Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dokładnie z nimi nie miałem do czynienia, ale jak na Superluxy to wydają się trochę drogie. Pewnie dlatego że są headsetem.

Zależnie do czego potrzebujesz słuchawki do czego będziesz je podpinać, można taniej coś wybrać z Superluxów, dopiąć do tego mikrofon np zalmana i będzie headset za 150zł,tylko nje będzie tak fajnie wyglądać . Zależy co jest dla ciebie ważne. Sprecyzuj trochę.

Link to post
Share on other sites

Co myslicie o sluchawkach Superlux HMC631, czy wart sa swej ceny(250zl)?

 

@refresh

spróbuj, bądź tym królikiem doświadczalnym  :)   EvilKillaruna bardzo dobrze je ocenia ,co napawa optymizmem, a ile w tym prawdy jest ? to się jeszcze okaże, choć myślę, że źle to na pewno nie będzie.

 

to w jaki sposób założyłeś temat, jest po prstu śmieszny. 0 brak informacji czegokolwiek, oprócz ceny.

 

chyba trzeba nauczyć was zakładania tematów w bardziej sensowy sposób.

Link to post
Share on other sites

Możesz coś więcej o nich napisać? Czy rzeczywiście grają tak dobrze, jak twierdzą niektórzy?

Mam zamiar używac ich głównie do słuchania muzyki.

Mikrofon mnie nie interesuje.

Mam tydzień czasu na podjęcie decyzji, czy brać HMC-631, czy Brainwavz HM5 (2 razy droższe, a po co przepłacać:-)).

Link to post
Share on other sites

Powiadam ci ja bracie, bierz HM5. To istne perełki. :cry:

Wiem, tylko czy 2 razy lepsze? Oczywiście to niemożliwe :-) ale czy różnica jest choćby znacząca?

HMC porównują do AKG-K550, HM5 do HD-650, czyli niby półkę wyżej, ale myślę, że już te AKG by mnie całkowicie zadowoliły (nie mam słuchu absolutnego, chyba:-)).

Jeśli HMC-631 grają rzeczywiście przyzwoicie, to myślę, że mógłbym na nich poprzestać.

Aktualnie używam CAL! Są dobre, ale szukam jakiejś odmiany.

Dzięki za zainteresowanie!

Link to post
Share on other sites

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/

 

Tu masz cos wiecej o tych słuchawkach

Dzięki! Czytałem tę recenzję. Niestety nie ma tam porównania do HM5.

Byłbym wdzięczny za Twoją opinię o tych HMC-631, choćby na gorąco, pierwsze wrażenia.

Napisałeś: "Dzisiaj dostałem te słuchawki i jedyne co moge po wiedziec to: Toż to po-k*rwa-ezja".

Rozumiem, że Cię zachwyciły? :-)

Czy rzeczywiście są to wybitne słuchawki, czy takie, jakich wiele?

Link to post
Share on other sites

Jedyną lekką wadą tych słuchawek jest że podczas rozmowy na skype czasami nie slysze co mówie :D Do słuchawek żadnych zastrzeżeń nie mam, moje uszy dosłownie pływają w tych słuchawkach wiec każde ucho sie zmiesci. Jeśli chodzi o muzyke to nie wiem co ci napisać bo żadnym audiofilem nie jestem ale nawet na słabej karcie muzycznej te słuchawki bardzo dobrze sobie poradzą. Jeśli chcesz je kupić musisz zapytać sie o produkt bo ostatnio była dostawa i w jeden dzień juz nie było tych sluchawek w magazynie

Link to post
Share on other sites

Jedyną lekką wadą tych słuchawek jest że podczas rozmowy na skype czasami nie slysze co mówie :D Do słuchawek żadnych zastrzeżeń nie mam, moje uszy dosłownie pływają w tych słuchawkach wiec każde ucho sie zmiesci. Jeśli chodzi o muzyke to nie wiem co ci napisać bo żadnym audiofilem nie jestem ale nawet na słabej karcie muzycznej te słuchawki bardzo dobrze sobie poradzą. Jeśli chcesz je kupić musisz zapytać sie o produkt bo ostatnio była dostawa i w jeden dzień juz nie było tych sluchawek w magazynie

A możesz porównać jakość dźwięku (przyjemność słuchania, bas, średnica, wysokie, muzykalność) do innych słuchawek, których używałeś? Ja aktualnie jadę na CAL! i nie chciałbym, żeby HMC okazały się gorsze.

Niby zawsze można sprzedać, ale szkoda czasu na eksperymenty...

Link to post
Share on other sites

no ale masz też opisane w necie brzmienie HM5 więc możesz ocenić czy ci pasują, czy odpadają z miejsca, choć czytanie wszystkiego i wierzenie na słowo też jest czasem mylące, zwłaszcza że 500 zł to niemało. Ale używki z gw. były ostatnio za 380 zł.  ;)

Edytowane przez Hearthland93
Link to post
Share on other sites

Z recenzji HM5 i HMC-631 wynika, że grają bardzo podobnie (równo w całym paśmie, bez podbicia).

Zachodzi więc pytanie, czy warto dawać 2 x więcej za być może tę samą lub zbliżoną jakość.

Reszta jest mniej więcej jasna.

Także to, że HMC nie zagrają jak AKG-K550 (700 zł), ani HM5 jak HD-650 (1400 zł), do których są porównywane. :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Lepiej pozno niz wcale , może komuś się przyda i dzisiaj :) Superluxy HMC 631 to świetne słuchawki pod względem DZWIEKU co do tego nie ma dwóch zdań , mam ponad rok i grają rewelacyjnie , moge śmiało powiedzieć że przebijają nie jedne sluchawki o 100/150 zł droższe ;) Jednak są 2 a nawet 3 wady , zależy od przypadku ...

 

1.70/80% osób skarży się na zbyd duży ucisk na skronie i uszy - To fakt miałem to samo !!! Ale nie w każdej parze tzn. Miałem kolor czerwony który strasznie uciskał , dodatkowo przestała grac prawa sluchawka , odesłałem na gwarancje , przysłali mi nowe , szary kolor i zero ucisku ... Więc tutaj loteria na jaką sztuke trafimy...

 

2.Jeśli trafimy na dobrą sztuke to o ucisk na skronie czy uszy martwić się nie musimy , jednak jest jeszcze sprawa pałąka od którego już po godzinie zaczyna bole głowa na górze , jak bym sluchawek nie ustawił bardziej do przodu czy bardziej do tylu zawsze efekt jest ten sam , a to nie tylko moje zdanie / opinia.

 

3.Pękające muszle , to już standard w każdych HMC 631 muszle bardzo szybko pękają , ekoskóra z której muszle są wykonane jest bardzo slaba ...

 

 

Na dniach kupuje , QPADy HD-90 podobno dzwiek taki sam a komfort super :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...