Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

 

Możecie pisać co chcecie - ale było, jest i będzie biednie. Obecnie i tak jedziemy na wstecznym.

A  wiesz co jest najsmutniejsze  ..regiony które klepią biedę od lat czyli wschód  polski  twardo głsują na PiS .. bo przecież pis daje socjal i poprawia stopę życia .A co pokazują statystki  z ost. 5 lat . Jak wschód polski klepał biedę tak dalej klepie ,a nie brakuje regionów gdzie ta bieda się  jest jeszcze większa niż 5 lat temu .... ale PiS daje to trzeba głosować. Tak  ciemnota Polska .

Link to post
Share on other sites

Succubus ile lat pracowałeś i jakie składki były odprowadzane z twojej pensji, to PiS wypracował twoją emeryturę ?

1500zł o ile się nie mylę to najniższa to chyba coś koło 1900zł.

1100zl  tyle  wynosi najniższa emerytura za 25lat pracy

Link to post
Share on other sites

Pożyjemy zobaczymy sporo już chyba jestem na tym forum i ciągłe straszenie od paru lat że za rok to znikniemy z mapy świata tak robi PiS, dalej żyje apokalipsa się nie sprawdza :D

 

To jak z AMD też już miał umrzeć za rok, pamiętam słowa expertów z forum :rotfl:


raiders czytaj ze zrozumieniem mowa była o pensji o emeryturze później, wiesz jaką by miał za kadencji PO ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Z tym Lotosem to śmieszne, przejmie go Lotos, sprzeda 80% stacji. Nie lepiej mieć dwie duże spółki?
 

 

Nie śmieszne jak wiesz o co chodzi. Aby w ogóle doszło do połączenia zgodę musiała wydać komisja europejska. Ta oczywiście nie za bardzo chciała się zgodzić, dlaczego niech każdy sobie sam odpowie, zasadniczo tłumaczyli się obawą o monopolizację rynku. Ostatecznie zgodę wydała, ale wskazując jako warunek konieczność zbycia 80% stacji, części udziałów w rafinerii, zakładach produkcji bitumu i innymi rzeczami związanymi np z paliwem lotniczym. 

 

Co istotne. Wymuszenie sprzedaży 80% stacji nie wiąże się z żadnym zakazem zakupu innych. Dlatego też orlen prawdopodobnie sprzedając te prawie 400 stacji tak naprawdę nie sprzeda ich za gotówkę, tylko z tego co słyszałem planują je wymienić z jakimś zagranicznym koncernem na stacje w Austrii czy też na Węgrzech, oficjalnie sprzedając te lotosu a tamte kupując. Tak więc Orlen tak czy siak wygrywa, bo nie dość, że jeszcze bardziej umocni swoją pozycję na naszym rynku hurtowym, to ma szanse jednocześnie dokonać ekspansji na rynku zagranicznym, pozbywając się zgodnie z życzeniem KE 80% stacji lotosu w Polsce gdzie i tak nasycenie punktami detalicznymi Orlenu jest bardzo duże.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No masz rację. A tak KE to się wszędzie wpiernicza, gdzie nie trzeba, tak monopolizacja, tu chodzi, że to Polska chce zrobić (niezależnie, kto u nas rządzi, bo Tusk też ratował stocznie jakąś to KE kazała zwrócić pomoc publiczną). Zawsze dla nich Polska będzie przysłowiowym cierniem w oku.

 

Niezależnie, kto rządzi, spółkom należącym do Skarbu Państwa życzę jak najlepiej. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

1500zł o ile się nie mylę to najniższa to chyba coś koło 1900zł.

 

Tak, chyba tak - ale tu chodzi o wypłacalność - trzeba by policzyć czy za dzisiejsze 1900 mogę kupić więcej niż za kiedyś 1000 - bo o to chodzi.

 

 

 

ile lat pracowałeś i jakie składki były odprowadzane z twojej pensji, to PiS wypracował twoją emeryturę ?

