Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Myślę że Morawiecki ma coś z głową.. chłop chce zbawić Polskę za wszelką cenę nie bacząc na nic. Myśli że jest supermanem albo ma misję od boga, narodowy przywódca? Jest z nim coś mocno nie tak. Narcyz, już po wyglądzie można stwierdzić. Najbardziej nielubiana osoba w grupie, lizus, fantasta.
 

Link to post
Share on other sites

 

 

Myślę że Morawiecki ma coś z głową.. chłop chce zbawić Polskę za wszelką cenę nie bacząc na nic. Myśli że jest supermanem albo ma misję od boga, narodowy przywódca? Jest z nim coś mocno nie tak. Narcyz, już po wyglądzie można stwierdzić. Najbardziej nielubiana osoba w grupie, lizus, fantasta.

No nie wiem. Jak dla mnie to robota marnego pijarowca - strasznie sztucznie to wygląda jak on z tymi zakupami dla seniorów lata. A "zbawianie" Polski za wszelką cenę to chyba przypadłość całego PiSu. Co my byśmy zrobili gdyby nie oni

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi mi o jakieś pojedyńcze wybryki ale sprawowanie funkcji premiera.
Znałem, znam osoby o podobnej osobowości. Syndrom prymusa, w realnym świecie często te osoby podejmują decyzje szkodliwe, złe. Firma upada, traci pieniądze. Zajmujemy się nie tym czym powinniśmy, nie liczymy kosztów, nie badamy rynku. Albo wszystko robimy ale źle analizujemy.
Brak pokory, przekonanie o swojej racji, nieomylności. Nawet gdy wie że popełnił błąd, nie przyzna się do tego sam przed sobą albo nie liczy się z konsekwencjami.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

pendzel_3 przedstaw mi swoich zbawców narodu i ich obietnice gospodarcze, może będę mógł się do nich jakoś odnieść. Możesz i ty jarrino się dołączyć do tej wypowiedzi będzie nam wtedy łatwiej prowadzić rozmowę ;)

Edytowane przez RuLeR
Link to post
Share on other sites

 

 

pendzel_3 przedstaw mi swoich zbawców narodu i ich obietnice gospodarcze,

 

Nie przedstawię Ci żadnych "zbawców" bo nie ideologizuje polityki. Nie ma i nie będzie polityków idealnych, nie szukam u nich obietnic tylko czynów.  Nie szukam również partii która cudownie "zbawi" naród, bo naród zbawi się sam, wystarczy mu w tym nie przeszkadzać, administrować krajem w sposób należyty - nie mieszać się do religii ani nie pozwolić się mieszać religii, nie nastawiać ludzi ideologiami, nie waśnić, nie podjuszać. Tworzyć demokratyczne państwo. Tylko tyle albo aż tyle.

 

Jeżeli miałbym kogoś wymienić z imienia i nazwiska kogo mógłbym poprzeć to Pawła Kukiza, (choć być może są płaszczyzny gdzie nie do końca się z nim zgadzam, ale rozumiem również że gdzieś trzeba iść na pewny konsensus) wszedł do polityki i zderzył się ze ścianą brudu co doprowadziło do jego porażki, dlatego że nie chciał iść "z falą i systemem" i nie zmienił poglądów.

Niestety partii polityczniej nie można tworzyć zbierając ludzi "z łapanki" o czym się szybko przekonał.

 

Na kanwie obecnych wydarzeń:

Wypowiedz z 2019 kiedy ta nieszczęśliwa kobieta, rzucała oskarżenia w jego kierunku.

https://www.medonet.pl/zdrowie,pawel-kukiz-odpowiada-kai-godek--chodzi-o-aborcje,artykul,1724456.html

 

A jego poglądy odnośnie ostatnich poczynań są zbieżne z moimi (polecam odsłuchać cały ten wywiad):

https://www.rp.pl/Kukiz15/201029398-Kukiz-o-wyroku-TK-ws-aborcji-Rozumiem-protestujacych.html

 

Natomiast czy bym mu zaufał bezgranicznie? nie, raczej ciągle patrzył na ręce jak każdemu politykowi.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
te ich hasełka wyborcze, obietnice gospodarcze bez żadnego pokrycia w budżecie, "plansze" z tanią kiełbasą wyborczą kierowane są chyba do osób mających problemy z matematyką.

