Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Co do lock downu zamykania gospodarki, sąd najwyższy już się wypowiedział.. W takiej sytuacji prezydent powinien zareagować i stanąć w obronie konstytucji, jako pierwszy. Od prezydenta tego się wymaga, to jest jedno z jego najważniejszych obowiązków.

"2. Prezydent Rzeczypospolitej czuwa nad przestrzeganiem Konstytucji, stoi na straży suwerenności i bezpieczeństwa państwa oraz nienaruszalności i niepodzielności jego terytorium."

A ten.. człowiek powiela te bzdury i gada czyta to co mu każą.  Wiadomo było czego się można po nim spodziewać, ale żeby aż tak..

 

Link to post
Share on other sites
Cytat

Co do lock downu zamykania gospodarki, sąd najwyższy już się wypowiedział.

O zamykaniu wyrok wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny, Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie zakazu przemieszczania się.

 

 

Co do samego rozporządzenia. Tak jest gównianie napisane, tak źle, że każdy ust. potrzebuje interpretacji. 

 

Nikt nie wprowadzi stanu wyjątkowego bo nie ma na to pieniędzy. Poszły na 500+, 14/15/16 emeryturę, podwyżki dla straży marszałkowskiej (kufa 12k miesięcznie), przekop mierzei wiślanej, elektrociepłownie w Ostrołęce, świetny karabinek dla armii, maski, respiratory, obajtków i szydłów ze zmienionym nazwiskiem. 

 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Stanu wyjątkowego nie wprowadza, ale napiszą ustawę z du*y przyklepią o 3:55 nad ranem i będą na siłę egzekwować i nakładać mandaty... A nóż się uda że sądy któregoś nie odrzuca to z 30k wpadnie do kasy.
Wiadomo że większość ludzi że strachu będzie się stosować do tego bzdurnego zakazu przemieszczania się czy innych.

I żeby nie było że namawiam do buntu , ale jak cos rząd narzuca ludziom to niech to ma postawy prawne i konstytucyjne a nie widzi mi się jednego czy drugiego ministra.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, raiders napisał:

I żeby nie było że namawiam do buntu , ale jak cos rząd narzuca ludziom to niech to ma postawy prawne i konstytucyjne a nie widzi mi się jednego czy drugiego ministra.

 Już dawno sobie ładem prawnym tyłki podtarli,(wtedy nikt nie protestował bo go to nie dotykało bezpośrednio) władza absolutna im się marzy, tylko z sądami im nie do końca wychodzi choć tak bardzo się starli zaorać wszelkie podwaliny cywilizowanego kraju, no jeszcze jak by media tak nie szczekały to już by było całkiem cacy. Po co mają wysłuchiwać "***** ***", to takie niesmaczne. Miś przekliniak zaczął już zresztą skupować media, z czasem wyhuśtałoby się nawet te "niemieckie", szkoda, teraz trzeba będzie dużo wysiłku włożyć aby go na dłuższą metę utrzymać na stołku, :/ tam się teraz preparuje akty notarialne na kolanie, to chwilowo nie ma czasu na występy publiczne o tym kabarecie.. wróć tourette'cie. 

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, ernorator napisał:

świetny karabinek dla armii

Tu akurat sprawa jest rozdmuchana przez media, siana jest dezinformacja, może nawet przez obce służby. Oczywiście broń ma pewne mankamenty, choroby wieku dziecięcego ale raczej wszystko da się "połatać" aktualizacjami ;) Dużo skarg jest efektem tego, że pierwsza partia poszła do niedoświadczonych cywili-ochotników z WOTu.

Uprzedzając pytania, użytkowałem AKMS, beryla, mini-beryla i MSBS w standardowej konfiguracji, więc jakiś pogląd na sprawę mam. Gdybym musiał wybierać to byłby to trudny wybór, każda z wymienionych ma swoje wady i zalety. Do walki miejskiej brałbym raczej mini-beryla ze względu na poręczność, a w polu mimo wszystko MSBS z powodu celności, ergonomii i możliwości rozbudowy/modyfikacji. Krótkiej wersji Grota jeszcze nie miałem w rękach więc się nie wypowiem.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Zamykanie gospodarki odbywa się na tej samej zasadzie (rozporządzeniu) co zakaz przemieszczania się.
Duda mógłby wyrazić chociaż swoje zaniepokojenie, albo że przyjrzy się temu co się dzieje..  gdzie tam, on woli sobie poszusować na nartach i potem przeczytać z kartki zadanie domowe. Żaden prezydent, zwykły urzędnik. Komorowski był złym prezydentem ale Duda nie jest w niczym lepszy. Nie byłem do niego negatywnie nastawiony,  w  zaistniałej sytuacji dobrego zdania o nim mieć nie mogę.
Dla mnie niebywała sprawa, odnosząca się do podstaw demokratycznej kultury politycznej.
Zauważyłem podobne zachowanie w EU. Trump wstrzymał finansowanie WHO- został w Europie skrytykowany, nikt nie powiedział że przyjrzy się problemowi, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Dobry polityk coś takiego właśnie by powiedział, już mniej ważne czy naprawdę by coś zrobił w tym kierunku.

