Skocz do zawartości

Zestaw do gier w cenie do 4850 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gtxxor,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Głównie do gier, ale oczywiście jest też parę innych rzeczy, które robię.
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: ok. 4850zł
  • Których części potrzebujesz?: Buda + OS
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?  N.I.E! (proszę mi nie tłumaczyć jak prosto podkręcać, bo nie interesuję mnie OC)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: - będzie miał 1920x1080
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Nie
  • Własna propozycja zestawu: Nie mam

Dzięki z góry, mordy :D.

Trzymajcie się! :)

 

P.S Błagam, niech wypowiadają się tylko osoby, które ogarniają ten temat, bo nie chcę mieć potem problemów z PCtem.

Link to post
Share on other sites

Jeśli bez OC to w zasadzie nie potrzeba wykorzystywać całego budżetu, aby złożyć porządny zestaw:

 

Intel Core i5-4670 /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Xigmatek Gaia SD1283

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Liteon iHAS122 SATA (black)

bequiet! PurePower L8 530W

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Microsoft Windows 8.1 OEM x64 PL

 

Razem: 4411zł

Zestaw bez OC, na wydajniejszym na stocku Haswellu z wydajną kartą graficzną. Oparty o najszybszy procesor "bez K". Dla komfortu pracy masz SSD. A dla komfortu użytkowania chłodzenie na procesor i solidną wyciszoną i ładną obudowę. Jest też modularny zasilacz oficjalnie wspierający Haswelle.

kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Mimo wszystko, możesz jeszcze zastanowić się nad kwestią OC.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na standardowych ustawieniach nie jest, różni się tym że ma mocniejszą zintegrowaną grafikę - ale tego używać nie będziesz. Jest za to dużo łatwiejszy do odsprzedaży jakbyś chciał coś wymieniać, no i zawsze możesz sobie na płycie MSI aktywować funkcję OC Genie (podkręcenie automatyczne, dorzuci kilkanaście procent wydajności).

Link to post
Share on other sites

http://s16.postimg.org/gven4gaxx/4850.png

Mocniejszy niż powyżej, za 4843zł -- procek i płyta niby nadające się do OC, ale dlatego że różnica w cenie niewielka, a w przyszłości łatwiej sprzedać :0

Naprawdę bardzo fajny zestaw.  Grafika z najwyższej półki (sam będę ją kupował w najbliższym czasie) Wybrałbym go tym bardziej, że nigdy nie wiadomo co będzie w przyszłości. Może za 2-3 lata przekonasz się do OC i z tym zastawem będziesz miał taką możliwość. Wystarczy, że dokupić wtedy coś w stylu http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=26715 i z 3,4Ghz zrobisz 4,3+ GHz.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio miałem ten sam dylemat. Z tego co się dowiedziałem, to mało która gra wykorzysta potencjał i7.

Jeśli masz zamiar dużo grać i nie zajmujesz się renderowaniem to najlepszym wyborem dla Ciebie będzie i5. Tym bardziej, że masz w niej otwarty zegar i za jakiś czas jak 3,4Ghz nie będzie wystarczało możesz sobie podkręcić. 

Podsumowując jeśli komputer jest do gry wybieraj i5.

 

 

Ps. jeśli napisałem coś niezgodnie z prawdą proszę mnie poprawić  :D

Edytowane przez SpeediQ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...