 

Wiesz, nie chcę tak publicznie mówić o swoich prywatnych sprawach i życiu (może kiedyś przy jakimś piwku - nie ma sprawy wtedy chętnie pogadam - i pisać nie będę musiał), ale odpowiem Ci: pracowałem 41 lat, za pisu (poprzedniej kadencji) jeszcze pracowałem. Emeryturę mam raczej dobrą (można powiedzieć, że nawet wysoką jak na nasze warunki), ale wiem ile mają moi sąsiedzi, znajomi po 25-35 latach przepracowanych. No i to, że gdyby nie zaliczone przez zus 10 lat w prlu - to maje świadczenie byłoby o 50% niższe niż dziś (i żeby nie było prlu nie kochałem).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Succubus nie nie chciałem żebyś pisał otwarcie tylko tak do przemyślenia, ja was wszystkich staram się zrozumieć słowo ale nie można też tak bezmyślnie wszystko krytykować, nie zadowolimy siebie wszystkich raczej normalne. Mają czas i nie wytłumaczą się  że  mieli go za mało i dlatego tak wyszło a nie inaczej. Z prezydentem to samo wygrana Trzaskowskiego przy obecnym rządzie, kłótnie, weto, wstyd i  stracony czas, PiS pewnie by się tłumaczył i zwalał na Trzaskowskiego i tak w kółko.

 

W tym dziale to naprawdę jak napisał MiK prdlmy bez sensu trochę prawie wszyscy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wiedziałem, że jest tyle ludzi dających się nabrać na tematy zastępcze typu hallowen czy pranki z presidente. Uwaga ludzi jest skupiona tam, gdzie jest najmniej to potrzebne. Żałosne. 

 

Fakt. Masz rację, że zajmujemy się pierdołami a co do tematu zastępczego to fakt, odwraca się uwagę od ważnych spraw.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

MiK, ja naprawdę patrzę i widzę szerzej. Ale te pierdoły (ośmiorniczki i podsłuchy też) tworzą obraz jakiejkolwiek władzy i naszego narodu. Nie jestem zwolennikiem PO, ani PiSu, ani na razie żadnego ugrupowania politycznego. Ale gdy miałem do wyboru mojego prezydenta, to głosowałem na Trzaskowskiego, nie dlatego, że jest z PO. Kukiz też miał parę niezłych pomysłów i co? Jajo...

Mam nadzieję, że Wy, młodsi, doczekacie się innych czasów, prawdziwych i mądrych polityków , fachowego rządu, a nie ministrów przydupasów partyjnych. Jak za PO wypływały jakieś sprawy przekrętów, to byłem tak samo wściekły jak teraz. Stara lewica musi natomiast wymrzeć, by powstał jakiś rozsądny ruch lewicowy. Taki też jest potrzebny. Cytowałem niedawno C.K.Norwida (nie wiem czy o nim teraz uczą), który w osiemnastym wieku napisał, że "Polacy to wspaniały naród, ale beznadziejne społeczeństwo". I jeszcze mam jedno pytanie. Czy ktoś wie, ilu działaczom PO przez ostatnie cztery lata, postawiono zarzut i osądzono? Ilu siedzi, albo siedziało? O to samo zapytam (jak dożyję), kolejną, następną władzę, która teraz krzyczy o przekrętach i aferach PiSu. Jak nie będzie wojny czy innej rewolucji, to myślę, że w miarę normalnie, będzie tu za dwa, trzy pokolenia, czego i Wam życzę... :)

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cała młodzież z mojej okolicy głosowała w pierwszej turze na Bosaka lub Trzaskowskiego a później na Trzaskowskiego.

Mają prawo, tylko żaden nie wie dlaczego tak głosował... Lecą teksty w stylu bo tak, lub bo Marek też itp.

O samej polityce pojęcia zero...

Pomijając już sąsiadki które głosowały na Trzaskowskiego bo nie mają 500+ a ta z góry ma małe dzieci i ma ...

I nie chodzi już o to kto na kogo głosuje, tylko kuźwa nawet nie mają cywilizowanych argumentów, tylko wojny, zawiść, chciwość i urojenia.

Jak w tym wszystkim ma się ktoś normalny dostać do polityki?

Edytowane przez AudiAWX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz Audi, mnie się wydaje, że oni nie mają pojęcia o polityce, ale i ekonomii. W szkołach jak za moich czasów, tłucze się na pamięć lewe i prawe dopływy Wisły itp. Zero pracy nad myśleniem... :(

Aha, zapomniałem o bitwie pod Grunwaldem w 1410...

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

W szkołach na historii to uczą o Grecji, Polskę mają gdzieś, a ty wymagasz ekonomi.

W sumie to sam jestem z ekonomi cienki Bolek, a co do historii to nie wiem kto prawdę mówi, bo najpierw mnie uczyli że Jaruzelski super, później że zły i morderca, za to Wałęsa to gość. A teraz syna że Wałęsa to Bolek.

