Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Jest ok. 

Alternatywnie, możesz wziąć XFX Core 550W, czy inną obudowę np. Zalman Z9 / Fractal Core 3000, ale to nie jest konieczność.

 

Nie będzie kolidował z Haswellem? 

 

Tego Deusa to bym z pewnością wywalił, reszta ok, ale brakuje chłodzenia.

 

Jakie chłodzenie polecilibyście pod te podzespoły tak do 150zł?

Link to post
Share on other sites

Kompatybilność z Haswellem to taka śmieszna reklamowa mitomania, polegająca na obsłudze stanów C6/C7, co w kontekście komputera stacjonarnego jest bajerem (niepotrzebnym), np. każdy zasilacz przetwornicą DC-DC dla 12V jest kompatybilny z C6/C7, a nie każdy producent o tym pisze :)

 

Jako iż wyznaję teorię, że na zasilaczu się nie oszczędza weź sobie Fractal Design Tesla R2 500W. Zupełnie inna klasa niż Deus, wysoka kultura pracy, dłuższa gwarancja, 80+ GOLD i cuda wianki na kiju :)

 

//nie czytasz autora pytania - wyraźnie napisał, że budżet już przekroczył więc jak ma wysupłać kilkadziesiąt złotych dopłaty na coś, co nie jest nawet konieczne (bez GOLDa się obejdzie).

sv

 

//a może autor nie wie że tak jest lepiej? a może warto mu powiedzieć że ms800 to przepłacona obudowa i nie warta swojej ceny i można to jakoś zbalansować? a może to nie gold jest najważniejszy, a sama jakość zasilacza i długi okres gwarancyjny? ja rozumiem że panuje taka powszechna moda "nie masz na czym oszczędzić - tnij na psu" ale to nie jest rozwiązanie... 50zł oszczędzić na budzie (z9plus zamiast ms800) i 50zł więcej dać za zasilacz (xfx core 550 vs tesla r2 500).

xor

 

//Nie sposób się nie zgodzić, ale jest to nadal zbędne 80zł(220zł-300zł, wedle najniższych cen ceneo/skąpiec, dokładnie saturion-agito a nie firma krzak) na zasilacz, które wedle przekroczonego już i tak budżetu warto dodać do np. chłodzenia procesora. O ile mi wiadomo ludzie nie drukują pieniędzy z tyłka, więc każda oszczędność na miarę rozsądku się liczy.
Gdyby już dopłacać, to owszem, gwarancja jest wyznacznikiem, ale są inne, tańsze niż tesla (tt smart), wartościowe opcje z dłuższą gwarancją, nie mówiąc już o tym, że lepiej dopłacić do modularnego okablowania niż na siłę pchać się z BRONZE->GOLD.
A jak twierdzisz, że XFX Core to "oszczędzanie" na zasilaczu, to nie wiem co tu robisz.

 

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli, jeśli wezmę tego XFX 550 nie będzie żadnych komplikacji? Gdzieś czytałem, że komputer będzie mógł się sam wyłączać...

Obudowę mogę wziąć tańszą - ale jakąś przewiewną i z filtrami przeciw kurzowymi. Czy ten Zalman Z9 Plus będzie wystarczający? Naczytałem się już sporo opinii i recenzji o tej obudowie i szczerze mówiąc zgłupiałem. 

 

Co do chłodzenia - wezmę Macho 140mm.

Link to post
Share on other sites

Witam. Chciałem szarpnąć się na nowego kompa do gier. Nie wymagam full HD wypas 3D. Czy taki zestaw ma sens?

 

http://www.morele.net/koszyk/

 

Grafa jaką posiadam aktualnie to Asus EAH 5750 1G DDR5 i czy będzie pasować do tego zestawu, czy lepiej polegać na zintegrowanej grafice w procku? Która grafika da lepsze efekty? Jak narazie brak funduszy na coś lepszego. Nie jestem zainteresowany kręceniem procka. Zależy mi na usb 3.0 na panelu przednim.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Czy do procesora 4770K wystarczy na początku box-owe chłodzenie?

