Skocz do zawartości

Jaki zasilacz do zestawu


Recommended Posts

nie wiem czy on ci się nie spoci...

 

no co ty musiałby trzy takie GTX'y sobie w stawić, żeby mu tych 70A@12V było za mało

 

 

 

A powiedzcie mi do jednego 780gtx to 750wat wystarczy czy moze cos mniejszego.

 

 

 

do jednego 780 wystarczy spokojnie 700-750

 

nie żartuj, do jednego 780 spokojnie wystarczy 45A@12V PSU oczywiście bez jakiegoś mocnego OC zestawu, do tego faktycznie trochę mocniejszy się przyda

Link to post
Share on other sites

nie jestem pewien czy powinienem...

 

wyskakujesz z hasłem że "ma miliard amper na linii 12V" i ta graficzna tego nie przeżre... a co z resztą zestawu i sprawnością zasilacza, poborem prądu reszty podzespołów i dodatków w komputerze, no i oczywiście trzeba zostawić jakiś margines 15-20%, oblicz sobie ile weźmie ten zestaw z jedną 780tką, moja odpowiedź już jest, ciekawe ile tobie wyjdzie

Link to post
Share on other sites

makabrax pisales ze ten zestaw to pociagnie okolo 650Watt to jak zostanie 200Watt w zapasie to 860 corsair ewentualnie seasonic nie da rady przeciez nie bedzie tak bardzo wyżyłowany- juz nic nie bede dokladal do kompa

Krecic bede tylko procka gdzies na 4,2-4,5, moze pamiec jeszcze.

Edytowane przez lasek108
Link to post
Share on other sites

ale te 860W idzie z gniazdka, w wydajność zasilacza jest na jakimś tam poziomie...

 

tutaj w sumie chyba się pomyliłem nie zauważając że ten corsair to 92+ więc w takim przypadku rzeczywiście będzie ok (zakładałem sprawność na poziomie 80%)

Edytowane przez makabrax
Link to post
Share on other sites

Do dwóch GTX780 trzeba cepa podkręcić do 4,2 minimum więc procek zeżre do 100W

 

1 GTX780 tak na oko 270WAT na maxie

 

mnie się się zdaję ze 800W na linii 12V styknie żeby sobie śmigalo z zapasem 15%

 

więc zasilacz 850 minimum IMO

 

Makabrax te 860 idzie z gniazdka :) coś ci się pomieszało :) Sprawność jakieś 85% to z gniazdka idzie około 1000W :) Gdyby na maxa obciążyć :)


Guru3d wcale nie przesadza proponowanymi mocami tylko nie podaje teoretycznego minimum tylko rozsądne maximum. Zasilacze największa efektywność mają przy obciążeniu 65-75%

Link to post
Share on other sites

Do SLI GTX 780 minimalna moc zasilacza, jaka jest zalecana, to 800W.

 

W zasilaczach Corsair AX zamiast wentylatorów Sanyo Denki, zdarzają się jakieś tanie zamienniki  - kilka osób na forum to potwierdziło. 

Zamiast Corsaira, zdecydowanie wolałbym zasilacz już wymieniony przez drachenfeles, a mianowicie Seasonic X 850, który również ma 7 lat gwarancji, hybryda i na 100% wewnątrz siedzi Sanyo (osobiście posiadam SS X 750). W Corsair AX i Seasonic X, zdarzają się egzemplarze, które piszczą - przy zakupie takiego zasilacza warto na to zwrócić uwagę i ewentualnie wymienić na takiego, co nie piszczy ;) .

drachenfeles wspomniał też o SuperFlower GoldenKing 850 - to również są wysokiej jakości zasilacze, hybrydowe, ale seria 850 Platinum nie jest dostępna na naszym rynku (ja nie znalazłem) Do 700zł z serii Platinum jest dostępny model o mocy 750W - to troszkę za mało jak na Twoją konfigurację.

Z Super Flower'ów dostępne są zasilacze również godne polecenia - Super Flower 1000W Golden Green Modular - ogromna moc, modularny, 5 lat gwarancji.

