Skocz do zawartości

GTX 650 Ti Boost 1gb, problem ze stabilnością w grach.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Marcin.mag,

Recommended Posts

*Up. Nie. Na tej 1Gb'owej 650 ograłem niejeden nowy tytuł, np. Metro LL, COJ Gunslinger i starszych kilka: BF3, Crysis2, Skyrim. I wiesz co? Zaskoczę Cię. Zero zwiech. Pojawiały się dopiero w prawdziwych killerach kart, takich jak BF4 ( mimo, że niezbyt ładny), GTA4, Crysis3. Tak odnośnie ostatniego zdania. Dalej ufaj jednorożcom.

Link to post
Share on other sites

RAM - Kingston 4GB

Procesor - Intel core i5 3470

Karta graficzna - geforce gtx 650ti 2gb od gigabyte z chłodzeniem windforce

Dysk - segate 500gb

Płyta główna jakaś gigabyte nie pamiętam

 

Zwiechy mam w bf4 ze stałych 60 gdy nic przed oczami się nie dzieje

Do 5-1 fps gdy ktoś do mnie strzela

W bf3 na ultra mam stałe 50fps

 

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Ramu brakuje , bf4 potrzebuje 8gb żeby chodził w miarę normalnie.Przy 4gb system zaczyna używać pagefile na dysku , a Ty masz wolny hdd i tu zaczyna się problem.Przy dysku ssd i 4gb ramu pewnie byłoby ok.Wniosek jest taki , dołóż choć ze 4 gb na mobo tak żeby razem było 8gb ramu i powinna być widoczna poprawa.Proc , hdd i grafika są wystarczająco wydajne żeby zapewnić w miarę płynną grę.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe jest to wszystko co piszesz ale ja na identycznej karcie z 1 GB ramu gram Battlefielda 4 w 1920x1080 i detalach ultra bez żadnych spadków, więc nie dociekiwałbym się tutaj winy małej pamięci na karcie. Mam wgrane najnowsze sterowniki.  Czy zasilacz też wymienieś czy samą kartę?

Edytowane przez Psiooki
Link to post
Share on other sites

@UP

Ciekawe jak sprawuje się wydajność na mapie powyżej 50 graczy. Na mojej starej 1 gb miałem problemy już w bf 3. Ciekawi mnie przypadkiem czy nie była uwalona bo tak mnie wkurzały sciny jak szybko kupiłem tak i sprzedałem.

 

To według was ile pamięci RAM trzeba dziś 16 gb ? Ciekawi mnie to. W bf 4 all na ultra i może mam 2 cięcia dziennie i wątpię czy przez ram.

 

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Obejrzałem twoją tabelke. U mnie wszystko na ultra bez msaa program od amd pokazuję że średnia klatek na sekundę wynosi 53.

Mam także proca z muzeum. Ta Twoja strona ma wyssane z palca fps' y. Tym bardziej że jest robiony w ulubionym przez portale www na zabugowanej mapie gdzie dropy to normy.

 

Update

Data testu 01.10 rly ? Na prawdę muszę się mocno powstrzymywać co o Tobie myślę. Niezły troll.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Haha, Psiooki. Dobry kit,jaką bajeczkę mi jutro opowiesz na dobranoc? Tak serio dziwią mnie spadki fps u BlackSoul_pl, ponieważ też mam 4Gb ram i hula bez zwiech. No ram wystarczy normalnie + masa odpalonych programów w tle (nawet Sandbox2, ok 900Mb) Dlatego skłaniałbym się ku oprogramowaniu. Zwykła 650Ti jest mniej/więcej wydajności GTX560 (do którego mam dostęp) i powiem, że problem również występuje. Dopiero na low chodzi cacy ( co jest po prostu chore, bo gra jest średnia wizualnie). Pamiętajmy, że 650 ti, a 650ti boost, to jednak spora różnica.

Link to post
Share on other sites

http://www.bf4blog.com/battlefield-4-retail-gpu-cpu-benchmarks/

 

Ach te wyssane z palca fps'y i złe portale, które sprzysięgły się celem podawania nieprawdziwych danych...

 

BF4 na ULTRA i średni framerate powyżej 50 klatek/s na 7850 ? Ja u siebie mam około 60, a komputer jakby troszeczkę mocniejszy...

