Skocz do zawartości

Win XP OEM - instalacja na nowym kompie.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez javal,

Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam 2 komputery z win XP, jedne z nich już nie działa a do obu mam płytę win xp OEM i naklejki nie odrywane od oryginalnego papierka/koperty płyty. Niedługo kupuje "nowy" używany komputer, na którym powinien być win vista OEM ale ...go nie ma, a naklejka na jego spodzie z kluczem jest starta.

 

Czy mogę legalnie zainstalować starego XP i nakleić nową naklejkę na "nowy" laptop? Lub czy jest jakaś możliwość dostania nowej naklejki w zamian za zmazaną z vistą?

Edytowane przez javal
Link to post
Share on other sites

Czy mogę legalnie zainstalować starego XP i nakleić nową naklejkę na "nowy" laptop?

Nie, nie możesz. System OEM jest przypisany do konkretnego komputera (dokładnie do płyty głównej)

 

Lub czy jest jakaś możliwość dostania nowej naklejki w zamian za zmazaną z vistą?

Może być ciężko. Skontaktuj się z supportem Microsoftu, może Ci pomogą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź i od razu nowe pytanie w temacie.

 

W jeszcze innym laptopie mam XP mam od niego płytę na naklejce nigdzie nie widzę "OEM" ale naklejka jest z nazwa profucenta lapka (fujitsu siemens w tym przypadku) czy taki system mogę przeinstalować na inny komputer?

Link to post
Share on other sites

No to drążenia ciąg dalszy :) wiem że OEM kiedyś można było kupić z np...myszką albo flopem albo innym tanim badziewiem. Czy obecnie jest to możliwe? Na 7 i 8 na pewno nie, ale i tak interesuje mnie xp/vista. Da się jeszcze gdzieś w ten sposób kupić system? Albo czy jest jakakolwiek inna opcja taniego, oryginalnego systemu?!(uprzedzam odpowiedź, tak tylko windows wchodzi w rachubę)

Link to post
Share on other sites

Polecam ogarnąć Ci Niemieckiego eBay`a. Tam wala się pełno Windowsów OEM przeznaczonych docelowo dla komputerów DELLa. Od normalnego Windowsa różni się opakowaniem, a raczej jego brakiem. System, to system. Cena takiego Windowsa to od 30 do 50€, czyli nadal taniej, niż kupiony normalnie w sklepie OEM za 250-300zł. Przesyłka z Niemiec, to kwestia listu za parę groszy, także opcja warta rozważenia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rzecz w tym że OEM jest przypisany do jakiejś części komputera (nowsze np płyta główna) starsze mogły być nawet na myszkę ale generalnie jak kupuje OEM to muszę od tego samego sprzedawcy kupić cześć, do której jest przypisany i ją wmontować w laptop. Przynajmniej taki jest stan mojej wiedzy 2 dni po odkryciu istnienia czegoś takiego jak OEM :P.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Mimo wszystko interesuje mnie praktyka, to jest sprzęt firmowy w razie kontroli wszystko ma być jak być powinno :). Nie mniej jednak poczytam na temat tych Dellowskich, może rzeczywiście jest to legalna praktyka. 


Sory za double post ale nie widzę nigdzie guzika "edytuj".

 

No więc mam rozwiązanie mojego problemu, może to komuś pomoże. W sprawie zdartej naklejki pisałem do sklepu, który sprzedał kompa, stwierdzili że microsoft nie udziela już pomocy na XP i VISTĘ i zaoferowali kupno za 339 zł win 7 OEM. Próbowałem kontaktować się z microsoftem ale doszedłem tylko do miejsca gdzie czat/telefon/mail kosztował 132zł!!!! W końcu zadzwoniłem do HP (bo ten lapek to hp) i okazało się że po uwiarygodnieniu się i podaniu danych, na jakie zakupiony był komputer mogą wysłać mi DARMOWĄ kopię systemu recovery na dvd, jedne tylko mankament trzeba coś u nich zamówić żeby za przesyłkę nie płacili na daremno tak więc pan z HP zaoferował mi tę Vistę razem z nortonem (najtańsze co mieli) na 3 komputery na 15 mieś, za 129 zł. Niby nie za darmo ale i tak taniej niż gdziekolwiek indziej. A nortona zawsze mogę odsprzedać.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...