Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie mam monitor od LG 21,5 cale wyjście vga, podłączone to jest do hd 6850 przez przejściówkę dvi. Pytanie brzmi, czy mogę podpiąć drugi monitor na takiej przejściówce? Bo wydaje mi się że te wejścia w karcie minimalnie się czymś różnią. Grafika będzie zmieniana na dniach (jeszcze nie zdecydowałem ale pokroju 7850). Czy będę potrzebował adapterów innych czy jak?

 

lg 22EN33S - to jest monitor który będzie pracował jako drugi, chyba nie różni się od mojego obecnego parametrami.

Link to post
Share on other sites

Panowie to ja zapytam tutaj może jeszcze. Dwa monitory LG ledowe oba tylko na d-sub, jeden podpięty przez przejściówkę DVI obecnie. Drugiego jeszcze nie mam. Grafika 6850. Te dwa wyjścia DVI w karcie się chyba minimalnie różnią. Będę dał rady podpiąć dwa monitory? Oba na takich przejściówkach, czy to nie wyda? Interesuje mnie "jeden długi pulpit" hehe

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Witam serdecznie.
 
Mam pewien problem, gdzie wujek google słabo wie co z tym zrobić. Od wczoraj jestem posiadaczem 3 monitorów o różnych maksymalnych rozdziałkach, jako iż posiadam kartę graficzną ATI HD5770, która posiada 3 wejścia DVI, HDMI oraz VGA więc postanowiłem podpiąć kolejny nabytek aby to jeszcze lepiej mi się pracowało. Niestety ku mojemu zdziwieniu po podłączeniu 3 monitora nie mogłem go "Rozszerzyć" do następnego pulpitu, jedynie co mogłem zrobić to zastąpić go innym ekranem.
 
Oczywiście próbowałem poprzez Catalyst, lecz pokazała się podobna informacja:
http://i.imgur.com/143rqZl.png
 
Próbowałem również innych wersji sterowników, ale nic to nie zmieniło. Na ten moment posiadam windowsa 8.1, a jedynie na ubuntu działy monitory wszystkie jak należy, bez instalowania jakichkolwiek sterowników. Pytałem również na innym forum, lecz niestety nikt nie ma pojęcia.
 
//Edit: Również próbowałem programu DisplayFusion lecz niestety jest identycznie jak w przypadku Catalisty, nawet nie mogę sklonować ekranu, a o to error jaki wyskakuje:
 

 

Wystąpił błąd podczas ustawiania nowej konfiguracji monitora.

Sprawdź ustawienia i spróbuj ponownie.
Błąd: Failed to call ApplySettings:EnableMonitors.

 

Edytowane przez Kamiis
Link to post
Share on other sites

http://www.amd.com/pl/products/desktop/graphics/ati-radeon-hd-5000/hd-5770/Pages/ati-radeon-hd-5770-overview.aspx#4

1 ... Aby podłączyć trzeci wyświetlacz, potrzebne jest złącze DisplayPort.

Niestety, jeśli takiego nie posiadasz to raczej nici z 3 monitorów. Szukałem potwierdzenia na forach i inny użytkownicy mieli ten sam problem co ty.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Witam 

 

Jak w temacie, na początku miałem zamiar kupić TV 32" 100hz fullhd led za ok 1200zł i sprzedać obecny monitor.

 

Jednak zobaczyłem na yt kilka filmików z połączenia własnie dwóch 21,6" od samsunga i spodobało mi się to, szczególnie że drugi używany monitor to koszt ok 200zł, a ilość cali dla dwóch monitorów to aż 43,2" czyli sporo więcej niż tv 32", nie wspominając o plamce a co za tym idzie ostrości obrazu (przy przeglądaniu neta itp)

 

Jedyne co mnie nie pokoi to ramka na monitorze a przez to pasek na łączeniu monitorów który będzie miał ok 19mm (monitory nachodziły by jeden na drugi, czyli szerokość jednej ramki była by widoczna), czy da się przyzwyczaić do tej ramki po czasie?

