Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera Gry, renderowanie filmów.
  • Maksymalna kwota : 3500zł
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Może...
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080
  • Specjalne wymagania : Szybki, cichy.
  • Części z poprzedniego komputera : HDD: WD Green 1TB // ODD: ASUS DRW-24F1ST.
  • Własna propozycja zestawu :  MOBO:  Gigabyte GA-H87-HD3 // CPU: Intel Core i5 4570 // GPU: Gigabyte GeForce GTX 760 4GB OC // RAM: Crucial Ballistix Sport 1x8GB 1600MHz CL9 // SSD: Samsung 840 EVO 120GB // PSU: Fractal Design Tesla R2 650W  80+Gold // Obudowa: Fractal Design Arc R2
  • Inne :

 

Chcę złożyć nowego kompa i mam w planach wydać ok 3500zł. Czy mój zestaw jak na tę cenę będzie dosyć wydajny? Opierałem się na cenach podanych na stronie Agito.pl

Komputer będzie cichy?

Wystarczający zasilacz?

Wszystko jest ze sobą kompatybilne?

Link to post
Share on other sites

Wziąłeś gtx 760 4GB, a masz tylko 1 monitor. Zbędnie. Tutaj można pokusić się o zestaw z gtx770.

 

Ogólnie tak bym to widział:

 

1) bez ssd, ale z rewelacyjnymi możliwościami OC oraz wydajną kartą graficzną

 

http://www.morele.net/inventory/info/R9Vnf7/

 

2) z ssd, ale wydajnościowo dużo słabiej niż zestaw niżej (OC procesora tak samo bedzie bardzo wysokie)

 

http://www.morele.net/inventory/info/2di70z/

 

3) ewentualnie z ssd (OC procesora teoretycznie niemożliwe, praktycznie minimalne, ale dość wydajny zestaw):

 

http://www.morele.net/inventory/info/ZJW6zX/

 

 

 

Moim zdaniem najlepiej wypada zestaw nr 1:

Otrzymujesz procesor z odblokowanym mnożnikiem oraz płytę umożliwiającą przyzwoite OC (4,2 z palcem w nosie wyciągniesz), lecz tutaj przydałby się cooler (~120 zł za Fortisa od SPC). Karta graficzna jest bardzo wydajna, zagrasz na niej we wszystkie aktualne tytuły na ultra/bardzo wysokich. Jedyne co bym zmienił w moim zestawie nr 1 to zasilacz na jakiś modularny, ale to tak na szybko składane, więc to można będzie dopracować :P 

Link to post
Share on other sites

W tych zestawach widzę że ram jest wszędzie 2x4, dlaczego nie 1x8? Idea była taka że jak miał bym dokładać w przyszłości ram to bym dokładał 8-gigówki i w sumie bym otrzymał 32, a z 4-ek mial bym max 16... Chyba że można łączyć 4 z 8... ???

 

OC w moim przypadku nie jest priorytetem, szczerze to nie mam zielonego pojęcia o tym co i jak. A jeśli miał bym już coś podkręcać to może w dalekiej przyszłości.

 

Dysk SSD chciał bym żeby był, ten HDD co mam będzie siedzieć w starym kompie, tyle że jak bedzie mi potrzebny to go podepne pod nowego.

 

Na prawdę GTX 760 4GB jest tak bardzo w tyle za GTX770 2GB? Myślałem że to będzie lepszy wybór, taniej by to wyszło o jakieś 100 zł i zawsze jest więcej pamięci.

 

Co do procka i5 4570, to chyba jest wystarczająco dobry jak nie zamieżam się specjalnie zajmować OC. I pod względem ceny do jakości to chyba jest rewelacyjny.

Link to post
Share on other sites

Jezeli chodzi o ram, to bardziej efektywne jest laczenie ich w dual chanelu. Do wymagajacych gier, czy programow spokojnie wystarczy Ci 8 gb.

 

Roznica miedzy 760, a 770 jest naprawde duza. Zobacz sobie jakies porownanie tych kart. Nie patrz na ilosc pamieci, bo 2gb przy jednym monitorze spokojnie wystarczy. 4gb jest lepsze do 2 monitorow. Jednak jak dla mnie nie ma sie co zastanawiac. 770 duzo przewyzsza poprzednika.

 

Jezeli nie planujesz oc, to ten procesor jak najbardziej.

 

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W tych zestawach widzę że ram jest wszędzie 2x4, dlaczego nie 1x8? Idea była taka że jak miał bym dokładać w przyszłości ram to bym dokładał 8-gigówki i w sumie bym otrzymał 32, a z 4-ek mial bym max 16... Chyba że można łączyć 4 z 8... ???

 

OC w moim przypadku nie jest priorytetem, szczerze to nie mam zielonego pojęcia o tym co i jak. A jeśli miał bym już coś podkręcać to może w dalekiej przyszłości.

 

Dysk SSD chciał bym żeby był, ten HDD co mam będzie siedzieć w starym kompie, tyle że jak bedzie mi potrzebny to go podepne pod nowego.

 

Na prawdę GTX 760 4GB jest tak bardzo w tyle za GTX770 2GB? Myślałem że to będzie lepszy wybór, taniej by to wyszło o jakieś 100 zł i zawsze jest więcej pamięci.

 

Co do procka i5 4570, to chyba jest wystarczająco dobry jak nie zamieżam się specjalnie zajmować OC. I pod względem ceny do jakości to chyba jest rewelacyjny.

 

 

 

Moja wina, myślałem, że nie masz napędu. Ale da się to nadrobić.

 

 

http://www.morele.net/inventory/info/tJWkf3/

 

Tak naprawdę (każdy potwierdzi) w tej cenie otrzymujesz mega wydajny zestaw. Żaden ssd nie podniesie Ci ilości klatek, a zmiana karty z 760 na 770 to jest naprawdę widoczny skok w różnicy. I cenowo też w sam raz, zostaje Ci złotówka na czipsy :wariat:

 

Co do ramu: lepiej wziąć 2x4, ponieważ kości będą pracowały w trybie dual channel (podniesie się ich wydajność). Ramu więcej niż 8GB nie wykorzystasz przez dłuższy okres czasu. a zanim będzie potrzebna ilość ramu >16GB to zdążysz kupić nowy komputer :D OC na procesorach z literką k, to wciśnięcie jednego przycisku.

 

 

Jeśli jednak jesteś bardzo uparty i nie chcesz pchać się w OC, a chcesz SSD, to łap:

http://www.morele.net/inventory/info/pZinn9/

 

Zestaw ten jest sporo słabszy od poprzedniego, ale skoro nie chcesz pchać się w procesory z odblokowanym mnożnikiem - proszę bardzo. Twoje pieniądze :P Do 4570 wystarczy płyta B85-G43; reszty nie ma co zmieniać. Karciocha jest bardzo wydajna i będzie Ci dobrze służyć przez długi czas.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...