Skocz do zawartości

Nieporozumienia i kłótnie


Recommended Posts

Ja bym chciał w końcu jakąś rushofą rangę za pięcioletni staż na forum i chyba z kilkanaście tysięcy postów łącznie :D

 

Tak co do tematu - bolała mnie np. sytuacja, kiedy Karczma została ponownie zamykana na dzień, bo któryś zielony tak z du*y sobie postanowił tak zrobić. Zero rozeznania w temacie, pytań, itd. Od razu zgłaszałem protest, że na 100% po tygodniu znudzi mu się otwieranie o 22 i będzie temat zamknięty w godzinach otwarcia... oczywiście tak też i było, trzeba było spamować żeby się odwalił od zamykania Karczmy i pozostać przy umownych godzinach.

 

Wiem że to pierdoła, ale obrazująca samowolkę coponiektórych. Z wielu postów bije również wyższość i nieomylność, którą często nieomieszkam wyprostować, vide tekst sida, że na forum wszyscy są równi i nie mogę Kapsla nazywać matołem/osłem/czy co to tam było, a w regulaminie jak byk jest napisane (sami to niedawno wprowadzaliście), że u+ oraz ekipa jest wyżej niż reszta i obrażanie ich to 2x punkty ostrzeżeń co normalnie. Po prostu niewiedza to jedno, ale afiszowanie się nią i taka postawa to żenua ;)

Link to post
Share on other sites

A więc jak mogę się wypowiedzieć to chętnie coś dopowiem długo na forum już jestem , kiedyś używanie słów na Sb bez polskich znaków ż ś ć ł itp, było upominane a teraz ludzie piszą specjalnie znóf i inne gimbusiarskie teksty to jest koszmarne... dla mnie to powinno być upominane , dbajmy o polski język.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Xor bardzo cenię twoją wiedzę, ale jak zapewne się orientujesz w firmach jest tak że bardzo dobrzy inżynierowie rzadko są menadżerami. Do tego są potrzebne inne predyspozycje.

Właśnie najlepszymi nenedżerami są inżynierowie. Takie studia masz na MIT.  Inżyniersko menedżerskie i jest to najlepsza kadra na świecie ;) o którą zabija się każdy pracodawca.

Ale to tylko taki mały offtop z mojej strony bo u nas w PL taka kadra nie istnieje.

Piszę to jako osoba całkowicie bezstronna bo konflikt mnie nie dotyczy.

 

e: byki

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

właśnie najlepszymi nenedżerami są inżynierowie. Takie studzia masz na MIT.  inżyniersko menedżerskie i jest to najlepsza kadra na świecie ;) o którą zabija się każdy pracodawca.

Ale to tylko taki mały offtop z mojej strony bo u naw w PL taka kadra nie istnieje.

Piszę to jako osoba całkowicie bezstronna bo konflikt mnei nie dotyczy.

Tu jak widać przyświeca inna zasada.

Kogo ukarać, komu przywrócić rangę, co usunąć, co zmienić, co cofnąć? Czekam na wasze zdanie. Jeśli będziemy mieli to, to będziemy mogli się do tego odnieść ;)

 

Pozdrawiam

Zacznij jeśli możesz od "zielonych" - wszyscy wiedzą, kto rozpętał całą akcję. Doskonale zdajesz sobie sprawę o kim piszę. Wybory są beee, ranking także to sam oceń kto jest beee lu nie jest.

Chyba doskonale rozumiesz przez kogo teraz to Ty musisz wszystko prostować, odkręcać i przywracać forum do równowagi.

Wyciągnij wnioski i konsekwencje bo cała akcja okazała się jedną wielką klapą i zadymą.

Forum straciło i traci na wizerunku a szeroko pojęta "ekipa" - administracja winna chyba dbać o coś zupełnie innego.   

Link to post
Share on other sites

 

Nie potrafisz, nie chcesz zrozumieć, że można kogoś jeszcze szanować, doceniać jego wiedzę, kompetencję, pomoc użytkownikom, wkład merytoryczny w poszczególnych działach (poradniki, recenzje).
 