Link to post
Share on other sites

u mnie w bf4(SINGLE) na 2x660 było ok 50fps na ultra (z głowy, na oko z frapsa zapamiętałem) i nie dało się grać (drgająca animacja  itd), do tego takie aktrakcje jak migające cienie (znany problem przy sli tak przy bf3 jak i bf4 przy ostatnich sterach), wyłaczenie sli nie rozwiązało problemu, rozgrywka dalej do du*y przy jednej karcie jedyne co to zniknęło to migotanie cieni, fps dalej rwie (na high, bez AA już dało rade ale jak na odgrzany kotlet i tak wina leży po stronie optymalizacji)

Edytowane przez ripjaw
Link to post
Share on other sites

No dokładnie. To co podaje Nowaj jest suchym faktem i koniec. A to, że gry chodzą słabo, przy wyglądzie jak z kiczu ala 2007r + absolutna liniowość, to wina tylko i wyłącznie "zasranych" developerów. Spotkaliśmy się w tym momencie z nie udolną próbą manipulacji na którą niestety nie mamy wpływu.

 

Ps. Co do odniesienia "zasranych" miałem na myśli bardzo często spotykany zwrot podczas rusyfikacji Polski odnośnie polaków szlachetnie urodzonych (najczęściej z końcówką nazwiska "ski") którzy stracili swój status. Pełny zwrot brzmiał "zasrane pany"

Link to post
Share on other sites

U mnie wszystko na ultra bez msaa program od amd pokazuję że średnia klatek na sekundę wynosi 53. Mam także proca z muzeum

Żartujesz sobie co? Na jakiej mapie i na ilu graczy.Jakie masz min fpsy , do ilu spadają? , w jakim programie to mierzysz ? konkretnie .Użyj bf4 settings editor w zakładce console zaptaszkuj draw fps i powiedz jaki masz min/max na mapach np fabryka 311/sztorm na paracelach na 64 graczy w ultra 1920x1080 , nie interesuje mnie średnia 53fpsy ale max/min i czy obraz jest płynny w co wątpię (nie mylić z fps bo to nie to samo).

Edytowane przez Marcin.mag
Link to post
Share on other sites

Słuchaj Nowaj. Była już rzesza cwaniaczków z bazaru która twierdziła, że nie będzie mi chodził płynnie crysis 3 przy dużej gęstości trawy oraz przy odpowiednich ustawieniach. Przez 4 strony się ze mnie śmiali. Nagrałem film dałem jeszcze bonus msaa 4x umieściłem na YT temat umarł momentalnie. Mieli lepsze kompy a wydajność gorszą i chyba się zważyli.

 

Spoko sprawdzę i podam. Nie uwierzycie. Nagram film i temat zniknie szybko. Jestem maniakiem płynności i nie gram na spowolnieniach. Mam monitor 19 cali więc nie ma full hd.

 

Zagrałem na 62 graczy fabryka pomimo, że nie lubię tak tłocznych map.

Ustawienia all ultra bez msaa oraz AA. Skalowanie rozdzielczności 125%. Rozdzielczość ekranu: 1440x900.

Max FPS: 90

Min FPS: 43

Średnia na oko FPS: 50-55.

 

Mam nagrany film to z niego są te FPS. Mogę wrzucić na neta jak nie ufacie mi.

Wiem, że nie mam full hd przez to wyniki mogą być lepsze. Wyłączony msaa oraz AA ale skalowanie rozdzielczości na 125% to taki myk. Przez to nie ma poszarpanych tekstur a grafika ładniejsza i przedewszystkim płynna na takim FPS.

 

BTW. Nowaj nie życzę sobię obrażania mojej osoby insuacją do jakiegoś twojego przeszłego doświadczenia z kimś innym.

Edytowane przez rangerson
Link to post
Share on other sites

Mój problem z zacięciami został rozwiązany - pomogła ostateczność czyli format dysku. Sugestia kolegi @hanibal była prawidłowa :) Wpływ pamięci grafiki (jej niedobór) na zacięcia poważnie mnie zastanawia, bo w testach, chociażby tu http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-hd-7850-1gb-vs-2gb/strona/19096.html nie ma wzmianki o tego typu problemach, poza tym Nvidia czy AMD popełniłyby taki błąd wypuszczając karty graficzne, które są w stanie udźwignąć BF4 na przyzwoitych detalach, ale przez małą ilość zastosowanej pamięci, uniemożliwiają komfortową rozgrywkę ? Ja w to wątpię. 

Link to post
Share on other sites

Haha, Psiooki. Dobry kit,jaką bajeczkę mi jutro opowiesz na dobranoc?

 

Mówię o Ultra oczywiście bez MSAA do tego procek podciągnięty na 3.3 Ghz Mowa o single player, bo w multi nie gram.

 

Widzisz jak się dba o system komputer jest wydajniejszy. Ja regularnie czyszcze rejestr i inne śmieci i komp śmiga aż miło.

 

NIe jest to 60 klatek ale spokojnie około 30 i wyżej (mi to wystarcza).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...