Skocz do zawartości

Bsod'y 0x1e, 0x7e oraz 0x3b podczas grania R7870


Recommended Posts

Witam. 

Mianowicie mam problem z częstymi BSOD'ami podczas grania. Maksymalnie mogłem pograć ok. 15/20min w bf3 lub crysis 3 . Zaskakujące jest to, że komputer przeszedł 3x po 20min (u znajomego w domu) ; test Occt Power supply. A po powrocie do domu juz po 15minutach się wysypał bsodem 0x1e. Sprawdzany był na 2 różnych zasilaczach. 

 

Sprzęt:

Procek : AMD FX-8350 4.0 GHZ BOX

Grafa: Msi Radeon HD 7870 2gb OC edition 256bit

Płyta: Msi 760gm-p21

Zasiłka : Take me  :/ silent 700W (niestety nie starczyło kasy na lepszy...) ale był sprawdzany na Enermax G650 i także się posypał.

Ram: 8GB dddr 1333mhz (firmy nie pamietam) 

Dysk : Seagate 1tb barracuda st1000dm003 oraz Samsung SpinPoint T Series HD501LJ 500gb 

System: Windows 7 Proffesional 64 bit - oryginalny. 

 

Jak myślicie co tutaj może zawodzić? Z góry proszę o pomoc. Mam wszystko na gwarancji, ale jak odesłałem im kartę graficzną na wymianę na gwarancję to dostałem ją po 2 miesiącach. Wolę już zapłacić jakieś 300 do 500zł na nową część niż odsyłać im i czekać kolejne 2 miesiące. 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz do wymiany i będzie git. Dziwne tylko że Enermax nie dał rady. Kilka spraw na początek. Zrób aktualizację biosu płyty głównej i karty grafiki. Do tego sterowniki na czysto do płyty głównej i grafiki(deinstalacja starych za pomocą DiverSweppera w trybie awaryjnym). W sterownikach grafiki wyłącz funkcję AMD Overdrive. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Aktualnie leci na furmarku na max ustawieniach oraz occt tylko cpu. 39 minuta na furmarku i nie wysypał się. 
Leci na max a-a 8x MSAA 

 

@ Edit

1. Wszystko aktualne w 100% .

2. Over drive wyłączony.

Edytowane przez aryjbc
Link to post
Share on other sites

Czytam ze zrozumieniem kolego i wałkowałem już podobny problem z grafiką 7870 (Gigabyte w moim przypadku) i zasilacz też miał dać radę 620W(Logic) i du*a. Nawet markowy Chiftec 700W nie dał rady dopiero Thermaltake 750W rozwiązał problem. Z tymi kartami jest sporo rożnych problemów. Zwłaszcza z pierwszymi rewizjami. Późniejsze są bardziej udane. Zrób tak ja pisałem wyżej. Najpierw opcję z biosami i sterownikami a na końcu jak to wcześniej nie pomoże pozostaje zmienić zasilacz. Ja do takiej konfiguracji bałbym się montować jakieś "Take me"  wiem, że z kasą czasami krucho, ale jak chcesz przyoszczędzić to nie na zasilaczu. Bo jak padnie zasilacz to skutki są nie ciekawe. Raz, że może popalić Ci płytę, dysk i inne podzespoły. To do tego dochodzi utrata danych i ogólnie masa niepotrzebnych nerwów. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

rozumiem, ale to tylko chwilowe na 2/3 tygodnie :)

Tylko dziwi mnie jedno. Jedzie już 50minut na furmarku na max ustawieniach i się komp nie wysypał. A bf3 nie obciąży tak bardzo grafiki jak furmark i bf3 sypie się po 10/15min a cud jak 20min będzie. czy może być to spowodowane cienką sieciówką? zobaczę jeszcze crysis 3 czy się posypie. Jeśli nie, odpowiedź chyba będzie jasna.

Czekam na więcej odpowiedzi z waszej strony, sieciówka to tylko moje domysły, które w 90% nie są trafne, ale zobaczymy :)


Zrobiłem teraz oddzielnie sam CPU na occt. Po 23 sekundach wykrył błąd w rdzeniu 2... Wątpię żeby procesor był rozwalony bo jest nówka sztuka. Może płyta główna kiepska? 


Aktualnie procka skręciłem z fabrycznego 4.0 i wyłączyłem turbo. do 3.4 bez turbo. Occt przeszedł 2x 20min. Kiedyś zmienię płyte główną :)
Ma ktoś jakieś pomysły jeszcze? Dam znać co do gierek, czy działa


@ Edit: Jedyne co moge powiedzieć to nie wina zasilki ;) 
Sekcja zasilania w płycie głównej :)

Nie mogła dać mocy prockowi, więc.... wyłączyłem turbo i skręciłem na 3,4Ghz. Efekt? Mogę śmiało grać, obciążać procesor i grafikę :) 
Tak wiem, trzeba zmienić zasilacz i płytę główną. Ale to już w krótce, jak będą pieniądze :) Dziękuję za pomoc, wszelkie pomysły i poświęcony czas. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...