Czy warto przyoszczędzić na mobo Asrock Z87 Extreme 4 kosztem kupna MSI Z87-G43, zwłaszcza że będzie podkręcany (głównie chodzi mi o stabilność po OC)?

Warto wziąć Crucial DDR5 8GB 1866MHz Ballistix tactical CL9 zamiast Crucial DDR5 8GB 1600MHz Ballistix Sport CL9 jeśli są w tej samej cenie?

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz przewiewną obudowę to tak, ale zdarzały się egzemplarze, które nawet bez OC miały bardzo wysokie temperatury na BOX'ie.

 

Zależy czego oczekujesz od płyty, ale jeśli chodzi o OC, to prędzej skończą się możliwości cepa niż ograniczy go G43.

 

DDR 3, a nie 5. Jeśli są w tej samej cenie to jak najbardziej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na początku wystarczy BOX - ale na nim nie podkręcaj. Chłodzenie możesz dokupić dopiero przed rozpoczęciem OC, więc jeśli nie ogranicza Cie przyszła dopłata, to nie ma potrzeby oszczędzać na mobo. 
Co do RAMu, chyba chodzi o DDR3, nie 5, ale jeśli masz Tacticale w dwóch kościach na 1866 w tej samej cenie co Ballistixy na 1600, to czemu nie.

Komputer stricte do gier, czy także do jakichś obróbek wideo czy PSa?

Link to post
Share on other sites

Komputer głównie do PS i fakt chodziło o DDR3, z rozmachu napisałem DDR5. Co do oszczędności na mobo, to ze względu na zamkniecie budżetu w określonej sumie, ale jeśli mnie nie ograniczy w oc, to skorzystam z tańszej opcji, a chłodzenie zakupię przed kręceniem.

 

Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Czyli, jeśli wezmę tego XFX 550 nie będzie żadnych komplikacji? Gdzieś czytałem, że komputer będzie mógł się sam wyłączać...

Obudowę mogę wziąć tańszą - ale jakąś przewiewną i z filtrami przeciw kurzowymi. Czy ten Zalman Z9 Plus będzie wystarczający?

Dopóki nie wyłączysz stanów C6/C7, to może taka sytuacja występować. Po prostu zasilacz nie jest w stanie dostarczyć prądu o tak niskim natężeniu.

 

Zalman Z9 jest bardzo dobrą obudową w swojej cenie, więc moim zdaniem jest to odpowiedni wybór. ;)

Edytowane przez Tycha
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Aż się rozpiszę o tych PSU (mimo że miałem tutaj tego nie robić ale muszę poprostować)

-wszystkie zasilacze do 250zł to co by nie mówić low-end i mają mniejsze lub większe wady (konstrukcje poniżej granicy 150-250zł to już raczej produkty "zasilaczo-podobne" z atrapami dławików i różnymi atrakcjami)

 

Aczkolwiek wszyscy tu zapomnieli o EVGA 500B. Budżetowa konstrukcja HEC (~200zł) z jedną mocną linią 12V. Co prawda zasilacz ten

-nie grzeszy kulturą pracy (ale ten problem ma również XFX Core i Deus)

-w środku sporo chińskiej myśli technicznej %-)

TO JEST ZA TO W PEŁNI KOMPATYBILNY ZE STANAMI C6/C7 i nawet tańszy od XFX Core.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zmień tego Corsair VS na EVGA 500B i możesz zamawiać. Odejdzie Ci kombinowanie z wyłączaniem stanów C6/C7 - chwila roboty, ale jak jesteś początkującym użytkownikiem, to złapiesz się za głowę ;>

 

Dodatkowo PSU to  ma wyższą sprawność, VS to jednostka "taka se" - a 25zł dopłaty chyba przebolejesz przy takim wydatku.

