Skocz do zawartości

GTX 650 Ti Boost 1gb, problem ze stabilnością w grach.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Marcin.mag,

Recommended Posts

Witam! Moja specyfikacja to:

 

-GTX 650 ti Boost Gigabyte OC 1GB.

-I5 2400 Intel

-RAM 4GB DDR3 1333Mhz

-MSI H61M-P20 (G3)

-Zsilacz Logic 600W :P

-Barracuda 7200.10 250GB

-Win 7 64Bit Home Premium

-Philips 273E 27"

 

Problem polega na tym, że w bardzo wymagających grach typu Crysis3, GTA4, Battlefield 4, mimo przyzwoitej ilości fps po czasie (zależnie od gry), pojawiają się spadki do zera. Zwłaszcza w nowym BF4 gdzie szczególnie szybko się nasilają. Od 45 do 0 i tak w kółko. Temperatury, taktowania, wszystko się zgadza. Na wcześniejszej karcie (8800GTX) w choćby GTA4 nie było tego problemu mimo mniejszej pamięci (podejrzewam jej niedobór w 650). Wszystkie gry mam ustawione na full, bo przecież jakoś chodzą, jednak na niższych detalach problem pojawia się rzadziej (BF4 w 32bit gdzie detale są na low również wszystko jest w porządku) załączam screena który mam nadzieję, jakoś rozjaśni sprawę.http://img46.imageshack.us/img46/5621/vqz5.jpg

Link to post
Share on other sites

To druga taka sama sprawa dzisiaj z tą samą kartą graficzną po wymianie karty. Problem jest w tym, że gry były używane na innym sprzęcie i pozostały logi z konfiguracjami sprzętowymi. Niektóre gry to ignorują inne jak "windows" są mądrzejsze od wszystkich i powstaje konflikt.

Rozwiązanie:

 

Idealne,żeby chodziło perfekcyjnie- postawić system od nowa,

 

Szybko- odinstalować gry z problemami i wyczyścić rejestr.

Link to post
Share on other sites

Dejfff* Temperatury CPU masz na pasku zadań po prawej stronie. Procek tak na dobrą sprawę nie rozwija skrzydeł w tej grze. Battlefieldy są znane z tego, że ciągną dużo pamięci  DDR i GDDR. Od razu napiszę, że bawiłem się w zwiększanie wstępnie renderowanych klatek i adapcyjny V-sync, ale bez rezultatu. Spróbuję zmiany sterów na starsze, chociaż wątpię żeby to pomogło. Zauważyłem, że zużycie GPU wariuje dopiero kiedy poziom zużycia pamięci karty zbliża się do swojego limitu. Oznacza to tylko tyle, że jeśli się szybko zdecyduję, to niewiele tracąc wymienię kartę na wersje 2GB. Wymagania tej gry faktycznie są wysokie, ale zazwyczaj podawane są orientacyjnie. Kto by pomyślał, że taka niezbyt piękna liniówa pożre takie zasoby pamięci.

 

Ps. Zmiana systemu u mnie nie wchodzi w grę. Rejestr jest czyszczony do zera po odinstalowaniu każdego programu, włączając app i każdy pusty folder. (mam fioła na tym punkcie)

Link to post
Share on other sites

Zaktualizuj na początek bios swoje płyty głównej(ostrożnie żeby nie uwalić). Potem za pomocą programu DriverEasy sprawdź czy wszystkie sterowniki do płyt głównej masz zainstalowane poprawnie i są one aktualne. Jeśli trzeba ściągnij i zainstaluj potrzebne sterowniki. Ponieważ spadki FPS są po czasie podejrzewałbym w Twoim przypadku przegrzewanie jakiegoś podzespołu(wrzuć temperatury i napięcia np. z AIDA64 po 30 minutach gry jak wystąpią spadki FPS). Możliwe, że spadki FPS to wina zasilacza. Logic to raczej kiepska konstrukcja nie gwarantująca żadnych parametrów.  