Wiesz, nie obraź się, bo może jako, że nie jestem ekonomistą tylko prostym inżynierem to się mylę, ale z matematyką raczej problemów nigdy nie miałem i wydaje mi się, że jest zupełnie odwrotnie.Przedstaw może jakiś konkretny przykład, bo inaczej to ciężko w ogóle dyskutować z takim stwierdzeniem - w zasadzie wyraziłeś tylko swoją opinię i nie podałeś żadnych konkretów by ją poprzeć. Można mieć wiele do zarzucenia konfie jeżeli chodzi o kwestie światopoglądowe, jeżeli ktoś się z nimi nie zgadza, ale akurat pod względem ekonomicznym to moim zdaniem są najrozsądniejsi ze wszystkich opcji. Będziesz miał chwilę to puść sobie np coś z Mentzenem na tematy ekonomiczne, np o podatkach - masa tego na YT. Przykładem rozsądnego podejścia do ekonomii może być postulat uśrednienia i wprowadzenia jednolitej stawki podatku VAT. 

 

Nie szukam również partii która cudownie "zbawi" naród, bo naród zbawi się sam, wystarczy mu w tym nie przeszkadzać,

I tutaj widzę pewien dysonans między tym co piszesz, a niechęcią do konfy. Znowu - wydają się najbardziej wolnościową partią w sejmie. Przykładem mogą być postulat dobrowolnego zusu dla przedsiębiorców czy likwidacja podstawy programowej i bon edukacyjny. Zamiast dyskutować o tym czy religia albo edukacja seksualna mają być w szkole, po prostu chcą dać pieniądze "do ręki" rodzicom i ci sami by zadecydowali do szkoły z jakim programem chcą zapisać dzieci, a wolny rynek szybko by zweryfikował programy i poziom merytoryczny placówek, a nie tak jak obecnie - 4 na jedno miejsce w dobrej szkole, gdzie samorząd nie daje więcej pieniędzy na nowe miejsca w niej bo ma miejsca w innych których nie może zlikwidować, bo kadra podniesie lament, a ty możesz sobie wozić dzieci przez całe miasto do tej innej, albo zapisać je w swoim pobliżu do jakiegoś kołchozu gdzie wszyscy wszystko mają gdzieś, albo z góry wiadomo, że np jest to szkoła katolicka i będą go indoktrynować na siłę w sposób który ci się nie podoba. Takich przykładów jest tu więcej. Oczywiście, jeżeli chodzi o poglądy związane z ochroną życia, to są bardzo konserwatywni jako partia, ale jeżeli chodzi o całokształt życia społecznego i ekonomicznego to moim zdaniem są o wiele bardziej wolnościowi niż cała reszta. 

 

 

 

Jeżeli miałbym kogoś wymienić z imienia i nazwiska kogo mógłbym poprzeć to Pawła Kukiza, (...) dlatego że nie chciał iść "z falą i systemem" i nie zmienił poglądów...

....dlatego połączył się z PSL'em którego praktycznie statutowym planem działania od 30 lat jest "byle się wepchnąć do systemu i iść z falą" Nie obraź się, ale nijak nie potrafię wyborów których dokonujesz połączyć z ich uzasadnieniem. 

