Skocz do zawartości

Nowa wersja cooler'a Thermalright Macho?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez walker,

Recommended Posts

Witam,
Czy ktoś z was spotkał się z zapowiedzią, recenzją lub ofertą w sklepie internetowym cooler'a Thermalright Macho Black? Pytam się, ponieważ natrafiłem na ten model na oficjalnej stronie producenta (http://www.thermalright.com/html/products/cpu_cooler/macho_black.html), natomiast nie mogę go znaleźć w żadnym sklepie internetowym.

 

Czy jest to model, który wkrótce ma się pojawić w sprzedaży, czy może dostępny on jest tylko na niektórych rynkach (np. amerykańskim lub azjatyckim)?

Link to post
Share on other sites

jest on dostepny w polsce. Tutaj masz go w dobrej cenie  http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=56835  , ale jest to chłodzenie chyba mniej wydajniejsze, bo wentylator pracuje z predkością obrotowa 800/minutę, a Thermalright Macho B&W 900-1300 obrotów na minutę. Myślę, że jest to chłodzenia dla fanów najwiekszej ciszy, bo przecież i Thermalright Macho B&W można zaliczyć do cichych konstrukcji. Jest jeszcze jeden chyba model z dwoma wentylatorami 900~1300RPM, które, myślę, że będzie bardzo wydajne, ale niestety nie wiem czy jest ono jeszcze dostępne w polsce i to chyba o to chłodzenie ci chodzi, bo dopiero teraz spojrzełem na linka. Myślę,że za jakiś czas pojawi się w polsce, ale jak to będzie dokładnie czas pokaże.  Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

jestem twoim dłużnikiem ;) Moje poszukiwania jak do tej pory nie przynosiły żadnych skutków, bo cały czas wywalało wyniki wersji Black-White.


Po zapoznaniu się z testem naszych wschodnich sąsiadów można wywnioskować, że cooler Thermalright TRUE Spirit 140, pomimo mniejszych gabarytów radiatora i tylko jednego wiatraka (w dodatku o mniejszej średnicy), jest wydajniejszy od modelu Thermalright Macho Black.

Szczerze to wyniki tego testu mnie aż dziwią. Czy Thermalright TRUE Spirit 140m jest na prawdę tak bardzo wydajny?

Edytowane przez lukas280
Link to post
Share on other sites

Wentylator w true spirit jest dokładnie taki sam jak w macho (nawet wersja b-w). Radiator ma mniejszą szerokość, ale gęściej upakowane finy, więc nie różni się tak bardzo powierzchnią (dzięki temu macho jest lepszy do pracy pasywnie i zadowala się małymi obrotami wentylatora).

 

Oba wypadają podobnie, http://hardocp.com/images/articles/1318688012DJgLQ7OrNV_4_2.png

http://hardocp.com/article/2011/11/17/thermalright_true_spirit_cpu_air_cooler_review/4#.UnUWqBAatwU

Link to post
Share on other sites

A no prawda, wentylatory są takiej samej średnicy tylko inna nazwa, bo w:

  • Thermalright TRUE Spirit 140 - siedzi TY-140
  • Thermalright Macho Black - siedzi TY-147

No ale z testów od Ruskich wynikają znacznie większe różnice w temperaturze niż w tym drugim podesłanym przez ciebie teście. Dlatego byłem tak bardzo zdziwiony. Czyli jeśli wolę ciszę, to lepiej będzie wziąć tego Macho Black z dwoma wentylkami czy raczej TRUE Spirit 140?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Thermalright TRUE Spirit 140 - siedzi TY-140 Thermalright Macho Black - siedzi TY-147

 

  • Thermalright TRUE Spirit 140 - siedzi TY-140
  • Thermalright Macho HR-02 - siedzi TY-140
  • Thermalright TRUE Spirit 140 Black White - siedzi TY-147
  • Thermalright Macho HR-02 Black White - siedzi TY-147
  • Thermalright Macho HR-02 Black - siedzą TY-147

Wszystko ma to samo :P

 

Co do ciszy, to przy identycznych wentylatorach różnica raczej nie będzie zauważalna (pomimo innego układu finów).