 

Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał o zasilaczu Be Quiet! Dark Power PRO 10 850W - to jest chyba najlepsza jednostka  Be Quiet'a, Platinum, modular, bardzo cichy, 5 lat gwarancji, rewelacyjnie wykonany,  wykorzystuje tę samą platformę co Seasonic P 860. O tym zasilaczu nie słyszy się, że ma jakieś problemy, ale jego koszt przekracza Twój budżet o około 115zł - jeżeli masz możliwość finansową, to dołóż do BQ, jeżeli chcesz zamknąć się w 700zł, to bierz Seasonić X 850.

Link to post
Share on other sites

Co do różnic  AX-860i oraz AX-860: ten pierwszy to wyrób marki (Flextronics ) a drugi to marka  Seasonic. O ile pierwszy jest swietnym zasilaczem, z bajerami typu kontrolowanie software'owo temperatur, obrotów itp, o tyle jest głośniejszy przy odpalaniu, przy wychodzeniu z uśpienia od 860. Poza tym, 860-tka od (Seasonica ) ma taki bajer pt. "Hybrid Fan", po wlączeniu którego wentyl nie włacza się poniżej około 430W mocy. Zdecydowanie AX-860 (bez "i")

Link to post
Share on other sites

Do SLI GTX 780 minimalna moc zasilacza, jaka jest zalecana, to 800W.

 

W zasilaczach Corsair AX zamiast wentylatorów Sanyo Denki, zdarzają się jakieś tanie zamienniki  - kilka osób na forum to potwierdziło. 

Zamiast Corsaira, zdecydowanie wolałbym zasilacz już wymieniony przez drachenfeles, a mianowicie Seasonic X 850, który również ma 7 lat gwarancji, hybryda i na 100% wewnątrz siedzi Sanyo (osobiście posiadam SS X 750). W Corsair AX i Seasonic X, zdarzają się egzemplarze, które piszczą - przy zakupie takiego zasilacza warto na to zwrócić uwagę i ewentualnie wymienić na takiego, co nie piszczy ;) .

drachenfeles wspomniał też o SuperFlower GoldenKing 850 - to również są wysokiej jakości zasilacze, hybrydowe, ale seria 850 Platinum nie jest dostępna na naszym rynku (ja nie znalazłem) Do 700zł z serii Platinum jest dostępny model o mocy 750W - to troszkę za mało jak na Twoją konfigurację.

Z Super Flower'ów dostępne są zasilacze również godne polecenia - Super Flower 1000W Golden Green Modular - ogromna moc, modularny, 5 lat gwarancji.

 

Nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał o zasilaczu Be Quiet! Dark Power PRO 10 850W - to jest chyba najlepsza jednostka  Be Quiet'a, Platinum, modular, bardzo cichy, 5 lat gwarancji, rewelacyjnie wykonany,  wykorzystuje tę samą platformę co Seasonic P 860. O tym zasilaczu nie słyszy się, że ma jakieś problemy, ale jego koszt przekracza Twój budżet o około 115zł - jeżeli masz możliwość finansową, to dołóż do BQ, jeżeli chcesz zamknąć się w 700zł, to bierz Seasonić X 850.

w seasonicu naprawde zdaza sie piszczenie? pomysle nad tym be a moze i seasonic P860

Link to post
Share on other sites

No to zes mi klina zabil.

Kurcze teraz nie wiem czy ryzykowac i kupowac corsair czy seasonic seria P

A ma ktos doswiadczenie z taki piszczacym zasilaczem czy on piszczy dopiero przy obciazeniu czy odrazu jak sie go wlaczy.

Bo jak bede kupowal nowke przez neta to mam 10dni na zwrot jak cos.

Edytowane przez lasek108
Link to post
Share on other sites
nie jestem pewien czy powinienem...

 

ładnie proszę

 

 

 

moja odpowiedź już jest, ciekawe ile tobie wyjdzie

 

 

dla pewności: uważasz, że do zestawu 4670K plus gtx780 potrzeba... ile? tu napisałeś ile wystarczy spokojnie

 

 

 

do jednego 780 wystarczy spokojnie 700-750

 

 

a ja się pytam ile twoim zdaniem potrzeba

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...