Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

 

 

W drugiej już jest zgoła odmiennie. Masz wybór między dżumą a cholerą. Wybierasz to co łatwiej wyleczyć. Takie moje zdanie. Więc nie głosując czy oddając nieważny głos jesteś za utrzymaniem obecnego status quo.

Aha, czyli głosując od 20 lat na zmianę na po i pis nie podtrzymujesz obecnego status quo xD Najlepiej to w ogóle zdelegalizować resztę partii, zostawić tylko narodowych socjalistów i liberalnych socjalistów. No przecież wybór jest więc o co chodzi? Po co zmieniać jak jest dobrze, niech sobie dalej doją ten kraj na zmianę, ludziom widocznie odpowiada taki układ.

Link to post
Share on other sites

Wychodzi na to że to prawda. Kancelaria prezydenta potwierdziła ta rozmowę.

Abw i inne służby już zajmują się sprawa.

 

Ciekawe że to wypłynęło dopiero po wyborach a nie w trakcie kampanii...

 

Mówisz że Duda siary nie narobił.... Ja mam inne odczucia jego ton, jąkanie się , nie umiejętność złożenia zdania.... Słabo

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Potrzaksany to niezły kłamca. Udało mu się nabrać ponad 49% wyborów za pomocą mediów ale się udało. Dziś już wycofuje się ze spotkania z Dudą, a mówił o pojednaniu itp.  Brak słów na poziom polityków PO i nie tylko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Potrzaksany to niezły kłamca. Udało mu się nabrać ponad 49% wyborów za pomocą mediów ale się udało. Dziś już wycofuje się ze spotkania z Dudą. Brak słów na poziom polityków PO i nie tylko.
To samo mogę powiedzieć o du**e i Pisie. Ze to komunistulyczn kłamczuch i obłudnicy kupujący głosy.....

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Słabo

no pod tym względem b.słabo :( ale chodziło mi o samą treść jego wypowiedzi - gdyby palnął jakąś głupotę to by dopiero było.

 

 

 

Ciekawe że to wypłynęło dopiero po wyborach a nie w trakcie kampanii...
To są rosyjscy prankerzy - wątpię by to robili z wolą ręka, zanim coś wrzucą to na bank musi być zielone światło.

Pewnie im nie pozwolili tego wrzucać przed wyborami. Przerabiali już niejednego prezydenta ale nie Putina (ciekawe dlaczego? :->

Link to post
Share on other sites

To samo mogę powiedzieć o du**e i Pisie. Ze to komunistulyczn kłamczuch i obłudnicy kupujący głosy.....

Zawsze rzucają kiełbasę wyborczą przed wyborami ,a później się okazuje co innego,jednak tutaj poproszę jakiś konkret ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podziwiam kolegów, którzy poszli i świadomie oddali nieważne głosy - ja jeszcze nie jestem na tym poziomie. I tak jak było już to wcześniej w tym wątku napisane - w pierwszej turze oddałem głos na kandydata, który nie jest związany z żadną z tych band złodziei (Hołownia) i prezentuje w większości poglądy zgodne z moimi, w drugiej zaś głosowałem przeciw Dudzie.

 

Niestety, żeby w Polsce zaistnieć w polityce trzeba wejść po plecach partii (jeszcze, bo 14% Hołowni w 1. turze robi nadzieję na jakąkolwiek przyszłość).

 

Co zaś się tyczy 500+ i tego, jak "zamiast ryby dać wędkę": prosty człowiek nie widzi, gdy ZABIERA mu się mniej (np niższe podatki), bo nie planuje długoterminowo swoich wydatków/budżetu i nie patrzy na swój majątek z szerszej perspektywy. Gdyby natomiast nagle zabrać mu to 500+ to wstrząśnie to jego/jej życiem mocno.

 

Jak to działa w Szwecji: niemalże identycznie jak w PL :D Każdy z rodziców dostaje 556 Sek miesięcznie na każde dziecko. Jest to porównywalne do ~2% wynagrodzenia miesięcznego netto każdego z rodziców i stanowi równowartość ~75% miesięcznej opłaty za przedszkole dla tegoż dziecka (razem z żoną dostajemy 1112 sek miesięcznie na małego, jego przedszkole kosztuje 1456 sek na miesiąc - opłata zwolniona z VATu).