 

Macho Black będzie bez wątpienia sporo droższy, a jego główny atut to wygląd. Na chwilę obecną masz do wyboru zwykłe macho/B-W lub tego TS140. Wybierz sam :P

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to połączenie wentylatorów z Macho B/W ( TY-147 ) z HR-02 ( wersja bez wentylatora posiadająca chromowane/niklowane heat -pipe ) 

 

Ten sam efekt uzyska się po dołożeniu TY-147 do Macho B/W ( Heat pipe będą tylko "miedziane" ) 

 

Sam zastanawiam się nad wymianą ( tzn. kupnem nowego chłodzenia, a obecne władować do starego kompa ) Macho B/W, na HR-22 + 2x TY-147 Tylko jakoś nie widziałem testów takiego zestawu/albo podobnej konfiguracji. 

 

ps. Cena wersji Black powinna oscylować w granicach 230zł. Jeśli będzie dużo więcej to już jest to zakup nieopłacalny, (Macho B/W ~185zł + TY-147 ~ 45zł)

Edytowane przez kudlatyEOS
Link to post
Share on other sites

Co do koloru wersji Black, to nie jestem pewien. Ale raczej ma ten sam kolor. Otwórz 2 zakładki, jedną z wersją black a drugą z B/W. Przyglądając się zdjęciom można zauważyć, że były wykonane w innych warunkach oświetleniowych. Wystarczy popatrzeć jakie kolory ma wentylator, który w obu wersjach jest jednakowy. Jednak nie jestem w 100% pewien. 

 

Natomiast jeśli chodzi o kupno TY-147 to nie wiem czy posiada w zestawie elementy mocujące. Ale zawsze można napisać do przedstawiciela i się dowiedzieć, a w razie czego dokupić ( może firma sama wyślę jeśli się poprosi :)

 

Poza tym nie w każdej obudowie uda się zamontować wersję Black + wyciągający wentylator z tyłu obudowy. U mnie musiał bym pozbyć się wentylatora wyciągającego ciepłe powietrze który jest około 2 cm od chłodzenia ( nie ma możliwości założenie drugiego TY-147 na chłodzeniu ) Obudowa to - Corsair vengeance C70 

 

Ps. Co do montażu, wersji Black + wentylator wyciągający z tyłu obudowy, to zależy to również od płyty głównej. W moim wypadku socket jest stosunkowo blisko tyłu obudowy. Przez co cała konstrukcja jest cofnięta. Ale przejrzałem trochę zdjęć w necie i widzę, że przy niektórych ( może nowszych ) płytach  jest możliwość założenia Macho Black/ B/W+TY147 i wyciągający wentylator i jeszcze miejsce zostaje. :)

 

A tutaj jakieś porównanie samych radiatorów Macho i HR-02, HR-02 była to wcześniejsza wersja Macho bez wentylatora. Później Przestali niklować heat pipe-y i dołożyli wentylator. Może na magazynie zostało im trochę wersji HR-02 i po dołożeniu dwóch TY-147 powstała wersja Black :D

http://www.planet3dnow.de/vbulletin/showthread.php/396856-Neuer-Artikel-Thermalright-Macho-vs-HR-02

 

Na zdjęciach z linku HR-02 też wydaje się ciemniejszy ale widać, że używali jednej lampy ( może jeszcze blendy ) i oświetlenie stało po prawej stronie, przez to radiator macho wydaje się jaśniejszy. 

Edytowane przez kudlatyEOS
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem u siebie to na mojej ASRock Z87M Formula OC ten Macho Black powinien u wejść. Co do odcienia tych radiatorów to trudno stwierdzić na podstawie zdjęć czy są identyczne, natomiast jak widać na testach, do których podesłałeś link, te radiatory są jednakowo wydajne.

Link to post
Share on other sites

Radiatory konstrukcyjnie są identyczne. Różnica polega tylko na tym, że Black ma dołożony dodatkowy wentylator i niklowane heat pipe. Po dołożeniu wentylatora do Macho B/W wydajność będzie identyczna jak w wersji Black. Więc cena wersji Black powinna być w granicach Macho B/W + dodatkowego TY-147 :) Jeśli masz dużą obudowę to zamiast wersji Black szukał skłaniał bym się na HR-22 + TY-147 czy TY-150. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...