 Nadal nie rozumiesz i skaczesz z tematu na temat żeby tylko do czegoś się przyczepić. Mówiliśmy o moderatorach i wybór tych nie jest konkursem popularności. Nie wiem czy nie potrafisz czy nie chcesz tego zrozumieć ale to niezaprzeczalny fakt. Moderator ma moderować a nie koniecznie być lubiany. Szacunek czy uznanie to coś czego nie dostaje się z rangą tylko coś na co się pracuje i ten wypracowany szacunek nijak się ma do umiejętności moderatorskich. Wiedza, to jak ktoś jest oddany w pomaganiu innym to domena ekspertów. I tu Xor sprawdza się doskonale. Nie jako moderator- z powodów wymienionych po stokroć wyżej. Przeczytaj na spokojnie wszystkie wypowiedzi w  tym temacie i zastanów się o co chodzi. 
 

 

przyświeca inna zasada
 
Dorośnij i zacznij pisać konkretniej o co Ci chodzi bo z takiej dziecinady to my tu nic nie uradzimy.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z forum związany jestem prawie od samego początku jego istnienia,cenię je za rzetelność i fachowość udzielanych porad ale to co się dzieje ostatnimi czasy, szczególnie na tzw "górze" dotyka Nas wszystkich.

Mnie nie interesują waśnie między osobami z Ekipy ( te sprawy powinni załatwić między sobą, bez wynoszenia ich na zewnątrz) dla mnie liczy się to aby o każdej porze dnia i nocy mógł skorzystać z forum, czego w ostatnich czasach nie można powiedzieć,  niestety :cry: .

Liczę, że sytuacja szybko zostanie naprawiona i wszystko wróci na właściwe tory.

Co do propozycji: "myślę :D ", że obie strony sporu, bez wyjątku, powinny być potraktowane  jednakowo  tzn ograniczenie pewnych praw na okres próby ( jakich praw i jaki okres pozostawiam pod rozwagę).
Jeśli po wskazanym czasie nie będzie zastrzeżeń co do pracy zainteresowanych, pełnia praw powinna być przywrócona .

 

Jeszcze raz powiem liczę na szybki powrót NORMALNOŚCI na forum

 

 

Pozdrawaim

Link to post
Share on other sites

 

 

Wybory są beee, ranking także to sam oceń kto jest beee lu nie jest.

 

Wybory nie są bee tylko wtedy, gdy ja i Major mówimy, że są bee.

 

Kurde, chciałem założyć dla beki temat z wyborami, ale już ktoś uprzedził mnie wpisem na forum...

 

 

 

Liczę, że sytuacja szybko zostanie naprawiona i wszystko wróci na właściwe tory.

 

Wspaniała wiadomość, która nic nie wnosi.

 

Czyta się te niektóre teksty i jakby były z telenoweli...

 

Xora większość osób raczej lubi, często pomaga, więc go będą bronić jak moher krzyża. Czy były sensowne powody, aby go degradować (ktoś pisał, że nie moderował działu z laptopami) to prawie nikogo z poza moderacji to nie obchodzi, bo rozumiecie, bronimy xora (smutna prawda) i i tak będziemy narzekać. Fakt, że mógł dostać eksperta, ale nie ja jestem od tego.

 

Co do samej operacji Hard Reset (fajna nazwa :D ), to po prostu wystarczy cytat:

 

Nic o nas, bez nas.

 

Nie ma sensu pisać banałów jak co poniektórzy, że powrót do normalności, że są tutaj od dawna/niedawna i widzą od dawna/niedawna to to i to.

 

 

 

proszę powstrzymajcie się od dyskusji o Sidzie

 

Okey!

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak... z jednej strony mydli się oczy, że moderator nie musi być ekspertem IT z drugiej daje moderatorowi przyzwolenie na karanie za niekompetencję. Jak on ma to ocenić?

 

Mówiono że pomóc ma Ekspert, ale skoro tych się pozbywa... to co? Jakiś ciumok ma sprawdzać mi posty i "na oko" ocenić, czy piszę prawdę czy nie i ewentualnie wywalić mi warna? Oj, panowie - nie tędy droga.

 

Śmiać mi się też trochę chce, z podejścia do mojej osoby. Przy każdej rewolucji kadrowej, gdzieś tam przebąkiwano o globalnym dla mnie - w praktyce, o moim globalnym mówiono, a w między czasie "n" osób z łapanki taką fuchę dostało. Globalny dla mnie o tyle przydatny, że ja biegam po całym forum i prostuję pewne kontrowersyjne tematy, to też dziwię się że tego nie zrobiono nigdy a wolało się brać różnych ludzi wyskakujących zza krzaka, no ale cóż ;>

 

Przypomnę że o moim MG przebąkiwano mi jeszcze przed pojawieniem się Sida i jego dziwnych pomysłów.