 

Następna sprawa mam w karcie graficznej tylko jedno wyjście DVI pod które mam podpięty obecny monitor przez przejściówkę DVI->VGA, mam jeszcze DP (Display Port) czytałem że wystarczy przejściówka DP -> VGA i będzie działać.

 

Proszę o odp czy warto iść tą drogą i czy da się przyzwyczaić do tej ramki oraz czy dobrze rozumuje cały temat ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Jak przykładasz do siebie dwa monitory to nie zwiększasz dwukrotnie przekątnej - robisz to z powierzchnią (i jednocześnie rozdzielczością). W takim przypadku łączna przekątna wyświetlaczy to mniej więcej 29.3 cala.

Link to post
Share on other sites

Wg tego gostka powinno działać?

 

Tu też

 

@UP 

 

Dobrze wiedzieć, te 29,3" było by w sam raz.

 

Jeszcze tylko proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie działania eyefinity na moim sprzęcie.

 

Moja karta ma wyjścia DVI/HDMI/DP

 

Do DVI mam podpiętą przejsciówke DVI->VGA i podłączony przewód do obecnego monitora VGA.

 

Planowałem kupić adapter DP->VGA i podłączyć do drugiego monitora VGA.

 

Czy takie połączenie ma prawo działać z eyefinty?

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

afaik nie będzie to działać po analogu, potrzebny jest jeden DP i DVI-D lub HDMI w dowolnej konfiguracji

Tu Cię wprowadzona w błąd. Nie potrzeba DP do połączenia EyeFinity na 2 monitorach. Wystarczy DVI i HDMI w dowolnek konfiguracji. VGA też z DVI będzie działało (o ile karta da Ci możliwość założenia przejściówki). 

 

Powyżej 2 monitorów musisz już stosować DP. Co ciekawe w wersji Nvidia (nie pamiętam jak to się nazywa). Nie potrzeba DP.

 

A co do ramki na środku nie polecam. Głównie dla tego, że "siedzi" w środku akcji. Wszystkie celowniki w FPP będą zniekształcone przez to. 

 

Polecam za to gorąco konfiguracje na 3 minitory :). Rewelacja.

Planowałem kupić adapter DP->VGA i podłączyć do drugiego monitora VGA.

Nie potrzeba. VGA + DVI będzie działać.

Edytowane przez Azarus
Link to post
Share on other sites

@Up

 

znalazłem jeszcze jeden który potwierdza że powinno działać http://www.youtube.com/watch?v=Yb_PjPG0A_E&feature=related

 

Właśnie jest problem że mam tylko 1xDVI 1xHDMI 1xDP na karcie, więc chyba najprościej będzie dokupić przejściówkę DP->VGA.

 

Będzie wtedy DP->VGA i DVI->VGA.

 

W takim razie muszę przemyśleć jeszcze temat i zobaczyć jak to wygląda u ludzi na dual monitor.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

@Up

 

znalazłem jeszcze jeden który potwierdza że powinno działać http://www.youtube.com/watch?v=Yb_PjPG0A_E&feature=related

 

Właśnie jest problem że mam tylko 1xDVI 1xHDMI 1xDP na karcie, więc chyba najprościej będzie dokupić przejściówkę DP->VGA.

 

Będzie wtedy DP->VGA i DVI->VGA.

 

W takim razie muszę przemyśleć jeszcze temat i zobaczyć jak to wygląda u ludzi na dual monitor.

W monitorach jakie masz wejścia?

 

VGA-DP przejściówka może nie zadziałać. Nie pamiętam już jak to było ale pamiętam, że był wymóg aby przejściów była aktywna i znaleźć taką nie jest łatwo. Ja mam połączenie DVI-HDMI, VGA-DVI, DVI-DP. Łącznie 3 minitory.

Edytowane przez Azarus
Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem iż w temacie podałeś model monitora. Jak masz tylko VGA to jest problem. VGA-DVI na pewno będzie OK ale VGA-HDMI lub VGA-DP już jest problematyczne. Zrobiłem test przed chwilą VGA-DVI i VGA-DVI-HDMI i działa. 

