Skocz do zawartości

Pozespoły do gier za około 1500zł


Recommended Posts

Witam.
 

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 1500-1700zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie
  • Specjalne wymagania: dużo fps'ów
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1360x768
  • Których części potrzebujesz?:  Procesora // Płyty głównej // Pamięci RAM // Karty Graficznej // Zasilacza
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Dysk twardy // obudowę // napęd DVD // kartę dźwiękową
  •  propozycja zestawu znajomego : http://www.morele.net/inventory/info/262d3u/
  • Obudowa: Mid tower

     
Edytowane przez evildoer51
Link to post
Share on other sites

Wstępnie udało mi się złożyć coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/oF65h8/

 

Jeżeli chodzi o procesor, czyli w zasadzie główną różnice z zestawem kolegi. Przede wszystkim zobacz sobie tutaj na porównanie tych dwóch procesorów. Ostatnie 3 strony podsumowania. http://pclab.pl/art51843-22.html Bez OC i3 jest zdecydowanie do przodu, jednak po OC troszkę się to zmienia. AMD wychodzi niby lepiej. Ale dochodzi do tego większy pobór mocy, większe temperatury, itp. Jasno wynika, że te procesory i3 są jednak ciut wydajniejsze.

Płyta główna... możliwe ze mogłaby być jakaś tańsza, ale ta wydaję się być naprawdę dobrym wyborem.

RAM - aktualnie nie potrzebujesz 8GB, nie wykorzystasz tego ( przynajmniej w grach ) Aktualnie tylko BF4 na multi wymaga 6.5 GB, reszta spokojnie śmiga.

Zasilacz - spokojnie uciągnie Twój zestaw.

Karta graficzna ta sama, naprawdę dobra jednostka.

 

razem 1610zł. Bez obudowy którą tutaj załączyłem ( jest to naprawde dobra obudowa z 4 wiatrakami, szybką i diodami na boku obudowy ) wychodzi 1460.

 

pozdrawiam! :)

Link to post
Share on other sites

Więc tyle samo co z moim zestawem, a myślę, że AMD zyska więcej po wyjściu nowych konsol. Patrząc na to inaczej w konsolach siedzi AMD i gry będą pisane pod niego. Możesz się również ze mną nie zgodzić, ale myślę, że  to co złożyłem powinno mu starczyć na 1-1,5 roku.

Edytowane przez Aress
Link to post
Share on other sites

kwestia uznania, jedni wolą AMD, drudzy Intela :) Należy dodać jeszcze jakiś cooler do tego AMD, co by schłodził przy OC.

Nie jestem fanboyem intela bo nigdy go nie miałem, ale moim zdaniem dobre intele zaczynają się od 800zł +, Od samego początku zabawy z komputerami miałem AMD i nigdy nie brakowało mu mocy. A co do OC to poradzę mu żeby kupił fortis'a i myślę, że będzie OK.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem fanboyem intela bo nigdy go nie miałem, ale moim zdaniem dobre intele zaczynają się od 800zł +, Od samego początku zabawy z komputerami miałem AMD i nigdy nie brakowało mu mocy. A co do OC to poradzę mu żeby kupił fortis'a i myślę, że będzie OK.

Mylisz się,za ok.650zł-700zł można kupic tańszą i5atkę,która z dobrą kartą grafiki będzie wystarczająca do najnowszych gier.

Link to post
Share on other sites

Czemu zmieniłeś na AMD FX-6350 jak  8320 jest szybszy :) ? Do tego dałeś płytę która jest gorsza i nie obsługuje 6350 jak i 8320. Pomijając fakt że zaoszczędzisz na karcie możesz kupić lepszą płytę, konkretnie to http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-970a-g46-79-580135.html?attr=1-182054,264-497625,8920-555447 też budżetowe, ale do meritum, na tej płycie po OC osiągasz z 8320 wydajność 8350 to ten sam procesor tylko z innymi zegarami, więc zastanów się :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...