 

 

 

Ja od siebie powiem tak - w mojej ocenie konfederacja jest zbyt radykalna w kwestiach światopoglądowych by samodzielnie rządzić krajem w sposób który nie odbije nam się czkawką. Ale moim zdaniem takiego zagrożenia nie ma, bo zbyt wiele osób nie zagłosuje właśnie za światopogląd. Dodatek 20% konfederacji w sejmie jest jednak moim zdaniem tak samo potrzebny jak 20% lewicy. Każdy normalny rząd kiedy widzi w sondażach, że jakaś partia ma 20-25% poparcia, 2 razy zastanowi się zanim wymyśli jakąś skrajną głupotę w kwestii ważnej dla tej partii. A jedno jest pewne, tak jak 20-30% lewicy w sejmie byłoby stosunkowo dobrą gwarancją tego, ze rząd nie będzie za bardzo przesadzał w prawo i szedł na rękę kościołowi, tak 20-25% konfederacji jest stosunkowo dobrą gwarancją tego, że jak jakiś kolejny Vateusz Morawiecki będzie chciał rozdać 20mld żeby kupić głosy, albo dorzucić jakiś podatek od oddychania, to zastanowi się 2 razy, czy aby ma dosyć poparcia w sejmie i czy nie straci kolejnej części z tego co miał wcześniej. 

 

Bo to nie jest tak, że jak posłowie partii centrowych (kurcze, zostały nam w ogóle jakieś?) mających większość sejmową mają rzucony przed nos plan głosowania, to są bezkrytyczni i nie mają własnego zdania. Mają. Tylko jak widzą, że są trochę bardziej w lewo niż ich partia, a lewica ma 7%, albo jak są ekonomicznie trochę bardziej w prawo, ale taka konfa ma 5,5% to siedzą cicho, bo tak naprawdę nie ma alternatywy z którą mogli by się związać i nie skreślić momentalnie swojej kariery politycznej. I władze partii doskonale o tym wiedzą i wiedzą też, że jakiej bzdury by nie wymyślili do przegłosowania, to nikt im się nie wyłamie, bo by był spalony. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites
Wiesz, nie obraź się, bo może jako, że nie jestem ekonomistą tylko prostym inżynierem to się mylę, ale z matematyką raczej problemów nigdy nie miałem i wydaje mi się, że jest zupełnie odwrotnie.Przedstaw może jakiś konkretny przykład,

Nie obrażam absolutnie, od tego jest dyskusja. Szukałem tych plansz przedwyborczych, na szybko ich nie mogę znaleźć w google, jak znajdę chwilę wieczorem do uzupełnię.

 

....dlatego połączył się z PSL'em którego praktycznie statutowym planem działania od 30 lat jest "byle się wepchnąć do systemu i iść z falą" Nie obraź się, ale nijak nie potrafię wyborów których dokonujesz połączyć z ich uzasadnieniem. 

Tak wiedziałem, że ta kwestia zostanie podniesiona, że jak tylko rzucę hasło Kukiz to przylgnie do mnie łatka, iż popieram wszystko to co robi. 

 

I tutaj widzę pewien dysonans między tym co piszesz, a niechęcią do konfy.

Nie twierdzę że wszyscy w tej partii są źli ale jak sam słusznie stwierdziłeś..

 

Ja od siebie powiem tak - w mojej ocenie konfederacja jest zbyt radykalna w kwestiach światopoglądowych by samodzielnie rządzić krajem w sposób który nie odbije nam się czkawką.

 

ają. Tylko jak widzą, że są trochę bardziej w lewo niż ich partia, a lewica ma 7%, albo jak są ekonomicznie trochę bardziej w prawo, ale taka konfa ma 5,5% to siedzą cicho, bo tak naprawdę nie ma alternatywy z którą mogli by się związać i nie skreślić momentalnie swojej kariery politycznej. I władze partii doskonale o tym wiedzą i wiedzą też, że jakiej bzdury by nie wymyślili do przegłosowania, to nikt im się nie wyłamie, bo by był spalony. 

 

Zgadza się i dobrnęliśmy do sedna. A czy czasem Kukiz nie chciał/chce JOW-ów? To by radykalnie zmieniło sytuację.

 

Ps. co do reszty twojej wypowiedzi, jestem w stanie podzielić albo chociaż pochylić się nad tymi poglądami. I sądzę że ludzi którzy się z tym zgadzają jest w Polsce w brew pozorom sporo.