Edytowane przez gtxxor
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Wśród moderatorów są też osoby z dużą wiedzą. Na forum IT nie przychodzą tylko wczasowicze, a Xor nie jest jedyną oazą wiedzy na tym forum.
Natomiast reszta, ma się opierać na Ekspertach - tylko jak ma się na nich opierać, skoro tych nie ma/nie robią roboty? 
Więc tak, pokrętnie, ale jednak tędy droga. Każdy musi się wywiązywać ze swojej części aby cała Ekipa sprawnie działała. 

Natomiast przy każdej rewolucji kadrowej, potrafiłeś doskonale zamknąć sobie furtkę na awans swoimi wyskokami. Dlatego te fikcyjne "n" osób z łapanki (a był to jeden Dodo, któremu zasług odmówić nie można) dostało większe obowiązki/przywileje, bo można im było w pełni zaufać. 

http://img15.imageshack.us/img15/7214/7jw6.png
(fragment posta z działu dla ML)

Tym samym, wątek bycia poszkodowanym przez brak awansu można zamknąć - bo powodem tego stanu rzeczy, jesteś jedynie Ty.
Co dalej?

Link to post
Share on other sites

Sid wiesz że wyszukiwanie fikcyjnych problemów i podsuwanie ich rozwiązań to jeden z książkowych sposobów manipulacji? Społeczeństwo mamy jakie mamy, a oświadczenie dobitnie pokazało że moderacja średnio tu myśli rozsądnie. Nie jesteś ani Ekspert, ani Moderator - bo sam usuwasz osoby niewygodne :)

 

Dowalasz się do jednego ŹLE SFORMUŁOWANEGO WARNA, za bluzgi w SB i wielka afera. Jedyny punkt zaczepienia.

 

Pochwal się jak wycykałeś Salema, Igorrodza - szukasz głupich pretekstów. Żeby pozbywać się osób z Tobą niezgadzających się. Salem w telefonach robił kapitalną robotę.

 

Jesteś manipulator i nieźle grasz ;]

Edytowane przez gtxxor
  • Popieram 8
Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak... z jednej strony mydli się oczy, że moderator nie musi być ekspertem IT z drugiej daje moderatorowi przyzwolenie na karanie za niekompetencję. Jak on ma to ocenić?

Chodzi o to, że tak tutaj próbuje się to przedstawić. Prawda jest taka, że moderator bez wiedzy IT na forum IT nie może ocenić co jest dobrą radą, co jest wprowadzaniem w błąd. I tego panicznie boi się tutaj moderacja - weryfikacji kompetencji. Panicznie !

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Po prostu ma wiedzę niepozwalającą na weryfikację wiedzy innych, nie myl z brakiem wiedzy. Nauczyciel musi 2-krotnie przerastać ucznia, żeby był realnie przydatny. Na miejsce Sida mogę wrzucić 90% forumowiczów. 

 

Pomysł na publiczne wybory na 2-3 moderatorów z ramienia użytkowników trafiony jak żaden inny, skoro nie trzeba się niczym wyróżniać - to niech to chociaż będą osoby ogólnie lubiane przez społeczność forum.

Edytowane przez gtxxor
  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

ale omar i xoor ja do was nic nie mam wręcz przeciwnie xoor mi pomagał kilka razy ale chyba nie chcecie zarzucać Sidowi braku wiedzy... bo bedzie to wielkim błędem.

Walić po łbie - rozdawać warny, ostrzeżenia, bany, kasować część postów i straszyć innych potrafiłaby znaczna większość.

Udzielić dobrej rady, pomocy, opracować poradnik, zrobić reckę nie każdy.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że moderator powinien mieć wiedzę do porządkowania forum by nie było syfu i ogólną wiedze IT, jak napisałeś nauczyciel powienie przerastać ucznia fakt, ale teraz gdzieś w złą stronie brenimy , ekspert powienien być tym przysłowiowym nauczycielem , a Moderator przełożonym proste, zobacz jak jest w pracy czy "twój szef jest mądrzejszy od ciebie" nie koniecznie nie potrafi czasami kompa uruchomic a władzę ma ... tego powinnismy sie trzymać chierarchi...

Link to post
Share on other sites

Jednego źle sformułowanego warna? No to zobaczmy dalej...

 

http://img201.imageshack.us/img201/9390/4nb.png
(kolejny post, tego samego autora, w związku z pytaniem Effendiego a co dokładnie Xor przeskrobał, żeby wiedział czego nie robić)

 

Więc to nie ja manipuluję, ale Ty się wybielasz i odbijasz piłeczkę na mnie. Nieładnie.

