DVI, LED) 399zł  

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1 339zł  

Zalman Z3 (b/z) 139zł  

LG GH24NSB0 SATA (black) 69zł  

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 230zł  

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical 299zł  

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s) 359zł  

Thermaltake Smart 80+ Bronze 550W 265zł  

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/ 265zł  

Gigabyte Radeon R9 280X OC 3GB DDR5 384bit (1100/6000) 1099zł  

Intel Core i5-4570 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 730zł http://www.esc.pl/images/pixel_trans.gif

Razem: 4193zł

 

Wyszło 4200zł, jednak myślę, że warto by zrezygnować np z któregoś z dysku na rzecz lepszej grafiki - jeżeli komputer do gier, to na tym się skupiamy.

 

Procesor - Haswell i5 4570, wydajna jednostka. Co tu dużo pisac. Spokojnie poradzi sobie z nowszymi tytułami.

Ram - 8Gb od Cruciala, opóźnienie CL8, pozwoli to na granie chociażby w multi BF 4

Karta graficzna - R9 280X wersja Hawk, to naprawde mocna karta.

Dysk SSD, wziałem plextora, gdyż jest po prostu już jakiś czas na rynku i naprawde ceniony.

HDD - taki jak podałeś.

Monitor Benq. Z tego co wyczytałem to jedna z lepszych opcji w tym przedziale cenowym.

Nie jestem tylko pewien czy zasilacz kompatybilny z haswellem.

 

także ogólnie proponuje odpuscic sobie dysk SSD na rzecz lepszej grafiki. Bądz z Windowsa i zainstalujesz sobie Ubuntu :))))

 

pozdrawiam.

Edytowane przez wachoski
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie jestem tylko pewien czy zasilacz kompatybilny z haswellem.

 

A to są niekompatybilne? Myślałem, że to tylko taki chwyt marketingowy :rudolph:  

 

osobiście poszedłbym w i5 3570k+ MSI GD-43. Po wykręceniu do 4,5-4,7GHz zjada tego Haswella podanego wyżej.

 

Po małych upgrade zestawy wyglądałby tak:

 

http://img33.imageshack.us/img33/1218/ein.JPG

W przeszłości do dokupienia chłodziwko. Ale tutaj proponuję poszukać czegoś z 2 ręki. Za ~100PLN można kupić naprawdę dobre coolery.

Link to post
Share on other sites

Tu chodzi o faze uspienia. Te niekompatybilne nie utrzymaja uspienia, bo procek spada strasznie z zapotrzebowaniem na prad i po prostu sie wylaczy, zasilacz nie jest przyzwyczajony do tak niskich napiec. Troche chwyt, bo mozna po prostu wylaczyc opcje przechodzenia automatycznie w tryb uspienia.

 

Ja w swojej opcji dodalem ssd i nagrywarke. Jezeli autorowi to niepotrzebne to Twoja opcja jak najbardziej. Moze zamiast 770 tego hawka 280X. Wykrecony zjada spokojnie.

Twoja zasilka 450 do takiej karty + oc?

No i cooler tak jak kolega radzi.

 

Kwestia czy autor chce sie bawic w Oc.

 

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Właśnie wpłynęła wypłata na konto(zamiast 2k 1.4k :(  ) i niestety muszę zmienić budżet na kompa na 3800. Co do podkręcania dopiero się uczę tego więc jeśli jest wg was bardzo trudne to lepiej nie. Nagrywarka jak najbardziej potrzebna no a ssd chociaż 60 jakby się udało wcisnąć.

Link to post
Share on other sites

No to lecimy za 3800.

 

http://img849.imageshack.us/img849/9889/nftj.jpg

 

Zamiana grafy na R9 280- wydajność podobna do 770 (raz ta, raz ta). Zasiłka to sprawdzona EVGA, dodatkowo udało się dodać cooler. Reszta bez zmian. Wyszło 3799PLN. Niestety nie da rady wcisnąć dvd. Tutaj 2 opcje, albo rezygnacja z ssd i dokupienie za miesiąc czy dwa, albo dodanie tych 70PLN na dvd. 

 

Pakowanie się w ssd 60GB nie ma sensu. Sam system+office i pierdoły zajmie Ci z 40 GB. Lepiej kupić raz a porządnie.

 

Jak obawiasz się o zasilacz to możesz dodać do 

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=38114 ale ta evga spokojnie styknie.

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
dadulek zapomniałeś o monitorze  

 

Zalman Z3 (b/z)

LG GH24NSB0 SATA (black)

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

Benq GW2260HM (VA, 4ms, HDMI, LED, głośniki)

Kingston V300 60GB (450/450 MB/s)

Crucial 4GB 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Sapphire Radeon R9 280X 3GB DDR5 384bit (1020/6000)

 

3852 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Co prawda zestaw z 4 GB DDR3, dyskiem SSD 60 GB ale za to z monitorem na matrycy VA. Do tego możliwość OC CPU pod 4.0 GHz, tutaj do takiego zabiegu niezbędne będzie wydajniejsze chłodzenie, kupisz je sobie na następną wypłatę, obudowa posiada możliwość montażu coolera bez konieczności wyciągania mobo z obudowy więc na bank sobie poradzisz, podobnie z drugą kością RAM, możesz ją dokupić w dowolnym momencie. 

 

Jeżeli chcesz kompletny zestaw z SSD, systemem, monitorem oraz 8 GB DDR3 to wiedz że stracisz sporo na wydajności. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...