Skocz do zawartości

Nie chce się kręcić ;/ Proszę o radę


Recommended Posts

Witam

2 miesiące temu złożyłem sobie kompa z takich części:

CPU: Amd Phenom 2 x4 955BE seria C3 standart chłodzenie

MB: Gigabyte 790XTA

MEM: Corsair 2x1gb 1600mhz XMS3 7/7/7/20

GPU: Gainward 250GTS 512mb 800/1847/1203 (rivatuner)

SC: X-Fi Elite PRO

PSU: CoolerMaster IGreenPower 500W

obudowa RaidMAX Dirk-Tooth z 5 wentylatorami.

Po za grafiką nic nie chce się kręcić;/

CPU na standartowym 3.2ghz nie przechodzi OCCT w trybie CPU: OCCT!

Przechodzi natomiast CPU: Linepack, oraz power supply bez problemu.

Programowo napięcia z zasilacza są

3.36/4.97/12.35

Mam wgrany najnowszy bios do płyty oraz system windows 7 64bit jest czysty.

Mogę ustawić cpu na 3.6/1.50v ale często się wiesza mimo że temperatury są w stresie po 56C max!

Wszystko po za mnożnikiem i napięciem dla cpu kończy się resetem cmosa by przywrócić pc do pracy.

Na 100% wszystko jest dobrze podpięte, wtyczka do cpu na płycie głównej również(jest dedykowana z zasilacza) jak i również 2 dedykowane do karty graficznej które też są wpięte.

...ani pamięci, ani mostki, ani szyna płyty głównej, ani cpu wszystko wywala błąd.

Nie pytajcie czemu chce podkręcać, tylko powiedzcie mi czemu nie chce się podkręcić...

Zaczynam obawiać się ze coś jest uszkodzone...

Link to post
Share on other sites

Zasilacz tak jak napisałem CoolerMaster iGreenPower 500W

Przedchwilą zapodałem tak z ciekawości OCCT: CPU OCCT i po paru minutach poszedł reset oraz w momencie logo biosu ukazała mi się nowość "Bios is updating EC firmware" nigdy wcześniej tego nie widziałem :wariat:

Dodam że procesor był na default z napięciem taktowaniem i mnożnikiem.

 

Procesor to seria C3 !!

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Dla mnie troszkę dziwne jest to, że musisz dać 1.5 napięcie dla procesora żeby poszedł na 3.6 ghz. U mnie z tym samym procesorem na 3.6 wchodzi bez podnoszenia napięcia (standardowo 1.375) , temperatury w niewiele wyższe niż przy 3.2 . Natomiast jeśli masz boxowe chłodzenie to te temperatury, które podałeś są normalne. U mnie na box'sie np. w Prime95 potrafił dobić do 60 st.C. Na twoim miejscu wróciłbym do ustawień sprzed jakiegokolwiek podkręcania i sprawdził stabilność komputera (bo może coś po prostu jest uszkodzone), a dopiero potem pojedynczo zaczął wszystko od nowa, powolutku , ktoś na pewno tutaj pomoże.

Link to post
Share on other sites

Hmm... To po co kupowałem pamięci 1600...

Tak czy owak wyłączyłem Cool N Quiet i teraz przechodzi test CPU OCCT na standardowych ustawieniach, jednak próbowałem 3.6 przy 1.4 i 1.45 i już się wywala na 1 corze.

Też mi się wydaje że coś jest uszkodzone chyba, tylko nie wiem czy to cpu, płyta czy może zasilacz.

Odnośnie chłodzenia to wczoraj zmieniłem paste na tą "diamentową" z allegro.

 

UWAGA!!

Zmieniłem z 1600 na 1333(mnożnik) komp stabilnie przeszedł 3700mhz przy 1.46v !! 30min zarówno OCCT CPU jak i LINEPACK bez problemów!! Temp max 56C Wcześniej przy oryginalnym 3200 czasem się wywalał.

Możliwe że z tymi pamięciami jest problem, pytanie moje...Jak wiele trace schodząc 300mhz w dół?

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie jesteś maniakiem benchmarków to wydaje mi się , że niewiele stracisz. Z tego co zauważyłem, osobom które składają nowe komputery większość osób tutaj poleca tańsze pamięci , a zatem i wolniejsze. Możesz jeszcze pobawić się opóźnieniami jeżeli Ci bardzo zależy, a różnica pewnie bedzię się mieścić w granicy błędu pomiarowego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...