Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

WHo wydało komunikat, że nie wiadomo, czy szczepionka w ogóle postawnie a epidemia może trwać i trwać....

a PO dązy do szykowania nam koszmaru niestabilnego Państwa bez wyłonionych władz Prezydenckich albo chcą to zrobic jak będzie druga fala epidemii ( Przy hiszpance II fala była wielokrotnie mocniejsza) No elegancko, w samą pore. Na nich to zawsze mozna liczyć.

Prawdziwi mężowie i żony stanu. Im gorzej tym lepiej.

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites

Dla mnie to prezydenta może nie być. On chyba tyle może co i ja. A czemu nie piszesz, że pis nie chce ogłosić stanu wyjątkowego i najchętniej właśnie teraz zmieniłby konstytucję? A dlaczego nie napiszesz, że chcą na siłę robić wybory korespondencyjne, organizowane przez pocztę? A ja listonoszowi nie ufam...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czemu mam pisać by był stan wyjątkowy skoro piszę o czym innym? Co to ma do rzeczy? Tzn ja wiem, że taka jest linia polityczna ludzików z PO ale oni mają taktyke im gorzej tym lepiej bo więcej kapitału politycznego zbiją.

 

Mnie jako osoby postronnej zwisa czyjkolwiek interes polityczny. Chce stabilnego Państwa w cholernie niestabilnych czasach, które ogarnie wybory mozliwie szybko i zajmie się powaznymi sprawami zamiast nawalanką polityczną. To jest ostatnia rzecz której obecnie potrzebujemy.

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę typowa retorykę PiS fanatyków, którzy potrafią jedynie powtarzać w każdej wypowiedzi "bo PEŁO", jak i datę rejestracji @JoJoPieniaczopulos (Rejestracja: czw, 26 mar 20), podejrzewam że mamy prawdopodobnie do czynienia z typową agitacją polityczną z rodzaju #60groszyzawpis.
Nie karmić trolla.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Brak argumentów to zostają obelgi. Patrząc po słownictwie kolegi, to chyba jest dokładnie odwrotnie. Zaangażowanie widoczne od samego początku. Kolega zapewne dodatkowo mocno zaangażowany po wszelakich social mediach, słownictwo bardzo charakterystyczne... dla tej grupy którą sam tu tak chętnie przytacza...

 

Tymczasem zadałem sobie trud doczytać konstytucje w fragmencie traktującym o stanach nadzwyczajnych, tak, ten fragment wcześniej cytowany na forum... jako remedium i tak chętnie przytaczany ( zgaduje, że bez przeczytania go nawet)

 

Propozycja wprowadzenia stanu nadzwyczajnego przy jednoczesnej zmianie ordynacji wyborczej ( vide głosowanie internetowe czy inne zmiany w tej materii proponowane przez PO) według litery konstytucji a konkretnie art 228 ustęp 6..... jest niekonstytucyjne.

 

Polecam poczytać. Art  228, ustęp 6. i ugryźć się w język a najlepiej przeprosić.

Przy okazji podziękowanie dla kolegi Jarrinio, gdybyś nie przycisnął to bym nie zwrócił uwagi na szczegóły.

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Patrząc po słownictwie kolegi, to chyba jest dokładnie odwrotnie. Zaangażowanie widoczne od samego początku. Kolega zapewne dodatkowo mocno zaangażowany po wszelakich social mediach, słownictwo bardzo charakterystyczne... dla tej grupy którą sam tu tak chętnie przytacza...
 

 

Zapewniam cię, że tu akurat zrządzenie losu, przypadek i inne czynniki sprawiają, że "ten typ tak ma", a nie to, że jest jakimś podstawionym pieniaczem. Patrząc na wypowiedzi kolegi w innych tematach można być przekonanym, że on po prostu ma taki sposób bycia i wypowiedzi na wszelkie tematy, a nie tylko wpadł do tematu o polityce grać na jedną nutę i to jeszcze w sposób szkolony, czy odtwórczo powielając slogany. 

 

Czego niestety nie mogę o tobie. 

Link to post
Share on other sites

No, ja też chcę stabilnego Państwa. Ale nie z pis-em u władzy. Dopuszczanie takiej grupy kolesi do władzy to... jak to było w Goodfellas... its like putting a silk hat on a pig.

Nie wiem czy jest sens dyskutować z takimi ludźmi :) Trzeba mieć oczy w tyłku lub być naprawdę upośledzonym poznawczo, żeby nie zauważyć co ta władza wyprawia w kraju. Jest jeszcze trzecia możliwość - można mieć oczywiście z powodu takiego stanu rzeczy jakieś korzyści, bo zawsze ostatecznie ktoś musi zyskiwać kosztem innych ludzi, inaczej nie miałoby to sensu. A zyskują Ci najbardziej zazdrośni, Ci nienawidzący ludzi którzy zapracowali na sukces swoją własną pracą, Ci bez ambicji i chęci własnego rozwoju. Jak podsumował ich Orwell: "They Don't Love The Poor. They Just Hate The Rich". To klasyczna opowieść Kaina i Abla - zamordować Alba za to że dokonał właściwych poświęceń ("ofiara dla Boga" = poświęcenie jako inwestycja w przyszłość np. czasu na własny rozwój) i powodzi mu się w życiu.

Edytowane przez Arthass
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No jasne, bo ci Niemcy i ta Rosja to nic innego nie robi, tylko patrzy jakby tu przejąc ten bajzel. Powstańcy pod 90-tkę mogą kisić w sobie nienawiść do Niemców, jest to zrozumiałe, Ty chyba za młody na to jesteś. Nie ma już tamtego kraju, jedyne urodziny Hitlera odbywają się w polskim lesie.

