Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

 

 

i ogolnie ekonomi opiera sie na bardzo skomplikowanych zaleznosciach

 

Gospodarka, to bardzo duża sieć powiązań, która działa w oparciu o najprostsze zasady. Jeśli uważasz inaczej, to znaczy, że politycy wynajęli dobrych speców od propagandy.

 

Obniżenie CITu przez SLD => znaczny wzrost wpływów do budżetu, obniżenie akcyzy za alkohol => wzrost wpływów do budżetu, podwyższenie VATu => zmniejszenie wpływów do budżetu. Krzywa Laffera się sprawdza.

 

Z prostej dedukcji na temat "jak działa gospodarka" możesz wywnioskować, dlaczego katastrofy naturalne NIE napędzają gospodarki.

 

 

 

wszyscy inwestorzy gieldowi

 

Mowa o politykach, którzy nie zmniejszają podatków, bo w ten sposób pokażą tępej hołocie, że im mniejsze podatki, tym lepsza gospodarka i już znowu tak łatwo się opodatkować nie dadzą.

 

 

 

W 90% krajow podatki poszly do gory/sila nabywcza spadla w ostatnim czasie.

 

A 100% z tych 90% się nie rozwija, tylko albo się cofa, albo jest w stagnacji (czyli tak naprawdę się cofa).

 

Centrum Adama Smitha:

Link to post
Share on other sites

Nie widze potrzeby sie z toba spierac. Jezeli uwazasz ze gospodarka panstwa to prosta sprawa i paroma teoriami mozna wszystko ze soba wspolgrac nie bede probowal twojego zdania zmienic. Jezeli myslisz ze swoja wiedze czerpie z telewizji albo youtube to tez twoja wola.

Co do reformy emerytalnej mialem na mysli dluzsza prace do 67 roku zycia. A z filmiku wynika ze PO zrobilo krok w dobra strone z tym ofe? Z jednej strony nacjonalizacja funduszu, a z drugiej strony lapa instrumentow panstwowych na naszych pieniadzach. Szczerze powiem ze bardziej ufam panstwu niz instytucja pozarzadowym typu Polsat cos tam..

Link to post
Share on other sites

Kazdy ma swoje zdanie. Fanem Tuska/Po tez nie jestem, jezeli Korwin bedzie startowac na prezydenta pewnie na niego zaglosuje, chociaz jest nieobliczalny.. Ale przynajmniej chlopak z jajami i niepoprawny politycznie. Ale z tego co wiem to juz nie bedzie. 

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Z tego filmu wynika, że z dwojga złego OFE jest lepsze od ZUSu. Zasadnicza różnica pomiędzy tymi dwoma instytucjami jest to, że w OFE SĄ pieniądze, a rząd chce pieniędzmi z OFE troszeczkę zasypać ogromną dziurę budżetową, aby dociągnąć do końca kadencji. Jest to gorsze skurczysyństwo, niż uchwalanie budżetu na minusie.

 

A ja seed polecam tobie się ogarnąć, bo z jednej strony taki grzeczniutki, czasem takie zwroty jak "ci", "tobie" napiszesz z dużej litery, ale po chwili zachowujesz się jak ostatni cham (patrz sprawa Salema), więc jak nie masz nic ciekawego do dania, to się nie odzywaj.

 

 Ale z tego co wiem to juz nie bedzie. 

 

Korwin to nie Lenin, a i tak żyje długo i się trzyma dobrze. Wg mnie dociągnie do wyborów, ale nie wierzę, że dożyje do następnych. Ważne, że idea zostanie, a liberałowie z KNP nie zniżą się (mam nadzieję) do takiego pipowatego (bez jaj) poziomu jaki reprezentuje Gowin czy inni, co żerują na tym, że Korwin i KNP/(wcześniej)UPR szerzy ideę liberalizmu, a sami, to nic przełomowego nie mówią, aby się nie narazić opinii publicznej.

 

Poza tym, JKM, czy nie, ważne, aby był z KNP i te ugrupowanie nie zmieniało swoich poglądów (jest to mało prawdopodobne).

Link to post
Share on other sites

Ale czy to co zrobil Tusk to naprawde takie zle? zeby uzdrowic budzet skarbu panstwa trzba byloby komus zabrac przywileje, pieniadze.. W kraju postkomunistycznym z ukladami byloby to chyba niemozliwe. Podnoszac podatek vat, odbierze wszystkim, chociaz biedni to najbardziej odczuja. A ustawa emerytalna byla zla juz od poczatku istnienia, i nie mogla byc inaczej zaprojektowana biorac pod uwage, ze z komunizmu wyszlismy z gigantycznymi dlugami. A teraz 2 miliony, czy tam wiecej polakow pracuje na bogate kraje.. Czy to nie jest zastanawiajace? Czy tusk oglasza przetargi na majatek narodowy? i czy tusk ma bezwzgledna wladze? z tego co wiem wparlamencie siedzi 460 poslow.  W sprawie podniesienia placy minimalnej kto najbardziej protestuje? zreszta slusznie..

Ja do Tuska mam pretensje tylko w sprawie ustawy ACTA, ale za tym glosowala wiekszosc w sejmie. Moze mam tez inne pretensje ale ta mi pierwsza przychodzi na mysl.