 

Jak wyjść z 500+? Trzeba zmniejszyć atrakcyjność tego świadczenia w odniesieniu do zarobków, np. poprzez stopniowe zmniejszanie jego wysokości z jednoczesnym zwiększaniem płacy netto ("dawać mniej, ale i mniej zabierać"). Tę migrację trzeba wesprzeć np obniżeniem stawki VAT za towary dla dzieci (np pieluchy, jedzenie dla maluchów) żeby Ci rodzice faktycznie to odczuli.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też bym wolał niższe podatki, czy powstawanie nowych firm produkcyjnych niż 500+, tylko że mogę sobie wolić ... Swoją drogą to co waszym zdaniem lepsze ? 500+ czy minimalna 4000 brutto. Ja stawiam na minimalną, bo by chcieli pracować. Tylko że końcowy efekt też lipa bo droższa produkcja wyższe ceny... No i traci się głosy meneli. Ciekawe jaki to procent poparcia... Bo może się okazać że taka oferta przegra z 500+.

Proponuję poczytać trochę tematyki ekonomicznej ,a nie medialnego gówna jak money.pl i innych niemieckich syfów ogłupiających społeczeństwo co widać dobrze tutaj po wypowiedziach.  Socjale są w jakiś sposób ważne ,a podnoszenie dużo płacy minimalnej jest ryzykowane.Tworzenie zbyt dużej ilości firm, to tez zły pomysł. Obniżenie podatków, to dobra strona ale tez nie mogą być zbyt nisko. Wszystko musi być odpowiednio wyważone i dostosowane do wskaźników np. PKB, DN ,itp.  To co robi pis z budżetem jest poniekąd dobre ale i czasami złe. Jednak nikt złotej recepturki na dobry rozwój w tym kraju jeszcze nie znalazł , tym bardziej tutaj wśród "najmądrzejszych" .  Potrzeba odwagi ,pomysłu i najlepiej innego rządu (ale nie PO) i koniecznie również innej świadomości ludzi.

 

@raiders doczekam się czy nie przykładów konkretnych ?  Ja Ci tu wrzucę ta jakie gó**o PO zrobiło z według nich teoretycznego kraju, na razie na przykładzie lokalnym, gdy chcieli sprzedać najbardziej dochodowy biznes (bez konkurencji) w moim mieście oczywiście Niemcom. Kto to zablokował ? ahh ten nie dobry PIS.  O wale na kody do głowic F16, to tez nie słyszałeś, bo niby skąd ? Interia ,onet ,wyborcza,wp czy TVN juz nie podają takowych informacji dla byłego obozu rządzącego. W każdym bądź razie ,trzeba było dopłacać Hamerykanom ileś baniek, bo nieudacznicy z PO nie uwzględnili z kontrakcie ,a może uwzględnili, tylko kasa gdzieś po bokach się rozeszła, jak było często w tych latach.Takich przykładów było setki na terenie kraju. Jeszcze miałem nieprzyjemność pracować w urzędzie marszałkowskim ,taki burdel finansowy ,kolesiowski  panował za PO że szkoda gadać. Czy teraz jest lepiej ? pewnie sporo rzeczy dalej źle funkcjonuje ale przynajmniej trudniej wały robić. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zwroty z podatków zamiast kasy do ręki, bezgotówkowe wsparcie opłat za żłobek, przedszkole zamiast kasy do ręki. Rozwiązanie jest proste ale nie wspiera wyborców meneli, którzy 500+ ładują na przelew albo sebiksów, karyn i ich nowych tatuaży. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety, żeby w Polsce zaistnieć w polityce trzeba wejść po plecach partii (jeszcze, bo 14% Hołowni w 1. turze robi nadzieję na jakąkolwiek przyszłość).

Palikot czy Kukiz też nie mieli zaplecza partyjnego ani doświadczenia politycznego a zanotowali niezłe wyniki. To pokazuje że są ludzie którzy chcą przełamać duopol władzy, niestety póki co wciąż ich zbyt mało. Najbardziej rozbrajają mnie ludzie którzy mówią że oddanie głosu na kogoś spoza popis to głos zmarnowany, no ręce opadają po prostu.

 

 

Podziwiam kolegów, którzy poszli i świadomie oddali nieważne głosy - ja jeszcze nie jestem na tym poziomie.

Jeśli piszesz to szczerze to dziękuje. Decyzja nie była łatwa i jeszcze przed wejściem do lokalu targały mną sprzeczne emocje. Mam przynajmniej czyste sumienie i czuję się z tym dobrze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zwroty z podatków zamiast kasy do ręki, bezgotówkowe wsparcie opłat za żłobek, przedszkole zamiast kasy do ręki. Rozwiązanie jest proste ale nie wspiera wyborców meneli, którzy 500+ ładują na przelew albo sebiksów, karyn i ich nowych tatuaży. 

