Skocz do zawartości

[800zł]L720 czy L820;Xperia L czy Xperia M.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BARTOL48,

Recommended Posts

Cześć jestem nowy na forum i trochę zielony w sprawach telefonu.

 

Będzie to mój pierwszy smartfon. Wcześniej używałem Nokia 5230 i SEK800i(aktualnie).

 

Telefon musi być nowy.

 

Poszukuję telefonu solidnego, dobrze wykonanego by dobrze się trzymał w dłoni(max. 4,3 cala), żeby ekran nie zbierał żadnych rys.

 

Telefon musi dobrze odtwarzać muzykę, płynnie chodzić by się nic nie zacinało(tu na plus na pewno WP8), dobre zdjęcia, szybkie i łatwe przeglądanie internetu. Ilość aplikacji mnie nie interesuje, z tego iż to mój pierwszy smartfon nie wymagam chyba Bóg wie czego. Hmm gry, fajnie by było czasem zabić nudę, ale jak wiadomo nie od dziś wiemy że od gier to mamy inne rzeczy komputer czy konsola :P.

 

Telefonu szukam ponieważ za rok zacznę studia(przynajmniej zamierzam i jak wiadomo czasem jakieś zdjęcia notatek, czy jakaś rozrywka by nie spać).

 

Wiem wiem zrobiłem małe wypracowanie, ale proszę tylko o  subiektywne opinie i konkrety. Przejrzałem już trochę tych tematów(ArioX i Ravir duży plus za przekonanie mnie do przejrzenia ofert telefonów z WP8) związanych z tymi telefonami, no i powiem że dalej nie wiem co wybrać(gorzej jak kobieta w ciąży) może to dlatego że po prostu chcę dobrze zagospodarować swoje pieniądze.

 

Aha i jak macie jakieś fajny telefony w tej cenie to powiedzcie.(Samsung oraz chińczyki odpadają).

 

Liczę na wyrozumiałość, dzięki i pozdrawiam. Joł

Edytowane przez skoczek02
Link to post
Share on other sites

Moja "L" miała fatalne mocowanie klapki. Przy pierwszym otwarciu cała się powykrzywiała i nie przylegała tak dokładnie jak powinna. Dopiero zamiennik z allegro rozwiązał sprawę. Nie wiem jednak czy jest to przypadek odosobniony czy nie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Lumia 720 i 820 czym się różnią znajdziesz w zestawieniu telefonów (temat na forum). Główne różnice to bateria, ekran i pamięć ram. Musisz sam wybrać na czym bardziej Ci zależy. Dla mnie priorytetem była bateria więc wziąłem L720. Nie odczuwam mniejszej ilości ramu. Jak na pierwszy taki tel uważam że jest na prawdę niezły. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bierz Lumie jak masz możlwiosć która ? to już zalezy od ciebie jaka Ci się podoba oba mają podobne parametry. Dlaczego Lumia ? Poniewaz to najlepsze smartfony w przedziale do 800 zł Wielkim plusem jest darmowa nawigacja świetna jakoś muzyki szybki system oraz dobra budowa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/nokia-lumia-820-biala-stan-dobry-bez-sim-i3694059491.html To nie jest raczej 820 prawda? Nie wiecie jaki to model może to 810 ale gość chyba kogoś chcę wprowadzić w błąd albo się mylę. 

 

Up plus za odpowiedź bo nie mogłem uwierzyć, ktoś wyraźnie nie lubi Lumii.

A i mam prawie takie samego laptopa tylko że z I5:D

 

EDIT: Ej mam pytanie czy teraz sieci tagują telefony logiem? Bo przymierzam się do kupna 820 lub 720 i wszędzie T-Mobile Orange Play a na zdjęciach tego nie widzę jakoś.

Edytowane przez skoczek02
Link to post
Share on other sites

Okey troszkę odświeżam.

 

A więc tak zdecydowałem się na Nokie Lumie 720. :P

Tylko teraz jak zamierzam kupić to na allegro jest pełno z Orange(Simlock) lub z Pleya(bez simlocka ale nie wiem czy to pewne :?: ). Sam mam kartę z sieci Plus więc musi być bez simlocka. :!:

Teraz mam do was takie pytanie czy Orange lub Play daje logo na tył Nokii Lumii 720 czy jest czysta tak jakby bez brandingu  i czy dają jakieś aplikacje od siebie na telefon i czy można je trwale usunąć w razie czego? :?:

 

Proszę o szybką odpowiedź lub podajcie jakąś akcje najlepiej do 750 zł jakby co do 800 zł zmęczę ale jak wiadomo 50 zł piechotą nie chodzi.

 

EDIT: Jaki według was jest kolor męski telefony. Osobiście preferuje żółty, niebieski, czarny.

Czerwony ponoć damski(tak uważa moja siostra), a biały ponoć nie jest matowy i zbiera rysy tak wyczytałem w jakiejś recenzji.

Edytowane przez skoczek02
Link to post
Share on other sites

Na obudowie nie ma loga - z tego co pamiętam to Lumie nie miały SIM Lock - ale jak jest obecnie to nie wiem. :)

 

Soft z tego co pamiętam nie jest zaśmiecony - po za tym wrazie czego można wgrać soft nie brandowany - nie skutkuje to utrata gwarancji, wazne tylko by do Lumii na polski rynek wgrywać soft w Polskiej wersji :

 

Aukcje z Nowymi telefonami do 800 zł : 

 

Czarna, bez Brandingu dystrybucja PL : http://allegro.pl/nowa-nokia-lumia-720-8gb-bez-locka-czarna-dystr-pl-i3688938398.html

Żółta, bez brandu, dys PL, zaplombowanan : http://allegro.pl/nokia-lumia-720-yellow-zolty-wroclaw-nfc-i3682126001.html

 

Żółta wygląda kozacko :) sam posiada Czarną, ale mam Żółta ładowarkę indukcyjną Nokii - a najfajniejszy efekt jest jak na Żółta Lumie 720 zalozymy czarną nakładkę do ladowania indukcyjnego. Jak zobaczyłe to u znajomej to trochę żałowałem, że nie kupilem Żółtej. :)

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziwne bo słyszałem, że pomarańcza nie daje simlocków na WP8. Sam mam z Orange i nie mam żadnego logo na obudowie. Aplikacje wgrane od orange? Chyba nic nie ma takiego a mam soft z brandem - no chyba, że aplikacja portfel?

Co do koloru to chyba zależy od Ciebie. Sam chciałem czerwoną ale nie mogłem trafić i kupiłem czarną.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nokia Lumia 720 została zakupiona. Może dojdzie w środę przy dobrych wiatrach. Kolor żółty myślę że to nie jest pedalski kolor w sumie co mnie to przecież patrzysz się na ekran a nie na klapę. Ma działać i tyle. :D W przyszłości może pomyśle o ładowaniu indukcyjnym. :P

 

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Będę odwiedzał pewnie tematy z WP8.

Link to post
Share on other sites

Zółta świetnie wyglada - jest matowa - i w połączeniu z "czarnym" ekranem wyglada świetnie. Moim zdaniem z kolorowych to Żółta jest najładniejsza - i co ważne uniwersalna, można ją nosić i nikt nie powie, że to "kobiecy" kolor. :) :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...