Skocz do zawartości

Komputer do +/- 2000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez olczak,

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Komputer będzie wykorzystywany głównie do prowadzenia sklepu internetowego, oglądania filmów oraz do grania w gry typu CS. Posiadam dwie drukarki jedna jest pod USB a druga pod LPT1 więc mile widziany port LPT1. Potrzebuje dużej ilości miejsca na dysku ( 1 TB) . Klawiaturę, Mysz, Głośniki oraz Monitor - (24 cale) już mam. Nie posiadam systemu operacyjnego więc proszę o uwzględnienie.

  • Zastosowanie komputera : Biuro (Office , Internet , Filmy ,Mało wymagające gry)
  • Maksymalna kwota : 2000zł - 2500 zł
  • Których części potrzebuję : Tylko komputer
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1920×1080 + 1280x1024 (drugi monitor)
  • Specjalne wymagania : może SSD, Port LPT 1, HDMI , USB 3.0, Wejśćie słuchawkowe 5:1
  • Części z poprzedniego komputera : Nie posiadam
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne : brak systemu operacyjnego

Pozdrawiam i czekam propozycje.

Link to post
Share on other sites

Intel Core i3-4330 /3.5GHz, 4MB, LGA 1150, BOX/

AsRock B85M-GL /intel B85, LGA 1150/

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA60

Liteon iHAS122 SATA (black)

XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

Zalman Z3 (b/z)

Creative Labs Sound Blaster VX 5.1

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Crucial 8GB 1866MHz CL9 Ballistix Tactical

 

2028 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

2 rdzenie / 4 wątki w zupełności tutaj wystarczą. Płyta główna z wejściem na tylnym panelu LPT jednak bez wyjść na głośniki 5.1 stąd osobna karta dźwiękowa,

 

http://www.asrock.com/mb/photo/IO/B85M-GL(m).jpg

 

Płyta posiada złącze wewnętrzne USB3.0 dzięki czemu możliwe jest podłączenie portu USB3.0 na obudowie. Do tego 8 GB DDR3, SSD 128 GB na system, soft, zasilacz 80+, zestaw bez karty graficznej, zintegrowana HD 4600 powinna spokojnie wystarczyć do mniej wymagających gier, zresztą możesz podać tytuły ...

 

Możesz dorzucić system i bez problemu zmieścisz się w 2500 zł Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dysk SSD polepsza jakosc i komfort uzytkowania. Jest duza roznica miedzy hdd a ssd, jednak rodzi sie pytanie czy rzeczywiscie warto wydac te 350zl i zamiast tego dac lepszy procesor. Zalezy z jakich programow bedziesz korzystal i czy w Twoim mniemaniu 4 razy szybsze odpalanie sie programow jest warte 350. Do pracy osobiscie zainwestowalbym w procek.

 

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jezeli tak, to smialo brac ssd. Naprawde milo sie na tym pracuje. Co do procesora to jak najbardziej tak. Sam sie na taki zapatruje. Mozesz jeszcze zobaczyc 3470, ma troche lepsze osiagi przy lekkim oc. Ale jezeli nie interesuje Cie bawienie sie w oc, to dobrym procesorem z haswellem jest ten 4570. Tylko nie wiem czy nie bedziesz musial wtedy zainwestowac w inny zasilacz, bo xfx z tego co kojarze nie sa kompatybilne z haswellem. Warty uwagi jest tez tanszy 3350p. Tylko on juz odstaje troszke od poprzednikow.

 

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oto gotowy zestaw z procesorem i5:
http://www.morele.net/inventory/info/8WaEAT/
Czy teraz zestaw jest dobry i kompatybilny z podzespołami czy trzeba nanieść jakieś poprawki?
 


Mam jeszcze jedno pytanie co do oprogramowania.
Czy przy zakupie tego windowsa  http://www.morele.net/microsoft-windows-7-home-premium-sp1-pl-64-bit-oem-gfc-02062-377358/ będę mógł go zainstalować na 3 komputerach? a jeżeli nie to jest Windows 7 dostępny na 3 stanowiska ??

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo i pisze w opisie produktu. Mianowicie licencja jest ważna na 1 stanowisko i tylko dla raz dla PC na którym go zainstalujesz. Mianowicie chodzi o to że ten klucz/system będzie dożywotnie przypisany do tego komputera i nie będziesz miał możliwości go "formalnie" zainstalować na innym PC. 

 

Co do zasilacza to nie wiem czy nie przesadziłeś z mocą skoro nie masz zamiaru kupować GPU :) Szkoda PLN że tak powiem :D

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie potrzebujesz portu LTP1, to moim zdaniem lepiej wziąć płytę która posiada UBS 3.0, lepszą kartę dźwiękową i wiele lepszych "cech". Właściwie to nie ma co porównywać oby płyt. Jednak do procka który chcesz wziąć (jest on bez odblokowanego mnożnika), to polecam płytę:

 

MSI B85-G43

 

Bo płyta z chipsetem Z87 pozwala na maksymalne podkręcenie procesora z literką "K", czyli odblokowanym mnożnikiem.

 

Pozdrawiam! :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...