Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. 

Niedługo mam zamiar kupić komputer. Nie wiem jednak jakie części do niego wybrać... (głównie chodzi o procesor). Mógłby ktoś "złożyć" dla mnie taki zestaw? 

Cena: 5000/6000 zł

Przeznaczenie: gry/szkoła

Uwagi:

-myślałem o GTX-ie 770 :) 

-procesor intel (to jest istotne)

-min. 8 gb ramu :D

 

Dzięki z góry. :)))

Link to post
Share on other sites

OC Cię interesuje?

 

A tak wstępnie to powiem, że w budżecie spokojnie się mieści 780-tka :)

 

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Gigabyte GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 384bit (1006/6008)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

LG GH24NSB0 SATA (black)

bequiet! PurePower L8 630W

Fractal Design ARC R2 Midi Tower (b/z)

 

Razem: 5009zł

Czyli zestaw-marzenie dla gracza :) Przeznaczony pod OC, z wydajnym chłodzeniem, z bardzo wydajną kartą graficzną. Karta graficzna wydajnością dorównująca Titanowi: http://pclab.pl/art53415-4.html Dysk SSD dla komfortu pracy, HDD na filmy, muzykę etc. Wszystko w solidnej, dobrze wentylowanej obudowie z oknem, wyposażonej w filtry przeciwkurzowe i zasilane modularnym i cichym zasilaczem kompatybilnym z Haswellami.

 

Można jeszcze wydajniejszą konfigurację złożyć opartą o GTX 760/770 SLI, ale 2 karty to więcej ciepła i większy pobór energii. Jeśli byłbyś zainteresowany to możemy coś zaproponować :)

 

kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa
Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

W międzyczasie edytowałem post i dodałem propozycję ;) uznałem, że jednak będziesz zainteresowany.

Dzięki wielkie !!! :D 

OC Cię interesuje?

 

A tak wstępnie to powiem, że w budżecie spokojnie się mieści 780-tka :)

 

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Gigabyte GeForce GTX 780 OC 3GB DDR5 384bit (1006/6008)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

LG GH24NSB0 SATA (black)

bequiet! PurePower L8 630W

Fractal Design ARC R2 Midi Tower (b/z)

 

Razem: 5009zł

Czyli zestaw-marzenie dla gracza :) Przeznaczony pod OC, z wydajnym chłodzeniem, z bardzo wydajną kartą graficzną. Karta graficzna wydajnością dorównująca Titanowi: http://pclab.pl/art53415-4.html Dysk SSD dla komfortu pracy, HDD na filmy, muzykę etc. Wszystko w solidnej, dobrze wentylowanej obudowie z oknem, wyposażonej w filtry przeciwkurzowe i zasilane modularnym i cichym zasilaczem kompatybilnym z Haswellami.

 

Można jeszcze wydajniejszą konfigurację złożyć opartą o GTX 760/770 SLI, ale 2 karty to więcej ciepła i większy pobór energii. Jeśli byłbyś zainteresowany to możemy coś zaproponować :)

a jeszcze w razie rozszerzenia do 6k to co dołożyć np. ? :D

Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego aż tak chcesz to 6k wydawać, gdzie i tak złożyli Ci super komputer.
Możesz brać 4770k ale jeśli do gier to nieopłacalne.
Możesz wziąć 16GB Ram gdzie to gier też aż tyle nie potrzeba.
I ewentualnie haswelle są gorące to możesz pobawić się w chłodzenie wodne(otwarte)

edit.

Lub jak radzi @down
 

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

W konfiguracji z 1 kartą w zasadzie to na upartego dołożyłbym do jakiegoś zasilacza z Goldem, ewentualnie wydajniejszego SSD klasy Samsunga 840 PRO / Plextora M5P (oba z 5-letnią gwarancją). W reszcie podzespołów nie widzę sensu w dokładaniu.

 

W konfiguracji z 2 kartami by naturalnie doszła 2 karta, mocniejszy zasilacz, być może lepiej wentylowana

obudowa.

 

 

 

Możesz brać 4770k ale jeśli do gier to nieopłacalne. Możesz wziąć 16GB Ram gdzie to gier też aż tyle nie potrzeba.

Skoro oba rozwiązania są nieopłacalne (bo w zestawie do gier są), to może lepiej nie mieszać autorowi w głowie?

Edytowane przez BlueMike
Link to post
Share on other sites

W konfiguracji z 1 kartą w zasadzie to na upartego dołożyłbym do jakiegoś zasilacza z Goldem, ewentualnie wydajniejszego SSD klasy Samsunga 840 PRO / Plextora M5P (oba z 5-letnią gwarancją). W reszcie podzespołów nie widzę sensu w dokładaniu.

 

W konfiguracji z 2 kartami by naturalnie doszła 2 karta, mocniejszy zasilacz, być może lepiej wentylowana

obudowa.

 

 

 

Skoro oba rozwiązania są nieopłacalne (bo w zestawie do gier są), to może lepiej nie mieszać autorowi w głowie?

 

Nie mieszam tylko podaję co może dodać skoro chce tak bardzo wydać to 6k.

 

Link to post
Share on other sites

A my na forum staramy się aby dobrze wydać każdą złotówkę, a nie proponować podzespoły, których mocy się nie wykorzysta.

ok kapuje ;p 

Nie mieszam tylko podaję co może dodać skoro chce tak bardzo wydać to 6k.

 

 

W konfiguracji z 1 kartą w zasadzie to na upartego dołożyłbym do jakiegoś zasilacza z Goldem, ewentualnie wydajniejszego SSD klasy Samsunga 840 PRO / Plextora M5P (oba z 5-letnią gwarancją). W reszcie podzespołów nie widzę sensu w dokładaniu.

 

W konfiguracji z 2 kartami by naturalnie doszła 2 karta, mocniejszy zasilacz, być może lepiej wentylowana

obudowa.

 

 

 

Skoro oba rozwiązania są nieopłacalne (bo w zestawie do gier są), to może lepiej nie mieszać autorowi w głowie?

spokojnie ;) na razie nie wydaję żadnej złotówki chce mieć rozeznanie co bd mieć z 6k co za 5k itd. a co do zasilacza 

(miałem z nim tyle przygód..._ to ten w tej konfiguracji wystarczy (i czy jest wytrzymały itd.)?

Link to post
Share on other sites

 

 

chce mieć rozeznanie co bd mieć z 6k co za 5k itd.

 

Wspomniałem o wydajniejszej konfiguracji z 2 kartami. Dla rozeznania tam mogłoby to wyglądać:

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Thermalright HR-02 Macho Black-White

AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/

MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010) x 2 w SLI

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

LG GH24NSB0 SATA (black)

Fractal Design Tesla R2 800W 80+ Gold

Corsair Carbide Series 500R (black)

 

Razem: 5903zł

Argumentacja ta co poprzednio, bo większość podzespołów ta sama. Linki z wydajnością takiego układu podałem już. Zmieniłem obudowę na taką z dużym, 200 mm wentylatorem z boku, aby chłodził karty oraz dodałem bardzo dobry zasilacz z certyfikatem Goldm który spokojnie da radę z taką konfiguracją.

 

Tylko, że do takiej konfiguracji kupuj monitor z odświeżaniem 120 Hz np jakiś BenQ serii XL. Bo zwykły 60 Hz nie ma tu sensu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...