Link to post
Share on other sites

Lepiej te ~25zł wydać na dwa razy większy HDD, niż po to, aby oszczędzić sobie dwóch kliknięć w biosie, ale co ja tam wiem.
Kartę graficzną, też niech sobie kolega autor dokupi "na gwiazdkę", bo 5750 to już trochę antyk (już za ~450zł można dostać fajną kartę, a 570zł/650zł za 7850/660gtx to będzie już odlot jak na Twoje zapotrzebowanie). 

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

~25zł dopłaty na HDD 500GB -> 1TB

Jeszcze chcesz o czymś dyskutować, czy możesz już łaskawie przestać szukać dziury w całym?
A osób które interesuje jakie kondensatory ma dany zasilacz, poszukuj w dziale Zasilacze, a nie w temacie dla początkujących użytkowników których to nijak nie dotyczy.


 

Link to post
Share on other sites

Nie wyskoczyłem. Ktoś musi autorowi powiedzieć, z dobrego serca, że 500GB w dzisiejszych czasach to wstyd, gdzie ktoś inny proponuje mu równowartość dodatkowych 500GB zainwestować w... kondensatory? 
Autor ma dwie opcje, za te ~25zł wybierze zasilacz bez "capxonów" (choć i bequiety je mają, a to dobre zasilacze) albo +500GB miejsca na dane. Może jedno i drugie. Ja nie będę ciągnąć zbędnej dyskusji w temacie gdzie sam tego wzbraniałem, autor wie co robić.

Link to post
Share on other sites

Mam w PC aktualnie jeden dysk SSD 256GB i nic ponad to... i spokojnie wystarcza mi na system, 2 gry w które gram i apki niezbędne do pracy. Wymagania w kontekście pojemności to rzecz względna. Nie można z góry zakładać, że ktoś będzie na PC robił bank "miejsco-żernych" danych...

 

PS: Nie każdy BQ to z czystym sumieniem dobre PSU (patrz E9).

Link to post
Share on other sites

Aktualny komp ma 6 lat i wiem, że graty w nim to prehistoria, ale jak dla mnie 500 GB to i tak kosmos i żaden wstyd. Może to już nie ten wiek żeby się wstydzić takich rzeczy  :) . Czy warto wkładać tą grafikę czy darować sobie i pozostać na zintegrowanej grafice z procesora? Aktualnie kompletny brak dodatkowych środków na grafikę. Dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz środków, to i tak wiele teraz nie zdziałasz. Jak będziesz na kompie grać i zobaczysz że Integra nie wystarcza, to trzeba będzie odkładać na kartę graficzną. A jak nie, to ~400-600zł w kieszeń.
 

 

jak dla mnie 500 GB to i tak kosmos

Też tak mówiłem ;)

 

Gdzieś widziałem ciekawszy artykuł o rosnącym zapotrzebowaniu na dane, ale coś nie mogę go znaleźć. 
http://www.chip.pl/blobimgs/2013/05/full/YBgdFICVLlEu2mcoeFjw.jpeg

źródło

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Składając nowy sprzęt napotkałem się na jeden problem. A mianowicie z gniadkiem zasilającym procesor na płycie głównej MSI B85-G41. Na owej płycie gniazdko ma 8 PIN, a mój zasilacz ma tylko jeden kabel 4 PIN(który wystarczał do starej płyty głównej, bo miała tylko 4 PIN'y gniazdkowe na zas. proc.).

W sklepie kupując sprzęt powiedziano mi, że spokojnie 4 PIN wejdzie w 8 PIN tylko muszę odpowiednio dopasować, prawda..?
Na forum przeczytałem czym w/w zastosowanie może skutkować ("W innym razie istnieje ryzyko niestabilności sprzętu.." oraz, że mogę kupić przejściówke z (2) Molex'a > 8PIN.
Jeśli ma to znaczenie to procesor na płycie to Intel Core i3 4130.
Pomoże ktoś?
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...