Skocz do zawartości

Dobry lapotop do 4000zł pod gry/filmy .


Recommended Posts

Witam,

Ostatnio przeglądam oferty na allegro w poszukiwaniu jakiegoś w miarę dobrego laptopa do 4000zł pod gry i filmy, niestety nie jestem obeznany w tych tematach i nie chciałbym zostać jak to mówią " nabity w butelkę ".

Więc proszę o pomoc/propozycję laptopów które mniej więcej spełniały by moje wymagania :

Po pierwsze klawiatura, a konkretnie klawisze muszą mieć przynajmniej 2mm odstępu od siebie.

Ekran 15,6' (najlepiej LED a jeśli nie to Glare LCD), oczywiście jak najwyższa rozdzielczość.

Dysk 500GB-1TB .

Procek I-7 .

Windows 7 (broń cie panie boże 8 -.-) .

Ramu więcej niż 8GB chyba nie jest potrzebne (ew jak win ulti to 16gb ).

Karta tylko i wyłącznie Nvidia .

A i jeszcze jedno, NIE TRAWIĘ DELLA -.-

O i zapomniał bym... by wygląd był schludny, a nie jakiś kanciak jak XNOTE -.-

To by było na tyle :) Serdecznie proszę o jakieś ciekawe propozycje .

Edytowane przez nainad
Link to post
Share on other sites

w twoim budżecie obecnie nowość na rynku, następca lenovo y580 model y510p z jedną kartą graficzną GT755m, i7 4700qm, matryca 15,6 FHD Mat! do tego win 7HP więc tak jak chcesz to możesz mieć. http://www.x-kom.pl/p/161500-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i7-4700mq-8gb-1000-dvd-rw-7hp64x-gt755m-fhd.html

gdybyś miał możliwość dołożenia do wersji z sli gt750m to warto rozważyć. http://www.x-kom.pl/p/161551-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y510p-i7-4700mq-8gb-1000-7hp64x-gt750m-sli-fhd.html

Edytowane przez happysc
Link to post
Share on other sites

Kupił bym XNOTE, ale one mi nie odpowiadają z wyglądu (pisałem, że są kanciate strasznie).

Ten Lenovo fajnie wygląda i SLI, ale matowy ekran ;/

Ehh mogłem w sumie napisać około 4000zł (czyli nawet 4500zł) .

Więc jeśli jest coś lepszego, a niech będzie nawet w przedziale 4000-5000 zł, to proszę o propozycje :)

Edytowane przez nainad
Link to post
Share on other sites

Co Ty baba jesteś że będziesz lapa po wyglądzie wybierał? Xnote są świetne jeśli mówimy o możliwościach rozbudowy, personalizacji, czy konserwacji. W takim laptopie bezproblemowo sam zmienisz sobie procesor, czy GPU (wyższe modele), wyczyścisz układ chłodzący, czy wymienisz pasty. Patrząc użytkowo jak stać Cię na Xnote - bierz Xnote.

Link to post
Share on other sites

Potrzebuję lapka którego wsadzę do plecaka i jak się gdzieś stuknie i puknie to nie będzie wgniecenia.

XNOTE nie wyglądają na trwałe (z tego co na zdjęciach widziałem), więc to też jedna z przyczyn czemu ich nie preferuję.

Mój aktualny DELL zebrał już nie jedno trafienie i trzyma się w miarę (nawet rysy nie ma), a poza tym XNOTE chyba tylko jeden model ma klawiaturę która by mi odpowiadała.

Nie chcę XNOTE, nie mam zamiaru modyfikować sprzętu w przyszłości, jak się zużyje to wymieni się na nowy.

Link to post
Share on other sites

W takim razie zbuduj mi w XNOTE odpowiednik tego Lenovo do 4100 zł ?

Czy cenowo wyjdzie identycznie ? Bo nie mam zamiaru dopłacać za Markę.

A na prawdę nie jestem już takim gamerem jakim było się za młodu.