@btw... my tu pitu -pitu a Czarnek "obsadził" już swoich doradców....m.in kolegę z KUL'u po fachu. 

 

"Zdaniem etyka, „ten, kto wierzy w tej sprawie w kompromis, dialog i porozumienie, kto do nich nawołuje, już przegrał, bo musi odrzucić Boga i Jego prawo, bo sądzi, że prawda i dobro powstają na mocy porozumienia człowieka. Tymczasem prawda jest efektem uzgodnienia się z rzeczywistością, a dobro jest doskonałością już istniejącego świata, nie woli człowieka. Rzeczywistością najwyższą jest Bóg i to on jest przyczyną wszelkiego dobra.”

 

https://kurierlubelski.pl/prof-pawel-skrzydlewski-w-radiu-maryja-czy-protestujacy-sa-polakami-nie-bo-polski-nie-znaja-i-nie-chca-znac/ar/c1-15270298

 

"Dziś jedynym, czego im tak naprawdę potrzeba, jest surowa i sprawiedliwa kara, bo ona nie jest sama w sobie złem, ale jest dobrodziejstwem, gdyż przywraca zdrowie, porządek, odrywa złoczyńców od zła i niweluje winę. Stanowi pouczenie dla innych, którzy chcieliby czynić zło. Czy władzy, narodowi, hierarchom starczy sił do wymierzenia kary? Oby nie zabrakło. Bo rozzuchwalone zło można przezwyciężyć tylko dobrem, tj. surową, sprawiedliwą karą wymierzoną z miłosierdziem i stanowczością"

 

https://glos.pl/doradca-czarnka-o-zwyrodnialych-nauczycielach-kierowanych-przez-podszepty-diabla

 

ale odlot.... poleci na zbyty pysk razem z Czarnkiem na bruk. Bo żadna państwowa uczelnia ich nie przyjmie, no może KUL ale też nie koniecznie, lada moment a purpurowi też się ich wyprą.

http://cdn.lowgif.com/full/bdc5efcc0dcce2ae-black-and-white-drugs-gif-find-share-on-giphy.gif

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Tak wiedziałem, że ta kwestia zostanie podniesiona, że jak tylko rzucę hasło Kukiz to przylgnie do mnie łatka, iż popieram wszystko to co robi. 

 

 

Nie bój się, z mojej strony łatka ci nie grozi. Nie jestem hipokrytą, by kilka wypowiedzi wyżej wytykać komuś szufladkowanie, a teraz wrzucić cię mentalnie do jakiegoś wora z metką, tylko dlatego, że wyraziłeś swoje poglądy w jakiejś sprawie. Zwyczajnie kompletnie rozbieżne było dla mnie opisywanie osoby która obecnie jest w partii wiecznych koalicjantów jako buntownika który zawsze idzie pod prąd. 

 

 

 

Zgadza się i dobrnęliśmy do sedna. A czy czasem Kukiz nie chciał/chce JOW-ów? To by radykalnie zmieniło sytuację.

 

Zgadzam się w 100%. Dlatego (choć zazwyczaj niechętnie zdradzam takie rzeczy) przyznam, że dostał wtedy mój głos. Moim zdaniem jest to zmiana tak kluczowa, że zmieniła by kompletnie sytuację. Kiedy politycy nareszcie odpowiadaliby osobiście i imiennie za swój udział w głosowaniu, za swoje wypowiedzi i czyny od razu skończyłby się cyrk jaki mamy obecnie, gdzie jeden potłuczony z drugim zachowuje się karygodnie a i tak zawsze dostanie się do sejmu jak go w partii z dużym poparciem wrzucą na jedno z 3 pierwszych miejsc na liście. No i przede wszystkim skończyłoby się zasłanianie dyscypliną partyjną. U nas ostatnio jednemu rolnicy pojechali pod biuro, bo zagłosował za 5 dla zwierząt, a to jeden z tych co zawsze się na spotkaniach z rolnikami promował jako obrońca wsi, to się wypierał, że nie miał wyboru, bo by go z partii wyrzucili. Byłyby JOW'y to by miał gdzieś partię, tylko wyszedł by do ludzi jak człowiek i powiedział "wyrzucili mnie za to z partii, ale liczę, że w następnych wyborach poprzecie mnie za to, że się dla was poświęciłem i zagłosujecie mimo, że budżet na promocję będę miał sporo mniejszy". A tak napluł im właściwie w twarz, a w następnych wyborach i tak się dostanie, z ich głosami, czy bez nich, bo dobrze wie, na jakie miejsce na liście może liczyć i ile betonowego elektoratu ma PIS. 

