Skocz do zawartości

Przesiadka z WP na android - co kupić czy warto ?


Recommended Posts

Witam,

 

Planuję przesiadkę z Windows Phone na androida. Myślę, że spróbować warto bo dlaczego nie :).

 

Miałem Nokię Lumia 820 - zawiodłem się, aktualnie posiadam Samsung Ativ S - bardzo dobry sprzęt. Teraz chyba czas na androida.

 

Zastanawiam się nad:

 

1. HTC One X 32GB

2. LG Nexus 4 

 

Samsunga S3 nie chce bo tnie irytująco, kolega posiada i śmiać mi się chce jak biorę mojego Ativ S i widzę jak ładnie pracuje a S3 działa jak "pegazus" :). Aplikacji na WP mam około 40 do tego drugie tyle lub więcej gier - nie ścina.

 

Czy jeszcze jakiś telefon w tej cenie (do 1300 zł) na androidzie jest wart uwagi ? oraz, który z tej dwójki będzie lepszy ?

 

Chodzi mi głównie o:

 

- pracę na baterii,

- szybkość działania - a bardziej płynność,

- dalszy rozwój urządzenia (aktualizacje itp.)

- na aparacie mi nie zależy nie musi być z kosmosu wystarczy dobry średniak,

- duży, czytelny (najlepiej HD) wyświetlacz,

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

No to teraz pozostaje wybór między:

 

1. LG Optimus G

2. Sony Xperia SP

 

 

Na plus dla LG Optimus G - 4 rdzeniowy procesor, 2GB ram, 32GB pamięci, nieznacznie większy wyświetlacz,

 

Na plus dla Sony Xperia SP - cena, mocniejsza bateria, 

 

 

Według was, którym telefonem warto się bardziej zainteresować ?

Link to post
Share on other sites

Również proponowałbym Optimusa, to były flagowiec a SP to nieco niższa klasa. LG ma więcej ramu, mocniejszy procesor, lepszy aparat i zdecydowanie lepszy i przyjemniejszy dla oka ekran. Myślę że warto dołożyć kilka stówek względem SP choć czas pracy na jednym ładowaniu może być krótszy.

 

http://cdn.gsmarena.com/pics/12/10/optimus-g-battery-test/gsmarena_002.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nokia dość mocno mnie zawiodła więc podziękuję

ehhh ty znowu o tym... upuściłeś fona i go rozbiłeś... stary co tu do zawiedzenia jest? Jak jedziesz BMW i walniesz w drzewo to Cie firma BMW zawiodła?

 

 

 

Ktoś napisał o Nexus 5

moim zdaniem Nexus'y są fajne ale mimo tego znajdziesz w ich cenie lepsze fony. 

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites

ehhh ty znowu o tym... upuściłeś fona i go rozbiłeś... stary co tu do zawiedzenia jest? Jak jedziesz BMW i walniesz w drzewo to Cie firma BMW zawiodła?

 

 

 

moim zdaniem Nexus'y są fajne ale mimo tego znajdziesz w ich cenie lepsze fony. 

 

Owszem upuściłem telefon ale nie z 10 metrów na beton tylko z 40 cm na panele DREWNIANE bez jaj żeby telefon za 900 zł był jak jajko. Jakiś żart.

 

Samsung wypadł mi z kieszeni jak wysiadałem szybko z auta na BETON poleciał równo jak "ptak" i nic mu się nie stało - przypadek ? Nie sądzę tyle w temacie.

 

Miałem zawsze tylko telefony Nokia ale widocznie się spier****ła z jakością i mam jej dość. 

 

Przez to nigdy nie polecę nikomu Nokii. Chyba, że wrogowi ^^.

 

Gdybym uderzył BMW w drzewo i nie przeżył to bym się "zawiódł" w innym wypadku absolutnie nie.

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

 

 

Owszem upuściłem telefon ale nie z 10 metrów na beton tylko z 40 cm na panele DREWNIANE bez jaj żeby telefon za 900 zł był jak jajko. Jakiś żart.   Samsung wypadł mi z kieszeni jak wysiadałem szybko z auta na BETON poleciał równo jak "ptak" i nic mu się nie stało - przypadek ? Nie sądzę tyle w temacie.
 

Innemu spadnie Nokia z pierwszego piętra na beton i tylko się zarysuje a ten samsung spadnie z dywanu na podłogę i się połamie - nie ma reguły. Poza tym szkło a plastyk też ma inna wytrzymałość.

Link to post
Share on other sites

Ja upuściłem Samsunga Galaxy S3 Mini z 30 cm i pękł wyświetlacz. A weź pod uwagę, że im mniejszy wyświetlacz tym mniejsza szansa, że się zbije. W takim wypadku SGSIII (a więc i Ativ S) jest jeszcze gorszym gównem niż Lumia 820.

 

Swoją drogą, nie wiem jak Ativ S, ale SGSIII ma zmniejszoną jasność wyświetlacza, aby bateria za szybko nie padła. Potwierdzają to ludzie, którzy zrobili roota i się okazało, że wyświetlacz jest jaśniejszy niż przed rootem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...