Skocz do zawartości

Palit GTX 760 JetStream 2GB - czy warto? Upgrade GTX 460


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez randallandhopkirk,

Recommended Posts

Witam, akurat powstał podobny temat, jednak mam nadzieję, że udzielicie mi rady :)

Wybór jest prawie pewny, karta Palit GTX 760 JetStream 2GB, konkretnie ta:

http://www.agito.pl/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-760-jetstream-2gb-ddr5-pci-e-box-84-864535.html

Nie ukrywam, że cena jest kusząca (gry w gratisie także), a przeglądając testy 760, zauważyłem Palit zazwyczaj jest gdzieś tam w czołówce. Stąd pytanie, czy ktoś z was ma/spotkał się z tą kartą, jak wrażenia i wydajność, oraz czy ogólnie ją polecacie. Inne propozycje również mile widziane :)

 

Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: W tym miesiącu. Budżet ok. 900 zł

-Zastosowanie: Głownie gry, obecnie Crysis 3, Battlefield 3, Wiedźmin 2. W przyszłości Wiedźmin 3 i inne gry "next gen". Photoshop. Może edytory typu REDKit.

-Model i moc zasilacza: AeroCool e80 600W

 

-Reszta specyfikacji komputera:

 

   -Procesor: Intel Core i5 760 2,8 GHz (w planach OC do ok. 4 GHz)

   -Karta graf.: Asus GTX 460 1GB

   -Płyta główna: Asus p7p55 m

   -Ram: GoodRam 2x4 GB 1333 MHz

 

-Rozdzielczość monitora w której grasz 1920×1080

 

-Dodatkowe wymogi:Jedyne na co mam nadzieję, to na płynną rozgrywkę w przyszłości. Moim marzeniem jest Wiedźmin 3 na ultra/wysokich, choć zdaję sobie sprawę z tego, że szanse są marne ;)

 

Zdaję sobie sprawę, że ciężko przewidzieć wymagania gier za rok, ale mimo wszystko liczę, że wasz staż pomoże wam mi coś wybrać ;) 

 

Jeszcze 2 pytania,a nie chciałem zakładać trzech wątków:

Czy ten zasilacz (domyślam się, że kiepski) wystarczy do GTX 760, oraz do i5 po OC, czy trzeba będzie go wymienić? 

Na ile wycenilibyście kartę Asus GTX 460 1 GB?

 

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Warto dopłacić do:

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx-760-2048mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-1072-6008-wer-o-c-overclock-wentylator-directcu-ii-gtx760-dc2oc-2gd5-585996/

 

+ 60 złotych, ale w tym: wyższe możliwości OC, mniej pstrokaty wygląd i przede wszystkim rok dłuższej gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Według testów są porównywalne wydajnościowo, ale i tak propozycja do rozpatrzenia. Ktoś jeszcze może coś polecić, albo napisać coś o tej karcie?

BTW. Te gry z promocji to kody Steam?

Jednak zdecyduję się na MSI GTX760 2GB HAWK. Powiedzcie tylko czy zasilacz da radę z tą kartą i procesorem i5 760 podkręconym do 3,5-4,0 GHz? Taki set da radę uciągnąć takiego Crysis'a 3 na max detalach z smaa x2 w ok. 30-40 kl/s? I na ile wyceniacie starą kartę tj. ASUS GTX 460 1GB (brak gwarancji, brak pudełka)?

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites

Najszybsza albo i nie. Zależy od testu, nie wszystkie biorą Hawk'a pod uwagę. Na pclab w teście Crysis'a 3 wygrywa Hawk. na purepc Gigabyte właśnie. Tylko czytałem wiele opinii o piszczących cewkach w kartach Gigabyte. ~80 zł to nie jest tak dużo, więc mogę je dołożyć, tym bardziej, że Hawk podobno ma większy potencjał OC.

Jest ktoś w stanie wypowiedzieć się na temat zasilacza, oraz wyceny GTX 460?

I jeszcze jedno pytanie. Test GTX 760 na benchmark.pl:

Full HD, maks. detale, aa x4, af x 16. średnia to 90 fpsów? Wszystkie inne testy pokazują 50-70 maks. A tu 90? Skąd ten wynik, błąd czy taka różnica reszty podzespołów?

 

Pomóżcie rozwiać moje wątpliwości ;)

Link to post
Share on other sites

Kupiłem niedawno dwa MSI GTX760 HAWK i muszę powiedzieć że karty są wykonane wyjątkowo solidnie (np. dwustronny backplate). Chłodzenie jest odrobinę głośniejsze od Windforce ale temperatury są znacznie niższe, no i jakość wykonania sporo lepsza od Gigabyte. Zasilacz pownien spokojnie dać radę, te karty pobierają tyle samo prądu co moje wcześniejsze Gigabyte GTX460OC2 a wydajność jeżeli chodzi o minimalny FPS jest lepsza o 250 do 300 procent, im cięższa dla sprzętu gra tym różnica większa (np. Metro 2033, Lost Planet 2 czy Crysisy).

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Porównywałem pojedyncze GTX460 do GTX760 jak i w SLI, i generalnie nieco większa jest różnica w SLI, ale i tak w przypadku pojedynczej karty to jest około 220 - 250 procent różnicy. Za chwile sprawdzę jak wygląda jedna karta w Metro 2033.
 

 

A więc na jednej GTX760 sprawa wygląd tak. Podaje minimalne FPS odczytane z ekranu wbudowanego benchmarku w Metro 2033, bo w logu generowanym przez benchmark zawsze mam wpisane minimalne FPS 21.34 (niezależnie od ustawień) dla szóstej klatki testu - czego nie liczę bo to jest na totalnym blackoucie.
Średnia dla 5-6 przejść (minimalne różnice na poziomie 1 do 2 FPS dla poszczególnych przejść).

Włączone DOF (niewielki wzrost FPS przy wyłączonym DOF, więc nie biorę tej ewentualności pod uwagę)
Włączone Advanced PhysX (lekki boost minimalnego FPS przy włączonym)

DirectX 11, filtrowanie 16x

 

HIGH + AAA  70 FPS

HIGH + 4xMSAA  55 FPS

VERY HIGH + AAA  40 FPS

VERY HIGH + 4 MSAA  30 FPS

Oczywiście średni i maksymalny FPS jest dużo większy ale to minimalny w przypadku Metro 2033 jest naprawdę istotny.
 

 

Na moje oko tryb HIGH + 4xMSAA daje idealną płynność i super grywalność na jednej GTX760.

Pojedynczy GTX460 w takich warunkach klękał i błagał o litość, dopiero tryb MEDIUM + AAA + Advanced PhysX bez DOF i przy filtrowaniu 4x był w miarę dobrze grywalny (minimum FPS około 38). Tak więc różnica jest ogromna.

 

Testy przeprowadziłem na sterownikach Nvidia 331.58 bez zainstalowanego Experience.

Edytowane przez randallandhopkirk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, miałem wcześniej GTX460 Gigabyta.
Z tego co widzę masz płytę Asusa, więc lepiej nie kupuj karty Gigabyta bo będziesz miał prawdopodobnie problemy z kompatybilnością biosów (często spotykana przypadłość). Jak tak właśnie miałem, mam płytę Asusa i z kartami od Gigabyte płyta strasznie długo przechodziła POST, a czasami nie bootowała się w ogóle, problemu nie udało się nigdy rozwiązać. Po wymianie na MSI płyta uruchamia się w trybie ekspresowym :-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...