Dobre wrażenie na mnie kiedyś zrobił Kukiz, co do JOW'ów nie wiem czy miał rację, ale widać było zaangażowanie i szczerość w oczach. Jak mówił to z przekonaniem bez czytania z kartki.

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Daniel O. mówił o sobie że taki przedsiębiorca.. rekin biznesu.. Ile z tych nieruchomości sprzedał i na tym zarobił? i skąd miał flotę na pierwsze zakupy? Jakie przedsiębiorstwo prywatne prowadzi?
Lokowanie pieniędzy to coś innego niż nimi obracanie.

Link to post
Share on other sites

up - genialne.

Szkoda, że nie ma tam zdjęcia z obrad naszego sejmu.

 

 

Nie zauważyliście, że za 100zł można z miesiąca na miesiąc coraz mniej kupić do jedzenia. Taki dobrobyt mamy, a niektórzy mają np 1000zł emerytury (jak moja sąsiadka po przepracowanych 25 latach ze składką minimalną) - taki dobrobyt mamy. Teraz dostała rewaloryzację - trzydzieści kilka złotych bo jeszcze podatek przecież od tego trzeba zabrać.  Fajnie się żyje, nie? ...

 

... wygodnie, stabilnie, tak swojsko, po polsku ...

Edytowane przez Succubus
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Nie chciało mi się przerabiać ale takie znalazłem więc wkleiłem oryginał.

 

Widzę to od dawna, najgorsze, że mniej piwka za 100 kupuję i bardzo mnie to smuci. Jeść nie muszę dużo xD Co najwyżej wiosną/latem jakiś szczaw czy mirabelki, zimą na gołębie będę polował, bo okna plastikowe to nawet kitem chleba nie posmaruję :rotfl:

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, Succubus napisał:

Nie zauważyliście, że za 100zł można z miesiąca na miesiąc coraz mniej kupić do jedzenia.

Może w końcu się zaświeci ostrzegawcza lampka komu trzeba. Ale w sumie wątpie, przecież wg TVPis to Niemcy nam zazdroszczą dobrobytu i taki przekaz idzie na wsie i osiedla z grubej płyty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Succubus napisał:

za 100zł

Na początku roku czytałem że w pandemicznych czasach ludzie kupują waluty rynków wschodzących, usd miał być w tym roku po 3.40
Była to bzdura ale naprawdę takie teorie czytałem na poważnych serwisach.. Czy do końca roku tak się stanie? nie sądzę. Co więcej nie widzę żadnych prawidłowości, czysta spekulacja i próby tłumaczenia kursu na różne sposoby.
A ceny w sklepach.. jak cena nie jest zaznaczona na żółto to się zastanawiam trzy razy. 
Wacha w górę, nieruchomości przemilczę.
Chłopcy się zagalopowali z tymi lockdownami.. Andrzej D. ani be ani mee, jak jakaś niemota. [o czym pisałem wcześniej]
 

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, Succubus napisał:

Nie zauważyliście, że za 100zł można z miesiąca na miesiąc coraz mniej kupić do jedzenia.

Oczywiście, że zauważyłem. Idą mocno do góry takie podstawowe produkty, dziś stówka to nic nie warty świstek, za mało dodrukowali... :facepalm:

I to wcale nie idzie w parze z oficjalnymi statystykami. bo to nie jest te 3% w skali roku jeśli chodzi własnie o te podstawowe produkty spożywcze.

 

EuQYee6XUAEn7x4?format=png&name=small

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, Succubus napisał:

taki dobrobyt mamy, a niektórzy mają np 1000zł emerytury (jak moja sąsiadka po przepracowanych 25 latach ze składką minimalną) - taki dobrobyt mamy.

 

1000zł to dostajesz emerytury jak masz przepracowany tylko 1 dzień w życiu.

 

Taki dobrobyt mamy że po 89r większość pracowała na umowach śmieciowych albo bez umowy, taki wyzysk mieliśmy.

I kto dał te minimum 1k, bo pamiętam jak ludzie po 400zł emerytury/renty mieli parę lat temu:D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...