Wiec lubię was czytać bo zawsze coś zostanie w bani, tym bardziej że w niektórych tematach każda ze stron ma rację oczywistą.

Link to post
Share on other sites

@up historia jest potrzebna, ale faktycznie może przydałoby się uczyć, chociaż podstaw ekonomii. A co do młodzieży, wystarczy, że ktoś, coś powie jak to mówią "cool" i już na niego głosują. Mój sąsiad (20 lat) głosował na Hołownię, spytałem się, dlaczego z ciekawości, co mu się spodobało w jego programie a on: "stary a skąd ja mam wiedzieć, jaki ma program, ważne, że mówił o konstytucji i się popłakał. Moja koleżanka mówiła, że jak płacze znaczy, że jest szczery i dlatego na niego zagłosowała a ja, dlatego, że wyzywał PiS". Jego siostra głosowała na Trzaskowskiego, ponieważ jakaś tam celebrytka tak powiedziała, że to równy gość a inny sąsiad na PiS, bo Duda to miły gość.

 

I oto obraz młodzieży. Nie przeszkadza mi to, że głosował na tego lub innego, że nie lubi PiS'u czy PO, ale o to, że nie myślą. Nie mają argumentów, nie analizują, ale robią to, co im ktoś powie itp.

 

Gdyby Wasze pokolenia (zakładam, że jesteście starsi ode mnie) tak rozumowały to raczej byśmy tkwili w komunie. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Audi, to myślisz, że lepiej było nie działać z Wałęsą i samemu wywalczyć wolność? Wtedy, jeśli by się tak stało i udało, liczyć by pewnie można wiele tysięcy poległych. To by było lepsze, bo takie nasze, polskie...?

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Wiesz, ... Jaruzelski też twierdził że musiał bo na granicy już stał rosyjski sprzęt... A później wyszło że sam prosił o pomoc tylko go olano.

 

Oj Czesi, aż się palili aby nam podziękować za '68. Mój wujek mieszka na granicy z Czechami (wtedy z Czechosłowacją) i twierdzi, że widział czołgi czechosłowackie przed granicą. A Rosjanie nie musieli stać na granicy bo oni u nas byli.

Link to post
Share on other sites

Ale tragedia to i teraz jest. Sejm ma się zająć karaniem za obchodzenie i zabawę w halloween ! To ci się podoba ? Nie wiem już kto jest bardziej chory , po czy pis...A kradną równo....

Tragedia jest to jak ludzie się nabierają czytając te medialne szambo (TVN Wyborcza, Onety,Wp i inne ). Przecież to jest projekt obywatelski i muszą to przyjąć do rozpatrzenia , to raz. Dwa nie wiadomo czy Sejm tym się zajmie.

 

Oczywiście tak to zostało celowo podane by ludziom w głowach jajo robić. Wydałoby chyba mieć oleju w głowie no nie ? Dziwne jest to jak ludzie nienawidzą TV PIS (co czasami faktycznie nie da się oglądać) ale i zarazem łykają manipulacje medialne ,publiczna tv tez się do tego zalicza ,a później do urny jak te wytresowane owieczki, przez obóz zarządcy również.

Dawaj jakieś konkrety z tymi spółkami. Bo ja z kolei znam państwowe firmy sprzedane kapitałowi obcemu bo leżały odłogiem albo nie miały kasy na funkcjonowanie.

Daj nieco czasu, bo dużo minęło od powstania tego art. Generalnie przemysł dobrze funkcjonował ,po przejęciu po jakimś czasie przez kapitał obcy około 30% zostało zamkniętych, oczywiście nie pomogły tez narzucone regulacje unijne swego czasu.

Patrz na kopalnie, zostały państwowe, niby można na nich zarobić a służą za pomoc społeczną dla górników a węgiel, który wydobywają leży a my kupujemy ruski, chiński kuwa australijski bo taniej.....To ja wole żeby je sprzedali i żeby ktoś tym zarządzał tak, żeby było rentowne a nie, że wszyscy musimy się składać na górników.

No tu się zgodzę. Kadrę wysokiego szczebla mamy na niskim poziomie. Brak tym ludziom inteligencji, wyobraźni prowadzeniu firmy. Znam tez również osobiście przypadki w mojej miejscowości po przejęciu lepiej się działo ale tez jest druga strona medalu.Największe profity efektu prowadzeniu firmy gdzie płyną, miliony, miliardy ? Na pewno nie do Polski.  

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...