Link to post
Share on other sites

Jesteś w tym momencie żenujący ... wszczynanie kłótni i szukanie sensacji? hahahahaah

 

A jak wypunktowałem t.luka, to się podpisałeś pod "eliminacją SPC" - potem kiedy przeprosiłem go za osobiste ataki, zamknąłeś temat uznając go za kolejne prowo, a dalej chełpiłeś się "sukcesem"

 

Żenada panie żenada

 

Zarzuć mi jeszcze gwiazdorstwo panie od temacików "czy jesteś lepszy od Sida" i podpisu "jestem celebrytę"

Edytowane przez gtxxor
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sprawę "sukcesu" już wyjaśniłem w drugim poście. Po co do tego wracasz?

Ja jestem żenujący? Nie sądzę, a już na pewno nie w tej sytuacji. Natomiast bardzo niepokojące jest Twoje zachowanie wobec przedstawienia twardego faktu, że a) koloryzujesz swoje wypowiedzi, b) nie potrafisz przyznać się, że sam pracowałeś na utratę ML.

Link to post
Share on other sites

Mam w du**e ML, ale leży mi na sercu dobro tego forum, a Ty skutecznie rozpieprzasz tu atmosferę.Swoimi faszystowskimi poglądami (kto nie ze mną - ten przeciwko) i non-stop wprowadzaną rewoltą.

 

Może po prostu musisz robić coś, więc z braku zajęcia robisz rewolty? Bo na nic innego nie masz "prądu"?

Edytowane przez gtxxor
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Właśnie, sprawa dobra tego forum. Czy Wy chcecie naprawić te wszystkie błędy, by znów było dobrze, czy po prostu bez celu się pokłócić, a potem odejść z "hukiem"? Bo my, a przynajmniej ja nie chcę tracić użytkowników. Obrażanie się na amen jest śmieszne. Dlatego też poprosiłem o propozycję naprawy tego i wymagania, ale takowych jeszcze nie widzę ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sid Vicious musi odejść!!

za takie posty są warny ....

 

 

nie bronie żadnej ze stron widac spór jest tylko na lini sid xorr ale xorr myslisz że sid ma az taką władzę że sam podejmuję decyzję chyba nie i powinieneś mieć pretensje do zielonych i czerwonych a nie tylko do sida widzę tu tylko osobisty konflikt.

Link to post
Share on other sites

Maslo19. Speed na początku napisał proszę o poważne wypowiedzi więc bardziej poważny już nie będę. Podzielam zdanie GTXora. Żart, żartem ale rzeczywiście może jest coś na rzeczy skoro conajmniej połowa uzytkowników nie preferuje postawy Sida.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i wyszło szydło z worka. Cała ta afera przez to że Xor nie dostał moderatora globalnego! A owieczki pomaszerują za nim w ogień. To jest dopiero manipulacja. Zwłaszcza omar który krytycznego podejścia nie poznałby gdyby to wyskoczyło z krzaków i kopnęło go w tyłek. 

 

 

 

I tego panicznie boi się tutaj moderacja - weryfikacji kompetencji. Panicznie !
 

I kto miałby nas weryfikować? Ty? Czy papa Xor? Dziecinada.

 

 

 

Pochwal się jak wycykałeś Salema, Igorrodza - szukasz głupich pretekstów.

 

Tobie już całkiem ego przysłoniło wizję świata? Już nie pamiętasz warnów za "pitolenie o Szopenie" (bo to wielki kompozytor był) czy całej reszty moderacyjnej żenady marszałka? Salema polubiłeś bo łasi się do Ciebie na innym forum ale lawiny zgłoszeń jego fanbojskich postów (które pochodziły nawet od jego kolegów- ekspertów) z czasów jak sam był ekspertem zapomniałeś bo Ci do teorii nie pasuje? Czy nagle spodobało Ci się to co wlepiał w statusy i na SB (a było bezpośrednią przyczyną degradacji)?

 

Ja dochodzę do wniosku że całe to zamieszanie bierze się z tego że Xor nie lubi Sida i stara się do tego dospawać ideologię (faszyzm SV  :rotfl:  szczyt absurdu). 

 

Najśmieszniejsze jest to że to właśnie Sid promował Cię jako kandydata do moderowania. I to tylko dlatego że nikt poza nim nie był przekonany czy jesteś właściwą osobą spowodowało że postanowiono dać Ci szansę wykazania się jako ML żeby sprawdzić jak Twoja "gorąca krew" nada się do moderki. Śmiech na sali.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...