To byłaby dobra opcja ale PIS ludzi sobie niestety kupować ludzi.

Link to post
Share on other sites

@żbiku oczywiście, że szczerze! Odpowiadasz tylko przed swoim sumieniem (i ewentualnie przed nie zapisanymi jeszcze kartami historii). Też bym poszedł oddać nieważny głos (jako akt protestu, moje i Twoje konstytucyjne prawo!) ale taki głos - wg mnie - niczego nie zmieni. Wybieram zatem "mniejsze zło", bo gorzej czułbym się gdybym nie wybrał wcale. Nie miałem złudzeń, że Trzask będzie lepszym prezydentem, bo nie byłby - jak to też już zostało wspomniane w tym wątku - tj TEŻ złodziej, tylko inteligentny.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ja tam też powiem szczerze, mój głos w pierwszej turze dostał Biedroń, jako zadośćuczynienie za robienie sobie przez PIS pożywki wyborczej z homoseksualizmu.

 

Znam osobiście z kilkanaście takich osób i raczej sobie nie zasłużyli na to aby opluwać ich na ulicy. A tak się własnie stało, No ale jakoś trzeba było zmobilizować swój zacofany elektorat jak już nie ma innych pomysłów.

Huczne hasła "ideologia" "skrzywienie" ... tak to zadziała na proste instynkty a do tego dołóżmy bezgraniczną ignorancję znacznej części wyborców i mamy przepis na wygrane wybory. 

 

"Jeb**ny Trzaskowski.... twoje dzieci będę pedałami"...

 

https://www.o2.pl/informacje/zrywal-plakaty-trzaskowskiego-dzieci-bedziesz-pedalila-6528037897329376a

 

W takim kraju bezmoczów chcecie żyć? nie wydaje mi się. Jasne że gdzieś trzeba postawić granice, też jestem przeciwny aby pary te mogły adoptować dzieci, ale dajmy in normalnie żyć! A nie szczujmy na nich takich jełopów.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Socjale są w jakiś sposób ważne ,a podnoszenie dużo płacy minimalnej jest ryzykowane.Tworzenie zbyt dużej ilości firm, to tez zły pomysł. Obniżenie podatków, to dobra strona ale tez nie mogą być zbyt nisko.

Socjal to jest zło w czystej postaci - dawanie jednym kosztem drugich to czysta niesprawiedliwość. Co do podnoszenia płacy minimalnej to się zgadzam - robienie tego w takim tempie jaki był proponowany to sztuczne obniżanie wartości pieniądza i zubożanie społeczeństwa.

Natomiast jeżeli uważasz tworzenie firm (tylko nie kolejnego FHU Januszex) za zły pomysł to w sumie nie mam o czym dyskutować. To powinna być podstawa tworzenia silnej gospodarki.

Link to post
Share on other sites

Natomiast jeżeli uważasz tworzenie firm (tylko nie kolejnego FHU Januszex) za zły pomysł to w sumie nie mam o czym dyskutować. To powinna być podstawa tworzenia silnej gospodarki.

kubbak czytaj uważnie napisałem "zbyt". Dwa, chodziło mi między innymi tutaj o mikro np.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie gdyby wyliczyć średnią tych dyskusji to powinien w pierwszej turze wygrać trzeci obóz.

Bo ja idę na PiS chociaż nie chcę, a sporo na PO, mimo że też nie chcą.

Czyli brakuje w tym kraju normalności która powinna wyglądać tak: lewica-centrum-prawica.

Tylko że pseudo lewica jest bardziej prawa niż prawica. Prawica idzie w ideologię komuny, a centrum nie ma zdania, pomysłu na siebie. Żyć nie umierać...

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Socjal w obecnej formie powoduje w perspektywie czasu spadek mobilizacji do pracy.

Socjal w PL jest w formie szczątkowej w porównaniu do innych zachodnich krajów. Jeśli powyższe stwierdzenie jest prawdziwe, podaj jak np. w DE spadła mobilizacja do pracy i ilu Niemców (rodowitych) siedzi na socjalu. Poczytaj o słynnym niemieckim bezrobotnym Arno Dubel. Skoro socjal powoduje spadek motywacji do pracy, to w zachodnich krajach chyba połowa społeczeństwa nie pracuje, bo tam socjal dostaje się też za niepracowanie, a nie tylko jako dodatek na dzieci!

 

Chcemy wspomóc urodzenia to IMO powinno pokazać społeczeństwu, że próbuje się rozwijać gospodarkę by WSZYSTKIM i perspektywie całego życia było lepiej - Wszystkim ma być lepiej? Jakie piękne hasło rodem z wyborów "misek" (miss). Kandydatki po prezentacji mają powiedzieć coś o sobie, przedstawić swoje marzenia. Co druga mówiła w tym stylu:

- Jak bym rządziła światem, to bym sprawiła, by wszyscy byli szczęśliwi.