Edytowane przez Azarus
Link to post
Share on other sites

Na razie się wstrzymuje :)

 

2 monitory Eyefinity - ta ramka jednak będzie mi przeszkadzać i to bardzo :/ znowu 3 monitory ciężko znaleźć i cena odpowiednio wyższa, do tego pobór prądu i kwestia karty graficznej/procka żeby wydolił w tej rozdzielczości, nie mówiąc o tym że nie zmieszczą się na biurku.

 

Tv 32" też raczej odpada, oglądanie z małej odległości, internet itp

 

Więc może najlepszym optymalnym wyborem byłby monitor 27"? np. taki http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/philips-274e5qsb.bhtml

 

Tylko znowu nie wiem czy to nie za mała różnica wielkości w porównaniu do obecnego monitora :/

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Na razie się wstrzymuje :)

 

2 monitory Eyefinity - ta ramka jednak będzie mi przeszkadzać i to bardzo :/ znowu 3 monitory ciężko znaleźć i cena odpowiednio wyższa, do tego pobór prądu i kwestia karty graficznej/procka żeby wydolił w tej rozdzielczości, nie mówiąc o tym że nie zmieszczą się na biurku.

 

Tv 32" też raczej odpada, oglądanie z małej odległości, internet itp

 

Więc może najlepszym optymalnym wyborem byłby monitor 27"? np. taki http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/philips-274e5qsb.bhtml

 

Tylko znowu nie wiem czy to nie za mała różnica wielkości w porównaniu do obecnego monitora :/

 

Większa przekątna i większa rozdzielczość pewnie będzie lepiej no ale czy tego oczekujesz?

 

Nadal będę Cię namawiał na 3 x 21,6 zupełnie inne wrażenia niż na jednym monitorze czy telewizorze. 

 

Obraz bardziej Cię "oplata" i odcina od świata zewnętrznego. Łatwej wchodzi się w klimat.

 

Poza tym masz większy zakres widzenia. 

Link to post
Share on other sites

@UP

 

Bardzo podoba mi się konfiguracja z 3 monitorami czy nawet 2.

 

W moim przypadku 2 monitory to będzie już całe biurko zajęte :) do tego siedzę ok 70cm od monitora (mały pokój).

 

Chyba zdecyduje się na kupno 2giego monitora i zobaczę jak to będzie się sprawować.


Mam jeszcze pytanie, czy do swojej karty podłącze w ogóle 3 monitory? DVI-VGA, DP->VGA, HDMI->VGA - tutaj chyba potrzeba adapter który kosztuje ok 100zł?

Link to post
Share on other sites

Kupiłem przejściówkę za 39zł z DVI na VGA (tańszej nie było)

 

Skusiłem się też na 2 monitor akurat trafił się LG Flatron W2242S za 169zł ,już wszystko podłączone i działa bdb.

 

Jedyny minus to ta ramka po środku, tak że znowu mam temat do przemyślenia, do 10 dni mogę zwrócić ten drugi monitor, tylko co zamiast tego....a może pozostać przy starym 1 monitorze i nie kombinować.

 

Pomocy bo sam już nie wiem co robić :) może ma ktoś doświadczenie w tym temacie.

 

Tak to mniej więcej u mnie wygląda:

 

Mam mały pokój więc ta wielkość robi wrażenie, siedzę ok 1m od monitora, a filmy oglądam z niecałych 2m.

 

Jeszcze jedna sprawa obecnie ramka pomiędzy monitorami ma 38mm szerokości, próbowałem już ściągnąć obudowę z monitora i okazało się że aluminiowa ramka ma ok 15mm, gdybym zrobił tak w obu monitorach i jeszcze ustawił żeby jedna ramka zachodziła za drugą to w sumie zostało by ok 15mm ramki pomiędzy monitorami...czyli już na prawdę nieźle, czy warto coś takiego robić?