 

 

 

a Czarnek

 

Ten pan jest zupełnie poniżej poziomu dlatego mało co mnie zdziwi. 

Przyznam, że moja wrzutka o bonie edukacyjnym nie była przypadkowa, bo patologia jaką ostatnio obserwujemy z panem (małe p) ministrem, oraz kuratoriami i ogólnie debata na temat programu nauczania sprawia, że ten pomysł wyjątkowo do mnie trafia. Gdyby to rodzice mieli w rękach bon edukacyjny i decydowali gdzie trafią pieniądze, to szkoły, a dokładnie ich dyrektorzy mieliby gdzieś takich oszołomów którzy straszą odcięciem finansowania za wspieranie uczniów i umożliwienie im wyrażania swoich poglądów, czy tam obojętnie jaką inną rzecz jaka danemu ministrowi by się nie podobała chociaż jest zgodna z prawem. Obecnie to polityk, czy to na poziomie centralnym, czy samorządowiec decyduje która szkoła to "dobra szkoła" i trzeba jej sypnąć groszem na remont czy rozbudowę, którego rektora klepiemy po ramieniu, a któremu odrzucamy wszystkie wnioski na finansowanie, nie ważne jak istotnych projektów naukowych itp.

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Liroy

 

Masz dostęp do YT i innych mediów i nie wybierasz ludzi nauki, prawdziwych autorytetów w dziedzinach potrzebnych do sprawnego zarządzania państwem, tylko wyszukujesz to, co jest po Twojej myśli z przeświadczeniem, że tak jest najlepiej.

 

Identycznie zachowują się sekty (np płaskoziemcy) - oni nie analizują podawanych materiałów, nie stawiają pytań dlaczego - biorą tak, jak im wyższy płaskoziemca podał. Ktoś, kto mówi inaczej niż ich guru jest natychmiast niszczony - tak samo zachowują się ortodoksyjni (a i ci mniej ortodoksyjni też) wierni w religii.

 

Dam Ci dobrą radę - zacznij samodzielnie myśleć, weryfikuj wiadomości, ustawy, pomysły u wielu źródeł. :) Zadawaj pytania (i szukaj na nie odpowiedzi) - co ja z tego mam, jak to wpłynie na mnie, na najmniejszą jednostkę społeczną jaką jest moja rodzina, jakim echem odbiją się dzisiaj podejmowane decyzje na przyszłe pokolenia (tj. moje dzieci, ich dzieci ..)?  itd...

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Się utarło, że dawna lewica to komuniści, lewaki i co tam jeszcze. Prawda jest taka, że tam jest bardzo wielu naprawdę rozważnych i mądrych ludzi.

 

 

Dlaczego się mało mówi? - może przez małą wiedzę młodych ograniczającą się w zasadzie tylko do stwierdzenia "lewak", a może to zasługa kleru, a może coś jeszcze innego ... ?