Link to post
Share on other sites

Niestety po zaktualizowaniu biosu, problem nadal występuje. sterowniki są wszystkie, ale ich raczej nie chcę aktualizować. Temperatur i napięcia puki co, nie mogę sprawdzić, ponieważ natrafiła mi się niebywała okazja sprzedania karty za 600zł. Za kilka dni będę miał wersje 2GB i nowy zasilacz. Za pewne zdecyduję się na jakiegoś Coolermastera z 80+ Bronze. I wtedy zdam pełne sprawozdanie ze zmian. O ile jakieś będą.

Edytowane przez apuk666
Link to post
Share on other sites

Witam mam ten sam problem z kartą gtx 650 ti ale z 2 gb vram'u. Mam wbudowane 4GB pamięci ram i mam je zamiar powiększyć o następne 4 i jestem ciekaw czy to coś zmieni lecz karta w bf4 nie jest wykorzystywana w 100 %, ale w bf3 na ultra działa w 60 fps

Podstawowa sprawa , jakimi podzespołami dysponujesz ?

Edytowane przez Marcin.mag
Link to post
Share on other sites

Proponuję prawym myszy na skrót z danej gry -> właściwości -> zgodność -> zaznaczamy: "Wyłącz kompozycje pulpitu" oraz "Wyłącz kompozycje wizualne" -> ok.

W czasie uruchomiania gry zauważymy, że drastycznie zmieni się wygląd pulpitu, okienek. Zyskamy wtedy dość trochę ramu, jeżeli problem ustąpi wtedy wiemy że na 100% winna jest niedostateczna ilość ramu.

Proponuję również wyłączyć zbędne programy uruchomione z systemem (obok zegara systemowego).

 

W przypadku gier uruchamianych przez origin, zalecam ustawienie tego na skrócie z origina bo czasem może nie zadziałać.

Link to post
Share on other sites

Mi z moich 4GB wykorzystuje ok 3,7 ale sprawdzę jeszcze zużycie vram'uWysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

 

Witam mam ten sam problem z kartą gtx 650 ti ale z 2 gb vram'u. Mam wbudowane 4GB pamięci ram i mam je zamiar powiększyć o następne 4 i jestem ciekaw czy to coś zmieni lecz karta w bf4 nie jest wykorzystywana w 100 %, ale w bf3 na ultra działa w 60 fps
Zapomniałem jeszcze dodać że gram w 1368x768 ( taki monitor :( ) Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2 Edytowane przez Blacksoul_pl
Link to post
Share on other sites

Jestem bardzo ciekawy czy zmiana na 2GB pomoże. Ten sam model karty graficznej, 1GB pamięci -  podobny problem. Z małą ilością pamięci karty graficznej na razie ciężko się zgodzić, przynajmniej nie w moim przypadku. Przy niskich rozdzielczościach ekranu BF3 tnie, Diablo 3 które ma dużo niższe wymagania również tnie, w dodatku na gts 250 512MB D3 chodziło płynniej... Stery przeinstalowane, rejestry czyszczone. Zostaje ostateczność - postawienie systemu od nowa

Edytowane przez s7n85
Link to post
Share on other sites

Ja obstawiam jednak problemy programowe, nie sprzętowe. Bez przesady, każdy za bardzo skupił się na tej pamięci a jest wiele testów na różnych serwisach, potwierdzających że różnice w wydajności w grach między np. 1GB vs 2GB są bardzo niewielkie, każdy napala się na 2GB zamiast 1GB jakby to był niewiadomo jaki przeskok a tak narpawdę to co najwyżej kilka fps więcej. W przypadku np. GTX 650ti boost 1GB i 2GB różnica w cenach to około 80zł. Przecież każdy z nas zdaje sobie sprawę, że jeśli chodzi o kartę graficzną i wydajność w grach, decydujące znaczenie mają zupełnie inne parametry

Edytowane przez s7n85
Link to post
Share on other sites

Wow da się jeszcze grać na grafice z 1gb vram ?

Każdy nowy tytuł wykorzystuje ponad 1.5 gb vram.

Zresztą miałem przyjemność z gtx 650 ti boost 1 gb wersja. W bf3 wszystko ultra miałem freezy dopiero przesiadka na hd 7850 2gb wyeliminowała te problemy.

Więc dalej ufajcie nieomylnym testom z PClab.

 

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...