Skocz do zawartości

Recommended Posts

ale tu o rachunki nie chodzi, tylko o ogólny komfort użytkowania, byłem wieloletnim klientem AMD i dla mnie FX-y to nie fikcja tylko sprawdzona opcja, na FX-ie odpalam skyrima, dropy fps do 28 klatek w miastach, ok odpalam borderlans 2 dropy do 32 klatek przy zadymie, odpalam BF 3, dropy do 40 klatek w multi, i tak dalej i tak dalej, odkąd mam 4670k to ani kurde jednego dropa nie miałem, skyrim 60 klatek, border 72 klatki, bf3 60 klatek a jedyne co mnie ogranicza to karta graficzna, także warto dołożyć, tymbardziej że 8350 kosztuje ponad 700 zł  a 4670k można wyrwać od 820 zł... nie ma o czym mówić

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co prawda to prawda, energooszczędność procka nie liczy się w rachunku tylko to się liczy w momencie kiedy się ma zasilacz taki jak mój, przy FX-ie i phenomie to wył jak silnik od boinga, na intelu jest cisza i spokoj, ale sam koszt użytkowania czy to 8350 czy 4670k to jest to samo niemalże, róznica to grosze, to tak jakby do pokoju do lampek montować 40w żarówki zamiast 60w, żeby oszczędzić ale kwh i tak wyjdzie podobne

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

a ja wolałem kupić i7 bez K gdyż podkręcać proca i tak nie będę więc nie było sensu dopłacać 200 zł do odblokowanego procka z K w nazwie i na razie gram tylko w SW w fuj HD i na ustawieniach maksymalnych i nic się nie dzieje gierka nie tnie się nigdy nawet jak przy GTN-ie stoi setka ludzi. Poprzednio też miałem i7 i z raz objętej drogi rzadko schodzę :) był zamysł aby kupić FX 8350 ale nie robię żadnych obróbek grafiki lub też obróbki wideo aby mi były potrzebne te ich "8" rdzeni a w grach nie radzą sobie kompletnie procki amd a że robiłem kompa na co najmniej 5 lat więc wybór mógł być tylko jeden :)

Link to post
Share on other sites

gdyż pierwszą mobo kupiłem tanią i działała 2 dni więc stwierdziłem że lepiej dołożyć ze 200 zł i kupić lepszą stabilniejszą i dodatkowo ma wifi w standardzie to był dla mnie ogromny plus przemawiający za tą płytą :)

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

unicorn

W ogóle dziwny zestaw, procesor non K płyta pod oc procka i to nie tania, zasilacz o astronomicznej mocy - jeśli to komp do gier(16Gb wtedy też jest zbędne) to źle zrobiłeś bo spokojnie mogłeś wcisnąć tu 780tkę.

Link to post
Share on other sites

PS poprzednio była płyta bez OC albo raczej z ograniczonym oc i nie podziałała za długo ale o tym już pisałem w nie jednym temacie jednym słowem nigdy więcej MSI :)


Jeśli myślisz o CF to tym bardziej wypadało wziąć odblokowanego proca.

 

CF już mam tylko płyta główna zjarała mi jedną kartę i aktualnie drugi radek jest w naprawie


Zasilacz taki gdyż być może w przyszłości planuje 3 kartę do CF :)


albo za rok wymianę na dwie 290x z niereferencyjnym chłodzeniem :)

Link to post
Share on other sites

u mnie to jak z samochodami wolę mieć moc choć nie koniecznie używać jej całej dlatego chce kupić S8 D2 w Manualu :) lubię wiedzieć że w razie czego nie zabraknie mi mocy na jakieś inne moje pomysły lub (w przypadku samochodów) bezpieczne wyprzedzenie  :)

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Ale poszperaj w necie bo całkiem możliwe, że o ile przy dwóch kartach jest wzrost konkretny(zależy od gry) to trzecia karta prawdopodobnie nic nie da poza zwiększonym poborem prądu, głośnością i większymi mikroprzycięciami.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko szkoda, że nie wziąłeś procka odblokowanego bo oc jest bardzo proste a w przypadku multigpu mocny procesor jest bardzo pożądany i każde kolejne 100MHz się przydaje.

Może za rok będe kupował całego nowego kompa a ten oddam żonie a po co ma miec lepszy ode mnie :P

Link to post
Share on other sites
Co do procka to do gier i5 będzie spoko, ale coraz więcej gier wykorzystuje HT i to była moja motywacja do dołożenia do i7

 

Chociażby BF3, Crysis2 i 3 z tego co ostatnio grałem.

Ale w 3 to na pewno tylko wybrane plansze "wspierają"wiecej niż 4 rdzenie np druga

A pierwsza?

 

aktualnie widzę, że jednak następuje ta zmiana, prosty przykład: na FX 8320 granie w BF4 jest płynniejsze niż w BF3 przy tych samych ustawieniach graficznych

Chyba po 4 piwach

Zdecydowanie i5 4670K plus lepsze  gpu  za zaoszczędzone $$$

 

 

Jeśli będzie w 100% obciążonego kompa trzymał na chodzie przez 200 lat bez przerwy to pewnie tak

Ty jak coś powiesz to sie zgadza jak w Amber Gold .Jak ktoś często korzysta z komputera i nie chodzi tu o internet to przez rok może 1.5 odzyska różnice

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd_fx8320_vs_intel_core_i5_porownanie_procesorow?page=0,24

Wystarczy grać godzine dziennie lub robić coś wiecej  niż czytać wypociny specjalistów z benchamrk .Poleć jeszcze gtx 770 do fx8320 to będzie cały zakres twojej wiedzy.

A i nie zapomnij zgłoś  :)

Edytowane przez dam111111
Link to post
Share on other sites

Taaa. Chyba miałeś problemy z matematyką, albo nie wiesz ile kosztuje prąd. Żeby zwróciła się różnica ktoś musiałby trzymać w 100% obciążonego kompa po OC przez prawie 2 lata, bez żadnej przerwy. Nie jestem i nigdy nie byłem fanem procków AMD, ale po raz kolejny powtarzam, że "argumenty" o rachunkach za energię są idiotyczne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Różnica wyniesie 1550zł w cenie prądu ;)

 

 

Biegnę wyłączyć pralkę, termę, zmywarkę, 10 x 20 W halogenów i zaprzestane gotować na płytach elektronicznych.

 

Żeby kasy starczyło na prąd dla procesora. %-)

 

 

A tak na serio, pobór prądu procesora AMD jest nieodczuwalny, 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...