 

Co komu po kasie przez 18 lat 'wychowywania' dziecka gdy po osiągnięciu jego dorosłości dalej trzeba go utrzymywać - rodzice Ciebie dalej utrzymują?

 

Chcemy zrównać się z poziomem w zachodnimi rynkami to IMO obecna droga jest tego najgorszą z możliwych. - na zachodzie w każdym kraju (nie potrafię wymienić kraju w którym nie ma socjalu) istnieje socjal dla niepracujących (nie mylić z zasiłkiem dla bezrobotnych) - jasne klarowne stawki. Ta droga jest najgorsza z możliwych? To dlatego na zachodzie jest tak źle?

 

Mieliśmy grafen - i co? I g.... - grafen nie ma żadnego sensownego komercyjnego zastosowania, to po co go produkować? Kto go będzie kupował?

 

Mieliśmy produkować samochody niskoemisyjne - akurat z samochodami dobrze poszło. Pół roku czekali na nadsyłanie projektów, którym to projektem mógł być odręczny szkic zarysu zrobiony przez nastolatka. Po pół roku wybrali 18 chyba "szkiców" i dali sobie kolejne 6 m-cy na wybranie z tego 3 finalnych brył. Nikt nie zauważył, że pół roku ślęczenia nad kilkoma obrazkami, to troszkę za długo, ale liczy się, że kasa cały czas szła. Potem spółka ogłosiła, że 40mln się skończyło i trzeba kolejnego dofinansowania, bo nie mogą wybrać projektu. Najważniejsze jest, że miejsca pracy zostały stworzone (zarząd), kasa była w obrocie, a przecież tego pragniesz:  można by wykorzystać na budowanie wartościowych miejsc pracy. Miejsca zostały wytworzone, ktoś dostaje wypłatę i jest dobrze.

 

najskuteczniejszą pomocą dla nich byłoby zwolnienie emerytur (czy też rent) z podatku dochodowego - ??? przecież z takich podatków olbrzymie pieniądze wracają do budżetu. Państwo ma robić sobie kuku?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Socjal w PL jest w formie szczątkowej

Nie jest, w polszy osoby niepracujące i dobrze kombinujące żyją sobie na poziomie tych pracujących za najniższe krajowe. Zasiłki, dodatki do opłat, jedzenie/ubrania/środki czystości za free.

 

 

 

Niemców (rodowitych) siedzi na socjalu

Inna mentalność. Rodowici Niemcy są dośc pracowici ale obacz ile turków/ruskich/imigrantów z bliskiego wschodu siedzi na socjalu (ktoś tu wspominał o 40% pracujących).

We Francji podobnie z tym, ze rodowity Francuz to najlepiej gdyby pracował 4-6h i dostawał pełną pensje, imigranci tam w 2./3. pokoleniu też żyją w dużej mierze z socjalu.

 

 

 

Wszystkim ma być lepiej?

A co 60% społeczeństwa ma robić na nierobów? We rozbieg i barana w ściane...

 

 

 

rodzice Ciebie dalej utrzymują?

Nie, natomiast rodzice w dużej mierze utrzymują także dzieci w czasie studiów.

 

 

 

grafen nie ma żadnego sensownego komercyjnego zastosowania

Prognozy były by stał się on następcą krzemu - coś się tutaj zmieniło?

 

 

 

akurat z samochodami dobrze poszło

Bardzo, istny wzór do naśladowania. Pociotki zostały ustawione na stołkach, wszyscy mamy bić brawo i podskakiwać. Świetna robota!

 

 

 

przecież z takich podatków olbrzymie pieniądze wracają do budżetu. Państwo ma robić sobie kuku?

Doczytaj pierwszą część zdania. Składki opłacane są z naszych już opodatkowanych wynagrodzeń. Dlaczego jest to opodatkowane podwójnie?


 

 

napisałem "zbyt"
My bad :)
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

ludzie ciemna masa mysła ze dostają to za free od państwa .Mało kto bierze to do siebie ze idzie to z podatków

Ludzie myślą lepiej od Ciebie:

- płaciłem podatki, nie było 500+

- płacę podatki, jest 500+

 

- wybieram opcję 2, bo jak by zabrali 500+, to i tak będę płacił podatki.