 

 

 

Coś dla rozrywki, w zasadzie pasuje do każdego działu (do polityka i religia również). Choćby przez komentarz jednego z oglądających "My to już idiotów na eksport wysyłamy" - jakże prawdziwy :(

 

 

 

 

Edytowane przez Succubus
Link to post
Share on other sites

Jak obecnie wygląda gospodarka pod rządami lewicy (bo przecież pis to prawica tylko jak trzeba rzucić w sejmie kontrowersyjny temat na zadymę) każdy widzi. Jedyna różnica między obecnym rządem  a lewicą opozycyjną jest taka, że pis trzyma sztamę z KK i jego poglądami, a lewica ma kosę z KK. No i trzeba przyznać jeszcze, że obiektywnie jeszcze widać po lewicy trochę większy nacisk na ekologię. 

 

Tak poza tym to mogą sobie zbijać piątki w zakresie ekonomii, socjalu, opodatkowania i ręcznego sterowania obywatelami. Przytoczę tylko kilka z głównych punktów programu lewicy dostępnego tutaj: https://lewica2019.pl/program

 

-"Gwarantowana emerytura minimalna"

-"kolej w każdym powiecie, autobus w każdej gminie"

-"Zniesienie ryczałtowego ZUS-u. Zniesiemy limity dla proporcjonalnej składki na ZUS. Przedsiębiorcy będą mogli dobrowolnie wybrać rozliczanie proporcjonalne do przychodu - tak jak w małym ZUS-ie - lub według starych zasad"

-"Wsparcie dla rodziców. Wprowadzimy pełnopłatny i obowiązkowy urlop dla obojga rodziców w minimalnym wymiarze 12 tygodni. Zachowamy program Rodzina 500+ i becikowe."

-"Leki po 5 złotych. Każdy lek na receptę będzie kosztował nie więcej niż 5 złotych. Taka sama zasada będzie dotyczyć wyrobów medycznych, takich jak pompy insulinowe, aparaty słuchowe, inhalatory. Dzieci, emeryci, renciści, kobiety w ciąży i pacjenci po przeszczepach będą mieli leki za darmo."

-"Godna płaca minimalna. Proponujemy przejrzystą, 10-letnią strategię ustalenia płacy minimalnej, konsultowaną z przedsiębiorcami i pracownikami. W przyszłym roku wyniesie ona 2700 złotych brutto. W 2030 roku osiągnie ona poziom 60% średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw"

-"Wzmocnienie bezpieczeństwa pracy. Rozszerzymy kompetencje Państwowej Inspekcji Pracy. Przyznamy jej uprawnienia do zmiany formy zatrudnienia na zgodną z prawem i stanem faktycznym. Podpisanie drugiej umowy na czas określony będzie równoznaczne w skutkach prawnych z podpisaniem umowy na czas nieokreślony."

-"Koniec z karą za chorowanie. Wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy ze względu na zwolnienie lekarskie i zasiłek chorobowy będą wynosić 100% płacy zasadniczej wraz z premiami i dodatkami."

-"Zaufanie do policji. Odtworzymy 200 posterunków Policji zlikwidowanych za rządów PO-PSL"

-"podatek cukrowy"

-"wzrost przychodów z akcyzy"

 

Wszystko przekopiowane z podlinkowanego programu lewicy. A to nie wszystko co się pokrywa z pisem, zwyczajnie nie chciałem kopiować całości od góry do dołu, a gdybym pominął te kilka punktów o religii, kościele, aborcji, antykoncepcji i edukacji seksualnej (patrz kosa z KK) oraz ostatni rozdział gdzie ewidentnie grają na poparcie ludzi których bolą kombinacje pisu z sądami i na stronie tytułowej zamiast LEWICA wrzucił PIS to nikt by nie zauważył nic dziwnego. 

 

Tak, że jak komuś podoba się to jak funkcjonuje nasze państwo i chciałby żeby tak zostało jak jest, z tą różnicą, że instytucje państwowe będą bardziej liberalne w kwestiach edukacja sexualna-antykoncepcja-aborcja i wolałby by rządowi było nie po drodze z KK, to sejmowa Lewica jest wyborem dla niego. Takie jest przynajmniej moje zdanie. 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tych dziesięciu państw, gdzie rządzi lewica, to Austria, Francja, Szwecja czy Włochy. Jakoś sobie radzą (nie mówię o obecnej. wyjątkowej sytuacji). Kościół to powinien znać swoje miejsce i zadanie, i nie wpierniczać się wszędzie, a będzie w porządku. U nas faktycznie, lewica kojarzy się jeszcze za bardzo z czasem słusznie minionym. Jeszcze potrzeba trochę czasu i rozsądnych, młodych ludzi...

