Skocz do zawartości

Możliwie najlepszy zestaw w przedziale 2500 - 3000 zł


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

sid vicious - czy do tej pory nic nie zmieniło się w temacie? Planuję niebawem kupić zestaw. Nadal uważasz, że nic lepszego w cenie nie znajdę niż to co złożyłeś?
http://www.morele.net/inventory/info/Xwwno1/

Nadal uważasz, że lepsz będzie GTX 760 od Radeona R9? Po kupnie komputera może odezwać się we mnie dawna pasja do gier :)

 

No i czy nie warto dopłacić do i7?

 

Pozdro!

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

 

 

Zastosowanie komputera :  gry, filmy, internet

Nie warto i7 ;) 

 

Najbliższy radeon (lepszy od 760) to R9 280x, a tutaj jest już spory przeskok w cenie. Zresztą zobacz sam i dopasuj sobie kartę do portfela: http://forum.benchmark.pl/topic/100017-og%C3%B3lne-informacje-oraz-ciekawostki-dotycz%C4%85ce-kart-graficznych/

 

Zestaw nadal solidny. Ewentualnie (czyli na podstawie tylko i wyłącznie Twojego widzi-mi-się) możesz zmienić CPU/Mobo na 4670k i ASRock Fatal1ty H87 Performance, różnica w cenie znacznie spadła i teraz będzie to tylko kilkadziesiąt złotych. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nie warto i7 ;)

 

Najbliższy radeon (lepszy od 760) to R9 280x, a tutaj jest już spory przeskok w cenie. Zresztą zobacz sam i dopasuj sobie kartę do portfela: http://forum.benchmark.pl/topic/100017-og%C3%B3lne-informacje-oraz-ciekawostki-dotycz%C4%85ce-kart-graficznych/

 

Zestaw nadal solidny. Ewentualnie (czyli na podstawie tylko i wyłącznie Twojego widzi-mi-się) możesz zmienić CPU/Mobo na 4670k i ASRock Fatal1ty H87 Performance, różnica w cenie znacznie spadła i teraz będzie to tylko kilkadziesiąt złotych. 

 

 

Stary komp ostatecznie padł, więc biorę już PC.

Na morele jest drogi ten R9 280x, więc może allegro? Tam znajdę za 1300 zł. Czy warto dopłacić te 300 zł? Koszt dysku mi odpada, bo już kupiłem do starego kompa, więc jakby się wyrówna. Rozumiem, że ta grafika lepsza od 760 ale czy będzie bardzo prądożerna? Czy coś jeszcze mogę zmienić w tym zestawie na chwilę obecną już tak ostatecznie?

http://www.morele.net/inventory/info/Xwwno1/

 

Pozdrawiam i sorry za takie zawracanie du*y, oczywiście wynagradzam "najlepszą odpowiedzią" :)

 

Najlepiej zaproponuj co zrobiłbyś TY dla siebie dysponując kwotą ok. 3000 zł.

Edytowane przez Ekoiks
Link to post
Share on other sites

Trzon zestawu jak najbardziej okej. Nadal, jak wspominałem, możliwa jest opcja wzięcia Haswella 4670k na AsRocku H87 Fatality, ale to zależy od tego czy chcesz "trochę" dopłacić za "trochę" wydajności gratis (jednocyfrowa różnica w fps).
Tutaj, ja osobiście, pozostałbym przy 3570k i zatrzymał każdy wolny grosz do dorzucenia na GPU.

Odnośnie karty graficznej... 760 jest dobra, to jest bez wątpienia bardzo mocna karta. 280x również, będzie trochę lepsza, ale czy na 300zł lepsza? To już zależy jak na to patrzysz i na ile Ci te 300zł drogie.

http://tpucdn.com/reviews/Gigabyte/R9_280X_OC/images/perfrel_1920.gif

 

Różnica pomiędzy nimi... przyjmijmy ~10% (bo gigabyte podkręca swoje karty na dzień-dobry)... czyli 50fps na jednej zapewni 55fps na drugiej. (bardzo obrazowo, bardzo)

Jeśli nie wadzi Ci allegro i kupno karty używanej na gwarancji to jest jeszcze 670GTX. Ona jest właśnie pomiędzy 760 i 280x, a można dostać bardzo tanio, właśnie w okolicach poniżej tysiaka.

Zrób tak... przejrzyj testy gier w które chcesz grać/które lubisz, zobacz jak sprawuje się 760, jak wypada w porównaniu 280x i...
Jeśli chcesz nówkę z pudełka na gwarancji i wydajność 760 Cię zadowala, bierz.
Jeśli wolisz dorzucić siana do maksymalnej wydajności to 280x. Jeśli coś pomiędzy, czyli chciało by się trochę lepiej niż 760 ale szkoda aż tyle dopłacać to szarpnij 670 z allegro (najlepiej Gigabyte albo Asusa, byle na gwarancji).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlaczego idziesz w stronę R9 280X. W niższej cenie masz GTX 770 który pasowałby tutaj jak ulał. 

 

W rozsądnej cenie jest jeszcze Vertex3D Radeon R9 280X 3GB DDR5 384bit (1000/6000) - jednak jak wiadomo, karty Vertexa nie szczycą się dobrą kulturą pracy oraz niskimi temperaturami 

 

Co ja bym zrobił ? Kup póki co 4 GB DDR3 i dołóż do GTX 770. Kolejną kość pamięci kupisz sobie za miesiąc czy dwa, kwestia wpięcia w bank. To samo z chłodzeniem, zdecydujesz się na OC, kupujesz cooler. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...