 

Putin też nie wiadomo po co miałby przejmować nas. Wyngiel rosyjski tu jedzie? Jedzie. Gaz też. Władimir może włożyć ręce do kieszeni i nic nie robić, wszystko jest ok. Poza tym on ma tyle niezaludnionej ziemi, że to właśnie Rosja najbardziej może się obawiać najazdu w przyszłości. W końcu nas przybywa, a nie ubywa.

Link to post
Share on other sites

No toć ba. Firmy większość niemiecka, mazury, większość plaż niemiecka. Towary chińskie z napisem made in germany bo pośrednik niemiec. Były rząd PO na usługach merkel. Koniec bajzelu, niech się pakują i do siebie, łącznie z Peło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolega arthass dużo uwagi poświęca na ataki personalne i stygmatyzowanie gdy nie ma argumentów i nie potrafi merytorycznie się odniesc. Przykre. Niestety. Najlepsze, że "rozwiązania" podane przez ciebie ( jeszcze zanim przestawiłeś się na ataki personalne), są sprzeczne same z sobą.

vive zacytowany przze mnie fragment konstytucji.

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najlepiej oddać kraj Niemcom, bez wojny.

 

Nie wiem co ludzie mają z tymi Niemacami. Polski zarządca lepszy od niemieckiego zarządcy. Patrząc na Niemcy to jednak chyba jest na odwrót. Teraz jest polski zarządca z którym poza obywatelstwem i posługiwaniem się tym samym językiem na co dzień nic mnie nie łączy.

 

Ja dla mnie jeśli siła nabywcza pieniądza będzie taka jak w Norwegii czy Danii czyli władza tak to ogarnie aby żyło się prościej, łatwiej, dostatniej, ze sceny znikną ideologie, będa rządzić ludzie kompetentni (mam gdzieś ich narodowość) a polityka zagraniczna będzie prowadzona na zasadach pragmatycznego realpilitik to dla mnie mogą rządzić Eskimosi a w logo może być pingwin i nawet eskimoskiego czy pingwińskiego się nauczę, bo będzie mi się opłacało. Państwa narodowe to zaszłość nazjonalizmów z 19w.. Jeśli świat ma się rozwijać to w końcu się z tego zrezygnuje i to myślenie odejdzie do lamusa. Na pewno la wielu napisałem właśnie niepojęte i obrazoburcze herezje.

 

A co do wojny. Można sie wystawić jak w 1939r. dostań lanie od wszystkich i płakać jak to się w imię honoru dostało po du... przez następnych 100 lat. A można było się dogadać... generalnie późny okres sanacji i pis mają trochę wspólnego ze sobą. Wszyscy o honorze, narodzie, walce, obronie pierdzielą. A w 1939r. uciekali pierwsi. Rydz Śmigły wódz z bożej łaski naczelny. Min. spraw zagranicznych Beck, który o honorach opowiadał zaraz za tym pierwszym. Albo pierwszy za drugim. Wgl cała ekipa dała nogę. Mniejsza... Ci wielcy co teraz rządzą ciekawe jak by się zachowali. Na 95% tak samo :)

Edytowane przez anarchist
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

pragmatycznego realpilitik to dla mnie mogą rządzić Eskimosi

 

I tak będzie, globalizacja będzie tylko postępowała. A nasi będą snuć mokre sny o byciu przedmurzem, ostatnim bastionem itd... ale chyba czarnej du*y i skansenu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I tak będzie, globalizacja będzie tylko postępowała. A nasi będą snuć mokre sny o byciu przedmurzem, ostatnim bastionem itd... ale chyba czarnej du*y i skansenu.

Od poczatku 2018 ta globalizacja się kruszy. Spałeś? Covid może spowodować jeszcze szybszy kurs i jazde bez trzymanki.

Rekompozycja łańcuchów dostaw itd itp.

 

Przy dobrych wiatrach Chiny zglobalizują niemców do końca roku. Włochów już zglobalizowali. A Francja się od potopów globalizuje tylko nie wiem z kim. Boli mnie tylko Polska globalizacja z górnikami, bo to przegięcie pały.

Globalizacja globalizacji globalizacją. Górnicy niereformowalni, nawet podczas kryzysu... Nie rozumieją, że spada zużycie energii a więc i konsumpcji węgla i że lepiej jest by wszyscy zarobili 20% mniej niż połowa załogi wyleciała? ech...

 

https://www.nytimes.com/2020/04/16/upshot/world-economy-restructuring-coronavirus.html

 

Wielkim wygranym mogą być ( ale nie muszą) Bałkany i Ukraina bo by wyszli z bycia krajami III świata, na II świat ( poziom europy środkowej)

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
Link to post
Share on other sites
I tak będzie, globalizacja będzie tylko postępowała. A nasi będą snuć mokre sny o byciu przedmurzem, ostatnim bastionem itd... ale chyba czarnej du*y i skansenu.

 

Niektórym marzy się chyba "niezależność" rodem z Korei Północnej ;) Gramy w tą międzynarodową grę interesów albo odseparowujemy się od reszty świata wzorem Kim Dzong Una. Nie ma czegoś "pomiędzy". Lepiej w ogóle nie angażować się w politykę międzynarodową, niż robić to intencjonalnie dozując ją przez dziurkę od klucza. I tak nie unikniemy naturalnych przemian zachodzących na świecie, jeśli chcemy być jego częścią. Po co trzymać się kurczowo świata z przeszłości, który już dawno przeminął? To nie jest kwestia CZY globalizacja będzie postępować, tylko W JAKI SPOSÓB społeczeństwa zaadaptują się do tego procesu. Udawanie, że problem zniknie poprzez ignorowanie jego istnienia nic w tej kwestii nie zmieni.

Edytowane przez Arthass
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...