 

Bardzo naiwni z króciutką pamięcią rozumują tak:

- jak by nie było 500+, to by podatków nie było/ podatki byłyby niższe

 

Co z tego ze  rodzina dostanie 500+ od państwa jak na zakupy i inne podstawowe  rzeczy wyda 501zl - po rozumowaniu wnioskuję, że masz ze 14 lat, a więc przykład dla Ciebie:

 

Idziesz do sklepu komputerowego chcąc kupić SSD. Na progu witają Cię:

- Brawo! Jesteś tysięcznym klientem w tym miesiącu, wygrywasz bon na 500zł!

- Co mi po takim bonie, jak przyszedłem po dysk warty 510zł? Będę musiał dopłacić, weźcie go sobie.

I wyciągasz z kieszeni 510zł od rodziców zadowolony, że masz dysk. Patrzysz z pogardą jak kolejnemu klientowi wręczają bon.

 

bo wszystkie ww towary  idą w górę - spytaj rodziców, jak nie było 500+, to nic nie drożało.

 

Spotkałem się z opiniami ze na zachodzie w niemczech dają kindergeld  i nikt nie beczy .. tak dają ale daje to najbogatsza i największa gospodarka na kontynencie - dodatek na dzieci jest praktycznie w każdym zachodnim kraju starej Unii. Nie potrafię wymienić kraju w którym go nie ma. Może ktoś podpowie?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Sekcja komentarzy bezcenna, szczególnie o znajomości angielskiego

 

 

 

 

No kutfa, on nie umie w angielski. Jak jadę gdzieś i rozmawiam po angielsku "ja chcieć jechać pociąg, gdzie pociąg" to ok, większość ludzi znających angielski pomoże. Ale ja mogę być sekretarką, spawaczem, urzędnikiem czy emerytem. Jak jestem Prezydentem, Premierem, Posłem itp. i nie umiem składnie się wypowiedzieć po angielsku to zabieram tłumacza, przez telefon też tłumacz. No nie po to płacimy wszyscy tym "politykom" żeby nie dość, że ośmieszają nas, ośmieszają swoje urzędy to jeszcze jak ja mam być pewien, że on mówi co chce a nie co może i rozumie to co do niego mówią a nie co może zrozumieć. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jaka partia, taki prezydent. Oczekiwałeś czegoś innego? A skąd taki telefon do głowy państwa? A stąd, że przyjaciel Macierewicz rozłożył służby specjalne i po ptokach. To tak, jakbyś wpuścił chirurgów po studiach, ale bez praktyki, na sale operacyjne...

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie jest, w polszy osoby niepracujące i dobrze kombinujące żyją sobie na poziomie tych pracujących za najniższe krajowe. Zasiłki, dodatki do opłat, jedzenie/ubrania/środki czystości za free.

Ile dostają na własne wydatki czyli gotówkę do ręki? Podaj stronę ze stawkami. Nie mieszkam w PL, to nie znam tej strony. Ja się zrewanżuję podając stawki z innych państw. Powtarzam: gotówkę do ręki, a nie dodatki do rachunków.

 

ale obacz ile turków/ruskich/imigrantów z bliskiego wschodu siedzi na socjalu - dlaczego oni do PL nie przyjeżdżają? Przecież tu też jest państwo socjalne - w tym temacie można przeczytać.

 

A co 60% społeczeństwa ma robić na nierobów? We rozbieg i barana w ściane... - skoro pomaga Ci ten sposób, to go stosuj. Podaj dane, gdzie w PL 40% społeczeństwa w wieku produkcyjnym nie pracuje i żyje z zasiłków na dzieci. Może po tym sposobie ze ścianą jakaś strona się wyświetli z danymi.

 

Nie, natomiast rodzice w dużej mierze utrzymują także dzieci w czasie studiów. - i to nie jest logiczne? Kto w takim razie powinien utrzymywać dzieci w czasie studiów? W PL studia są bezpłatne. W wielu krajach nie ma bezpłatnych studiów.

 

Prognozy były by stał się on następcą krzemu - coś się tutaj zmieniło? - tak, prognozy były błędne/ brak dostępnej technologii. Z grafenem narosło wiele mitów.

 

Pociotki zostały ustawione na stołkach, wszyscy mamy bić brawo i podskakiwać. Świetna robota! - przecież jesteś za tworzeniem przez rząd miejsc pracy. No to widzisz jakie to wygląda, gdy do wydania są rządowe pieniądze i nikt za to nie odpowiada.

 

Składki opłacane są z naszych już opodatkowanych wynagrodzeń. Dlaczego jest to opodatkowane podwójnie? - i tu się mylisz, ale bez problemu znajdziesz dlaczego.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...