Powiem Ci, że przepłaciłem raz i tylko raz.... na tego mojego DELLa, gdzie ja naiwny i głupi słuchałem innych "weź DELLa, weź DELLa", a sam nie byłem do niego przekonany.

A co się okazało po 4 miesiącach ? Że model ma wadę fabryczną.....  

Wtedy dałem za niego jakieś 4500 na Allegro -.- taka wtopa....

Edytowane przez nainad
Link to post
Share on other sites

tylko że xnote w350/355 będzie bez windy :) a teraz jest za 4299zł model w355stq

A co niby lepszy jest od tego Lenovo ? Jak grafikia tam była SLI a tu co ? no i licząc winde za 370 zł to mi wyjdzie 4570zł.

I wychodzi na to, że ten w promocji to jakiś starszy model...

Link to post
Share on other sites

akurat w promocji masz najnowszy model, dostępny jest od 24.10.2013r a więc nowość na polskim rynku, wydajność w grach y510p z sli jest na poziomie gtx770m a akurat gtx 765m jest jakieś 20-25% słabszy od 770m, ale przy niższej rozdzielczości czyli HD+ vs FHD wychodzi różnica max 20% jeśli nie mniej, więc zależy kto w co gra. Gdyby lenovo były sprzedawane z wbudowaną nagrywarką blu-ray i kartą gtx760m a nie gt755m(nic innego jak jeszcze bardziej podkręcony gt750m) to bym brał lenovo, a tak to że mam windowsa 7HP wolnego, wybrałem jak zawsze z 1 kartą, sli jest dobre przy xnote ale 17" gdzie jest wydajniejsze chłodzenie a nie że laptop się gotuje... ciekawe co ile wytrzyma dłużej xnote w350/355 czy y510p z sli...

Link to post
Share on other sites

Nie gram w nie wiadomo jakie gry, zazwyczaj na średniakach, więc chyba te SLI nie sprawiło by laptop zmienił się w patelnię ?

I mógłbyś troszkę jaśniej pisać (po chopsku ) ? bo zrobiłeś taki mix, a ja nie wiem o co biega o,0

 

 

Edit.

Czy jest możliwość by doradził mi ktoś coś poza XNOTE (kurna nie mogę się no niego przekonać... na siłe mi to wciskacie, a patrzyłem na nie już wcześniej -.- ).

Dziękuje za taką pomoc...

Edytowane przez nainad
Link to post
Share on other sites

Clevo wypada najlepiej.

W tej cenie uświadczysz jeszcze MSI ge60 z i7 i gtx760

http://allegro.pl/laptop-msi-ge60-i7-4700-8gb-gtx760-2gb-ddr5-fullhd-i3653046312.html

tylko może być różnie z chłodzeniem tego w tym modelu. Procek ma aż 47 Tdp a tańsze msi nie słyneły nigdy z super wydajnego chłodzenia.

 

Ewentualnei kupujesz Lenovo y510p z i7 i gt755

grafika wolniejsza ale i matryca nie ma tak dużej rozdzielczości. Hd zamiast full hd także grafika nie ma tak dużo jak do pracy i wydajnościowo wypadnie to pewnie nawet szybciej niz gtx760 w fhd.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

no troche wiekszy ale do uzytkowania lepszy 17,3 niz 15,6 zalezy w sumie czy laptop bedzie bardziej uzytkowany w domu czy w podróży, jezeli bedzie praktycznie w domu to chyba lepszy 17,3. ale to troche patrze w moim kontekscie bo tez szukam laptopa 17,3 :) MSI maja wiecej laptopów z matrycą 15,6 ale takie do 4 tyś maja troche za słaby układ chłodzenia pod te podzespoły jaie oferuja, chodzi przede wszystkim o karty graficzne GTX 760 czy 765 , lenovo y500 ma 15,6 i mysle ze do 4 tys kupi dobrego tylko wkurza mnie w nim ze nie ma napedu he...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...