 

http://i44.tinypic.com/20kstaq.jpg

http://i40.tinypic.com/2me70w4.jpg

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

@UP

 

Nie koniecznie, chwila roboty i mam ramkę 8mm :)

 

http://i41.tinypic.com/29uztdy.jpg

http://i41.tinypic.com/xoi1rt.jpg

http://i41.tinypic.com/1zvsx1i.jpg

 

Teraz walczę jeszcze ze skalibrowaniem obu matryc, bo okazuje się że jedna (LG) jest troszkę większa od tej samsungowej... 


@up

 

Jednak rezygnuje z duala ze względu na tą ramkę, jednak jeden monitor jest dużo wygodniejszy do neta, gier i filmów w sumie też pod warunkiem odpowiedniej wielkości.

 

Tak że powracam do starego dobrego samsunga 2243lnx z 2008 roku, który nadal bardzo ładnie wyświetla obraz i rozdzielczości 1680x1050 która do mojej grafiki i procesora jest w sam raz (w wielu grach nawet na ultra detalach np. fc3)

 

 

Wychodzi na to że dopiero jak mój monitor się zepsuje to będę rozglądał się za LCD 24"<LCD 27"<TV 32"   :)

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy kogoś to zainteresuje ale podziele się z wami swoimi doświadczenami. 

W eyefinity bawie się od 2010 roku. 

Moje pierwsze podejście to były 3x 24" Full HD Iiyama + HD5850. Przez pierwsze dwa dni miałem
dwa monitory, brak trzeciego był spowowdowany wysyłką. Pograłem chwile na dwóch. Spodobało mi się to odrazu. Super, ekstra szeroki obraz. Taka dobra panorama, coś wspaniałego. Problem był z ramką na środku, gdzie zamiast patrzyć się na plecy bohatera z gry to widziałem 2cm plastiku. Dotarła trzecia iiyama + przejściówka aktywna na VGA. Wszystko razem podłączyłem 2x DVI + 1x VGA(aktywna). Z racji braku standów na allegro postanowiłem coś uspawać. Była to prowizorka ale działało tak jak trzeba. Koszt 3x 450zł + 40zł przejściówka.

http://i.imgur.com/WxXVVUA.jpg

Następnie przeprowadzka do Anglii + wysyłka calego dziadostwa. Na miejscu w UK stwierdziłem, że rozbiore monitory z ramek. Nóż w ręke i heja. Ramki pościągane, wszystko super. Problem w tym, że ta cała elektronika z tyłu. Taki prostąkat nie jest przykręcany. On się trzyma na docisk za pomocą ramki. Więc silikon do ręki. Raz, dwa posklejane. Monitory przeschły przez noc, ładnie dociśnięte do siebie. Więc postawiłem monitorki na biurku. Problem w tym, że strasznie irytowały mnie szparki między monitorami.  Dodatkowo tuż przed wyjazdem do UK natąpiła zmiana sprzętu. i5 2500k 8GB RAM HD 7970 3GB. Musiałem dokupić przejściówke VGA NA DP (aktywną)

Wyglądało to tak:

http://i.imgur.com/RmjSxwL.jpg

Następnie wpadło troche gotówki, stwierdziłem, że kupie sobie stand do monitorów. Raz, dwa na ebay bum. Ceny około 100 Funtów. Myśle chyba ich porąbało. 100F za kawałek metalu. No ale dobra mus to mus. Kupiłem, 110F z wysyłką  http://www.scan.co.uk/products/scanfx-ts734a-triple-monitor-stand-for-15-24-monitors-with-hight-tilt-pivot-and-swivel-vesa-100mm-an
 

Dotarła paczka. Wyciągam wszystkie elementy. Bardzo pozytywnie zaskoczony. Materiały bardzo dobre, jakość wykonania super. Ciężki i mocny ten stand. Na prawde polecam. 

