Skocz do zawartości

Recommended Posts

W grach między nimi będzie 1-2 fps różnicy.

http://pclab.pl/art53333-13.html

i7 do gier jest nieopłacalny,poniewaz wydajnoscia jest prawie identyczny jak i5,dopiero w powazniejszych zastosowaniach (np,rendering) i7 mocno wygrywa z i5.

Krótko mowiac lepiej wziac i5 a zaoszczędzoną kasę dołożyć do lepszej karty graficznej :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja polecam asrock Z87 extreme4, bo ma lepszy zintegrowany dzwięk od Gigabyta, oraz 12 faz-ową sekcję zasilania (vs 8-fazowa Gigabyte), która jest lekko na wyrost, ale dzięki temu, że jest ich więcej, tranzystory pod radiatorami grzeją się punktowo nieco mniej, co może się przełożyć na dłuższy żywot płyty. Do tego ma dodatki na laminacie w postaci wyświetlacza kodów POST i przycisków zasilania oraz resetowania. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites
Bo mam większe zaufanie do tej firmy niż do Asrocka a poza tym giguś jest piękny :x .

Trafił swój na swego :D No mam takie samo zdanie, ale ASRock jest jednak lepszy jak tak się dobrze przyjrzeć. Do tego co napisał Breaky83 można jeszcze dodać odczyt kodów POST, wyjście e-SATA, wejście HDMI. Liczbę portów USB i SATA3 pomijam, bo i w jednej i drugiej płycie taka ilość starczy, tak samo kwestia slotów PCI-e. Mimo to warto zaznaczyć, że te wszystkie rzeczy też są na korzyść Extreme 4. Z moich obserwacji Gigabyte nie ma nic lepszego względem ASRocka, a jeszcze parę zł więcej kosztuje. Nie wiem czy trzymanie się tej marki to dobre posunięcie.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

ja po przeżyciu 2 dni z msi ( :cenzura::sciana::[ ) po awarii płyty również postawiłem na Asrocka Z87 Extreme6/ac i jak na razie wszystko bangla a MSI wytrzymał tylko 2 dni i powód jego awarii nie jest mi znany :) wyłączyłem kompa w niedzielę tradycyjnym sposobem czyli windows zamknij system później wyłaczyłem zasilacz i odłączyłem kabel od gniazdka (zawsze tak robię) i w poniedziałek rano już się nie chciał komp uruchomić :roll:

Link to post
Share on other sites

Kabel od gniazdka? nie masz filtra jakiegoś? przecież wystarczy listwę wyłączyć, a nie wydłubywać kable ze ściany. Mam w domu 2 płyty msi i nic się z nimi nie dzieje, dziwna sprawa. Co do procka to do gier i5 będzie spoko, ale coraz więcej gier wykorzystuje HT i to była moja motywacja do dołożenia do i7, wszystko zależy od budżetu :) jaki się chce przeznaczyć.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

Również polecam i5 do gier. Po wymianie z Q6600 @ 3GHz byłem w szoku ile jeszcze można wycisnąc z GTX 460 :D Co do i7 wątpie aby HT miało kiedykolwiek wpływ na wiekszy FPS, dlatego kupowanie go na przyszłośc tylko dla gier jest nieopłacalne prawie 400 zł wiecej  dla 6-7 FPS-ów wiecej. Co do płyty to polecam oczywiscie ASRocka Extreme 4, ma pare fajnych ficzerów jak pisali koledzy wyżej, ja dodam ze ma jeszcze Xfast USB który faktycznie działa i daje wieksze transfery ;) 

Link to post
Share on other sites

z tego co zauważyłem przez ostatnie lata, twórcy gier nie potrafią przeskoczyć bariery wielowątkowości, i nadal najważniejszy w grach jest solidny rdzeń a nie żadna wielowątkowosć, dlatego i5 spokojnie da rade we wszystkich grach

aktualnie widzę, że jednak następuje ta zmiana, prosty przykład: na FX 8320 granie w BF4 jest płynniejsze niż w BF3 przy tych samych ustawieniach graficznych

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy jeszcze autor wybrał MOBO, nie czytałem, ale ja polecam Asusa. Mam ich MOBasy P5B Deluxe od 5 lat i Maximus V Gene od pół roku. P5B Deluxe działa jeszcze ładnie ślicznie, a Maximus sprawuje się świetnie w OC. Mam do tej firmy ogromna zaufanie. MSI też dobre: MSI Z87-G45 Gaming lub Z87-G43 powinny starczyć. AsRocka nigdy nie miałem, ale gigusów miałem kilka i nie polecam. TANDETA ŚMIERDZĄCA PLASTIKIEM!!!

Link to post
Share on other sites

Co do płyty to już ci poleciłem asrock Z87 EXTREME4, dlaczego zobacz wyżej posty, dokładnie 9. Natomiast zapomniałem o procesorze. Jeżeli procesor ma mieć zastosowanie tylko w GRACH to zdecydowanie bym brał i5 4670K, bo w tej chwili i7 4770K to zbędny wydatek. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

aktualnie widzę, że jednak następuje ta zmiana, prosty przykład: na FX 8320 granie w BF4 jest płynniejsze niż w BF3 przy tych samych ustawieniach graficznych

no to i tak nie ma się czym chwalić skoro 8320 kręcony do 5 Ghz generuje i tak mniej klatek w tej grze niż dość leciwy już 2500k kręcony do 4,5 ghz

 

a połącz taki 4670k z GTXem 780, i połącz 8320 kręcony do 5 ghz z tą samą grafą, różnica ponad 10 fps na korzyść intela

oczywiście że battlefild 4 dobrze będzie działał na topowych FX-ach, bo w końcu gra spod szyldu AMD, zresztą na konsolkach amd też jakoś to musi działać, ale jest 100 000 innych gier w których FX siermiężnie przegrywa

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

tak czy inaczej w poborze prądu i tak Ci się zwróci jak wybierzesz Intela.

 

Jeśli będzie w 100% obciążonego kompa trzymał na chodzie przez 200 lat bez przerwy to pewnie tak.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...