Link to post
Share on other sites

 

 

Z tych dziesięciu państw, gdzie rządzi lewica, to Austria, Francja, Szwecja czy Włochy.
 

 

Chciałeś chyba powiedzieć - "kiedyś radzili sobie bardzo dobrze". Prawda jest taka, że wszystkie te kraje jadą na tym, co wypracowali co najmniej pokolenie temu, a raczej nawet dawniej.

-Szwecja wzbogaciła się swojego czasu dzięki dobrej polityce gospodarczej i teraz w zasadzie odcina kupony, a wiedzie im się co raz gorzej. Tacy fajni liberalni byli jeżeli o imigrantów chodzi, a później wyszły na jaw takie kwiatki: https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/615864,szwecja-dane-media-przestepcy.html ,

-Włochy w zasadzie stoją od jakiegoś czasu na krawędzi bankructwa, więc nie wiem skąd pomysł, że "sobie radzą", szczególnie, że to kraj gdzie mafia potrafi tak tupnąć nogą, że miasto utonie w śmieciach i nikt z tym nic nie potrafi zrobić.

-Francja - no cóż. Szkoda to nawet komentować. Samochody płonące na ulicach, getta gdzie policja praktycznie nie ma żadnej kontroli nad całymi dzielnicami. No i skoro tak im się dobrze żyje, to nie wiem o co tym protestującym w kamizelkach chodziło. A przypomnę, że przy ich protestach nasze marsze kobiet czy nawet marsz niepodległości to święto miłości i pokoju. W samych protestach ruchu żółtych kamizelek i zamieszkach im towarzyszących zginęło 10 osób, a rannych zostało 820 demonstrantów i 200 policjantów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_%C5%BC%C3%B3%C5%82tych_kamizelek Ogarniasz te liczby? Przecież jak by u nas na proteście kobiet kilku policjantów zostało rannych, policja ruszyła by na protestujących z gumowymi kulami i ktoś by przypadkiem stracił oko, albo kamera nagrałaby ze 3 zakrwawione osoby to mielibyśmy przewrót w kraju, do którego sam byś pewnie nawoływał. We Francji rannych 1000 osób i 10 zabitych, a ty podajesz ich jako przykład super zarządzanego kraju? Dodam, że ruch kamizelek to czasy przed pandemią. 

 

A o Austrii się nie wypowiadam, bo nie znam kompletnie ich sytuacji. 

 

PS:

 

Kościół to powinien znać swoje miejsce i zadanie, i nie wpierniczać się wszędzie, a będzie w porządku.
Tutaj zgadzam się w 100%, przy czym nie jest to dla mnie taki priorytet żeby głosować na socjalistów tylko dlatego, że mają nie po drodze z KK. 
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Tutaj zgadzam się w 100%, przy czym nie jest to dla mnie taki priorytet żeby głosować na socjalistów tylko dlatego, że mają nie po drodze z KK.

 

A co myślisz o zakupach przez kk gruntów od państwa z 99% bonifikatą? Takich spraw były dziesiątki albo setki.

Edytowane przez xbk123
Link to post
Share on other sites

Masz dostęp do YT i innych mediów i nie wybierasz ludzi nauki, prawdziwych autorytetów w dziedzinach potrzebnych do sprawnego zarządzania państwem, tylko wyszukujesz to, co jest po Twojej myśli z przeświadczeniem, że tak jest najlepiej.