Tusk mi przypomina kapitana ktory rozkazuje sciac maszty na zaglowcu podczas sztormu, zeby miec szanse wyjscia z opresji. Tylko ze on nie ma zadnych kompetencji zeby komus rozkazywac..

A czy uważasz że było dobre? Nie chce lecieć pisiorem, bo polityka mnie brzydzi, ale donq tusq usmażył nam polskę w ogniu ue i azji. Tylu przewałów, przekrętów, matactw i knowań nie widziałem od dawien dawna (żeby tylko wymienić sprawe odwołania hanki z ratusza) takiej zapasci finansowej i indolencji ministra (podobno profesora) rostkowskiego tez dawno nie było.

Firmy nam zdychają, te które dają sobie radę przejmuje kapitał zagraniczny, żyjemy praktycznie w nie swoim kraju. Stworzono masę niepotrzebnych urzędów (żeby wymienić jedynie UOKiK) które jedyne co robią, to utrudniają życie polskiemu kapitałowi.

Naprawdę nie dziwię sie że gros ludzi sp#@$la z tego dzikiego kraju, który przeciez trzeba kochać, jak niedorozwiniete dziecko. A opiekun, który mail prowadzić rehabilitację jeszcze zaraża to dziecko syfem i potajemnie dyma gosposię.

Jak żyć?

Link to post
Share on other sites

Obejrzalem film drugi raz i nigdzie nie bylo powiedziane ze ofe jest lepsze od zusu. Powiedzieli natomiast ze najlepszy jest repartycyjny system emerytalny. System repartycyjny czyli ze emeryci i rencisci utrzymywani sa z biezacych skladek osob pracujacych. Jak to zrobic gdy demografia jest tragiczna. Ludzie emigruja na zachod. Emerytow i rencistow jest od groma. Gdyby wprowadzic teraz takie drastyczne reformy sytuacja w kraju bylaby beznadziejna. Na takie reformy potrzeba sporo czasu i musza byc wprowadzane stopniowo.

A to ze pieniadze z zusu beda wykorzystane w czesci na latanie dziury budzetowej to sprawa wiadoma. Nie jest to wina Tuska a calego systemu ktory jest zly. A dlaczego jest zly to juz bylo powiedziane.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Na takie reformy potrzeba sporo czasu i musza byc wprowadzane stopniowo.

Kongres Nowej Prawicy ma w swoim programie i na to odpowiedź - okres przejściowy trwał by 6 lat. Poza tym umów nalezy dotrzymywać zatem ci którzy są teraz byliby na starych zasadach. Problem natomiast pieniędzy można rozwiązać w ten sposób, że wszystkie (!) dochody z prywatyzacji mienia państwowego przekazywać się będzie na fundusz emerytalny czyli do aktualnego ZUS'u który w tym czasie będzie reformowany.

Co do OFE to jest to system lepszy niż ZUS choćby z faktu, że pieniędzmi tam zgromadzonymi zarządza (nazwijmy to ogólnie) prywatna firma, która robi to, jak widać lepiej, niż państwo, władające pieniędzmi w ZUS'ie.

 

 

 

Nie jest to wina Tuska a calego systemu ktory jest zly. A dlaczego jest zly to juz bylo powiedziane.

To jest (!) wina Tuska, który miał dużo czasu aby obniżyć podatki, zreformować ZUS i KRUS oraz sprywatyzować resztę majątku państwowego. Nic z jego postulatów liberalnych nie zostało spełnione (no, może skromny ułamek) a on sam przeistoczył się w socjalistę, który uważa, że państwowe spółki są lepsze od prywatnych firm (choćby aby dać dotację dla ZUS z budżetu trzeba najpierw zabrać to ludziom w formie podatków i dodatkowo jeszcze część tych pieniędzy rozdzielić administracji, bankom, etc).

O innych spółkach państwowych, agencjach, generalnych dyrekcjach, molochach - wszystkie mają dopłaty z budżetu, nie wspomnę...

 

1385347_662223713808245_2124768867_n.jpg

_________________________________________________________________________________________

 

 

Z ostatniej chwili -

 

http://ewybory.eu/wp-content/uploads/sondaz_13-11-02.png

 

http://ewybory.eu/sondaz-uliczny-w-toruniu-02-11-2013/

______________________________________________________________

 

 

I jeszcze cos z wczoraj -

 

http://youtu.be/RRAlavtnarQ

 

:D

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Twój ruch to grupa błaznów szukających idiotów w społeczeństwie, palikot potrafi się tylko błaźnić i wciskać ludziom że social jest potrzebny. Czerwona hołota zawiśnie, i to już niedługo. Pozdrawiam wszystkich głosujących na TFUj ruch, niech dalej palikot robi z was kretynów.

 

Powiedzcie mi co za kretyni głosują na po z dwojga złego toi już wolę PIS !?

Edytowane przez HONDA1969
Link to post
Share on other sites

Jednemu się coś mądrego czasem wymknię, drugiemu tak samo, ale czasem głupoty pier***czą jakich mało. Powinny być "wybory pomysłowe" politycy dają jedną max. 2 propozycje a ludzie głosują które z nich wdrążyć. Co do kościoła, powinien być odizolowany od państwa. Nie chodzę do kościoła, nie wierze. To co się tam dzieje to jakiś czeski film. Kolega mi opowiadał że np. "koszykarz" mów do ciebie "Co łaska,nie mniej niż...

Szkoda słów.

Pozdro.

Edytowane przez Jubno
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...