Skocz do zawartości

Recommended Posts

uruchom grę w tzw oknie pełnoekranowym, czyli wygląda to jak fullscreen ale działa jak okno, gdy masz pulpit współdzielony to mysz zawsze będzie uciekać, alternatywnie pobaw się displayfusion, nie pamiętam dokładnie wszystkich jego opcji, możesz w tej sprawie napisać do @@jacekgothic, on ma większe rozeznanie w tym sofcie

Link to post
Share on other sites

poczekam moze tu ktos sie odezwie obeznany w temacie. niepamietam ktora mam opcje przy displayfusion ale jak gram w BF4 to nie ma tego problemu i jest to tak fajnie zrobione ze na drugim ekranie mam battlescreena z mapa i moge wjechac na drugi ekran kursorem tylko jak mnie zabija i mam wybor miejsca odrodzenia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich,

 

Zmierzam powoli do wymiany moich 2 ekranów na 3 pasujące do siebie (obecnie jeden 21.5 i drogi 23) szukam czegoś z bardzo cienkimi ramkami (zestaw będzie do pracy i zabawy na raz), myślę żeby zrobić coś typu 2 24" w 16:9 po bokach i 29" w 21:9 po środku.

 

Pytanie tylko jakie dobrać ekrany na te po bokach znalazłem 2 ciekawe modele Dell UltraSharp U2414H i BenQ EW EW2440L problem jest tylko z tym w środku bo nie wiem jaki dobrać żeby wysokość ekranu była taka sama...

 

Z góry mowie nie jestem jakiś maniakiem żeby było 144Hz albo doskonale zgranie z paleta Adobe.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

niektóre gry (im nowsze tym większa szansa) oferują taki tryb, który mówi windowsowi, że ta aplikacja pracuje w oknie którego nie da się minimalizować, jeżeli nie wyświetlasz niczego więcej na tej samej powierzchni, a w praktyce wygląda to jak pełny ekran, efekt jest taki, że jak przeskakujesz do innego zmaksymalizowanego okna to to pozostaje niezwinięte

to na chwilę obecną jedyne obejście idiotycznego systemu okien micro$ostu

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Cześć, potrzebuję pomocy w wyborze monitorów. Otóż zastanawiam się czy warto jest kupować jeden monitor główny (24''-27'' + 120Hz lub 144Hz), a drugi mniej więcej 19'' tylko do przeglądania internetów i tego typu rzeczy. Moglibyście coś polecić? Zależy mi na dobrym odwzorowaniu kolorów na obu z nich i żeby oczy się nie męczyły przy dłuższym użytkowaniu. Fundusz to ~1500zł.

Link to post
Share on other sites

zacznijmy od tego, że nie ma połączenia dobry obraz i 120/144Hz, tzn jest względnie ale w rozmiarze 24" i jest to FG2421

dobry monitor 27" to minimum 2,5k i przy okazji nie jest to sprzęt dobry do grania, albo obraz, albo szybkość i brak lagów, załóż temat według wzoru, http://forum.benchmark.pl/forum-29/announcement-18-jak-poprosi%C4%87-o-pomoc-lub-za%C5%82o%C5%BCy%C4%87-temat-w-dziale-monitory-i-projektory/ to coś dobierzemy 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cześć. Buduję teraz naprawdę mocną budę i oczywiście do tego trzeba monitorów, 1 to dla mnie za mało. I tu nasuwa się moje pytanie, czy da się połączyć monitory o rozdzielczości WQHD z Full HD, a jeżeli tak, to jaka/jakie karty graficzne to wytrzmają :D Myślałem o SLI z 970 lub jedną bądź SLI z 980. Jak myślicie?

Edytowane przez Nimoss
Link to post
Share on other sites

W zasadzie chodziło mi o Główny WQHD + 1 fullHD jako dodatkowy, powiedzmy do gier WQ a obok do np gier przeglądarkowych albo do jakichś innych procesów full. Czyli rozumiem, że się da, to jaką kombinacje grafik musiałbym zastosować żeby mi chodziła każda gra płynnie na WQ HD przy włączonym powiedzmy gimpie na Full? :D

Edytowane przez Nimoss
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

W ciągu najbliższego tygodnia planuję zakup 3 monitorów do grania w surround. Poki co mam na oku poniższe modele:

 

LG 27MP65HQ-P
BenQ GW2760HS
Samsung S27D590P
 
Póki co Samsung wygrywa. W LG drażni mnie czerwona kropka w logo na panelu, a w BenQ strasznie tandetnie wygląda świecąca ramka. Samsung ma matryce PLS - z tego co słyszałem, jest to całkiem dobra konstrukcja. Ktoś miał z nią styczność?
 
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Hej, pisałem już na forum o monitorach, ale tu jest chyba odpowiedniejsze miejsce.

Właśnie kupiłem monitor 4K. Jest podłączony do komputera przez Display Port. Do tego mam swój stary monitor (1900x1200), podłączony przez D-Sub do tej samej karty graficznej. Ponieważ przy rozdzielczości 4K elementy pulpitu są dla mnie trochę za małe włączyłem skalowanie w windows 7 na 150%. Niestety przeskalował się też monitor FullHD i elementy na nim są o wiele za duże. Czy jest możliwość osobnego skalowania elementów dla obu monitorów? albo jakieś inne rozwiązanie tego problemu? Dodam jeszcze że oprócz karty PCIExpres mam jeszcze integrę do której mógłbym podłączyć mniejszy monitor. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A wie ktoś może czemu po podłączeniu monitora do laptopa HDMI / VGA nie moge odpalić na nim gry bez dublowania obrazu ? Laptop to lenovo y580. Chodzi mi o to żeby wyświetlić obraz z gry na monitorze obok lub na dwóch naraz lecz nie chodzi mi o duplikowanie obrazu. Próbowałem z wieloma grami, odpalanie ich w oknie i przenoszenie też nie działa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...