 

Identycznie zachowują się sekty (np płaskoziemcy) - oni nie analizują podawanych materiałów, nie stawiają pytań dlaczego - biorą tak, jak im wyższy płaskoziemca podał. Ktoś, kto mówi inaczej niż ich guru jest natychmiast niszczony - tak samo zachowują się ortodoksyjni (a i ci mniej ortodoksyjni też) wierni w religii.

 

Dam Ci dobrą radę - zacznij samodzielnie myśleć, weryfikuj wiadomości, ustawy, pomysły u wielu źródeł. :) Zadawaj pytania (i szukaj na nie odpowiedzi) - co ja z tego mam, jak to wpłynie na mnie, na najmniejszą jednostkę społeczną jaką jest moja rodzina, jakim echem odbiją się dzisiaj podejmowane decyzje na przyszłe pokolenia (tj. moje dzieci, ich dzieci ..)?  itd...

Ty byś chciał żebym tańczył jak ty grasz, ale niestety może być tylko odwrotnie. Zabolało cię  jak Piotrek powiedział o komunistach, wiem wiem da się wyczuć.  podałem mu prosty przykład na odpowiedź o nazistach, krótko i na temat żeby zrozumiał że gada głupoty aby tylko zabłysnąć. Też chcę dobrej przyszłości dla mojego kraju Polski, dla rodziny, sąsiadów i wszystkich którym zależy na tym kraju.  A swoją radę może zatrzymaj dla siebie i powtarzaj ją codziennie z rana po przebudzeniu :)

 

 

A co myślisz o zakupach przez kk gruntów od państwa z 99% bonifikatą? Takich spraw były dziesiątki albo setki.

 

Obce łapy ich nie wykupiły, mogę ci zadać to samo pytanie co myślisz o wyprzedanym majątku w latach 2008-2014 na kwotę prawie 60mld .

Jak obecnie wygląda gospodarka pod rządami lewicy (bo przecież pis to prawica tylko jak trzeba rzucić w sejmie kontrowersyjny temat na zadymę) każdy widzi. Jedyna różnica między obecnym rządem  a lewicą opozycyjną jest taka, że pis trzyma sztamę z KK i jego poglądami, a lewica ma kosę z KK. No i trzeba przyznać jeszcze, że obiektywnie jeszcze widać po lewicy trochę większy nacisk na ekologię. 

 

 

 Gdyby była u władzy też trzymałaby sztamę z KK normalne, teraz mają kosę żeby zebrać przeciwników KK jako swój elektorat,  później i tak by ich wykręcili po cichu ;)

Edytowane przez RuLeR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście jak każdy normalny jestem temu przeciwny.Rozumiem, że burżuje, kułacy, spekulanci i prywaciarze też?

Nie, tylko kościół. Są wierni, chcą kościół, budują kościół, biorą księdza i mu płacą pensje i za utrzymanie parafii + odprowadzają podatki. Jak każda normalna firma z branży rozrywkowej.

Link to post
Share on other sites

Wytłumacz mi proszę jaki związek ma to:

 

 

kościół powinien być wywłaszczony
 

 z tym:

 

 

Są wierni, chcą kościół, budują kościół, biorą księdza i mu płacą pensje i za utrzymanie parafii + odprowadzają podatki. Jak każda normalna firma z branży rozrywkowej.
 

 

O ile co do drugiej wypowiedzi nawet się zgadzam (tj zgadzam się z koncepcją, że państwo nie powinno finansować kościoła, ani nie powinien on mieć jako instytucja jakichś specjalnych praw) o tyle twoja pierwsza wypowiedź to jakieś szczekanie komunisty wyciągnięte wprost z rewolucji październikowej. 

 

Skoro sam uważasz, że instytucja kk powinna być traktowana jak każda inna firma, to dlaczego chcesz go zwyczajnie okraść? I nie wyjeżdżaj mi tu proszę z przykładami gdzie jego członkowie zrobili coś nie tak, bo pomijając kwestię skali takie uzasadnienie jest żywcem wyjęte z historii tego jak Adolf rozprawił się propagandowo z Żydami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...