 Wyglądało to tak:

http://i.imgur.com/viUnkEA.jpg


Co do gry na trzech monitorach i rozdzielczości 5760x1080.
Mój sprzęt to i5 2500k (stock) 8GB Ram HD7970 3GB DCUII. 

Cały zestaw spisuje sie wyśmienicie przy grach mmorpg. 

Dla przykładu dużo grałem na tym zestawie w Aion i Tera Online. Rozgrywka jest wyśmienita. 
Wszystko wygląda super, chodzi płynnie plus jest to całkiem inny poziom rozgrywki, uczta dla oka przy takiej szerokości. 

Co do gier typu Diablo, Poe. Szczerze? Porażka -  za duże pole, za wielki, szeroki obraz. Ciężko się gra.

Co do gier typu BF3/BF4. Jeśli chodzi o rozgrywke single player to super sprawa, super widoki. Wszystko elegancko. Chodzi na prawde bardzo płynnie. Wiadomo trzeba troche cienie zmniejszyć + AA nie mniej jednak dalej to wygląda super. Jeśli miałbym kupić karte za 4000zł tylko po to żeby mieć lepsze cienie + troche więcej w AA to nie dzięki. Wole złomka za 1500zł i też jest super.
Wracając, single player jak najbardziej okej. W multi nie polecam. Wszystko szybko się dzieje i tam nie ma czasu na widoczki tylko trzeba szybko zabijać. 

Co do gier typu Total War, SimCity? Nie polecam.

Co do samochodówek? To lepszego wyjscia niż eyefinity nie ma. Tutaj nie ma co się rozpisywać nawet.


Więc jeśli chodzi o:

RPG, MMO RPG, FPS na singlu, samochodówki to jest niebo, a ziemia jeśli gracie na eyefinity. Natomiast z resztą jest tak jak pisałem. Oczywiście to są moje odczucia. 


Aktualnie sprawa wygląda tak. Lewy monitor pulpit, przeglądarka. Środkowy monitor granie, Prawy monitor xbox360 lub film. Super się gra, pracuje i bawi. Wszystko w jednym. 

Tak to wygląda: 

http://i.imgur.com/zhtAO0s.jpg

Więc tak. Złożyć eyefinity nie jest trudno. Można wydać fortune na nie wiadomo co i mieć super sprzęt.
Można też to zrobić tak jak ja. Jak ja składałem swoje eyefinity to jedyna kasa jaką miałem pochodziła ze sprzedaży golda w Lineage 2 (mmorpg). Miałem wtedy z 18-19lat. Więc pewnie większość z was jest w podobnej sytuacji co ja byłem. Mało kasy, rodzice nie chcą dać, ew. wypłata za niska na szaleństwa.

Więc tak. Trzy monitorki z allegro, używki 3x 450zł. Karta do HD7970 3GB musi być. W słabsze nie ma co się pchać przy obecnych grach. Do tego spawarka i kształtowniki żeby był stand. Ewentualnie mogę pomóc w załatwieniu takiego co ja mam. Choć z UK do polski może troche kosztować. 


Aktualnie troche grosza mam zaoszczędzone. Plany są by kupić 3x 27 IPS 2560x1440 + Nowa karta. 
Problem w tym, że w marcu zmieniam samochód + wakacje i nie wiem co z tego wyjdzie. Nie mniej jednak 3x 27 2560x1440 z IPS byłoby super.

Jak macie pytania jakieś to pytajcie. 

Edytowane przez bula095
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

posiadam 3 monitory (3 x Benq GW 2760HS), jednak zazyczaj używam tylko jednego a gdy potrzebuję rozciągam obraz na dwa pozostałe za pomocą nVidia Surround, jednak za każdym razem gdy to zrobię muszę korygować ramki i dodawać specjalną rozdzielczość (5840 x 1080).

Da się jakoś zachować te ustawienia, żeby za każdym razem nie trzeba było tego robić?

Program nView nie chce się u mnie zainstalować a w displayfusion zapisanie profilu nic nie daje, bo nie zapamiętuje rozdzielczości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...