Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Ja nie jestem wróżką - nie mam pewności, czy cokolwiek na tym odpali. Kupisz - sprawdzisz. Nie działa - dołożysz. Działa - Twoje szczęście. Za 4 stówki puszki z monitorem i myszką i tak nie dostaniesz więc wyjście masz w sumie jedno.
 

!! Ponadto, szukając odpowiedzi na pytanie "Jak pójdzie mi gra x" warto zajrzeć do Strefy Gracza - tam jest wiele odpowiedzi i to jest miejsce na tego typu pytania.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakie chłodzenie i5-3570k w obudowie Fractal Design Define R4 polecicie? Cena do 150zł.

 

Oraz jeszcze jedno pytanie: czy poniższy zestaw będzie okej? Tzn. nic się nie będzie gryzło?

 

MSI GTX 770  // GPU

i5-3570K // CPU

Fractal Design Define R4 //CASE

XFX 650W Modular 135mm //PSU

Seagate 1TB //HDD

Lite-on IHAS524-07 //NAPĘD

Crucial Ballistix 2x4GB //RAM

MSI Z77A-GD55 //MOBO

Link to post
Share on other sites

@@viepovsky, zasilacz dobry. Płytkę wziąłeś jak dla krasnoludka, mogłeś wybrać pełniejszy format, ale powinno być ok. (np. MSI B85-G43)

@@Masandro, Macho 120MM w okolicach 150zł. W zestawie nic się gryźć nie będzie, choć możesz zaoszczędzić nieco grosza i dorzucić do Macho 140MM (będzie lepszy - wydajniejszy, cichszy) np. na zasilaczu 550W (XFX Core 550/BeQuiet L8 630/OCZ ZT 550), czy przejściu na Z77A-G45. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ale ja nie będę podkręcal ani procesora ani grafiki, dlatego wzialem taka plytke.To bedzie mozna pograc w gry na full detalach? Wcześniej doradzono mi wybrać http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h81m-e33-sc-lga1150-h81m-e33-intel-h81-2xddr3-vga-hdmi-gblan-matx-h81m-e33-605697/ - ta jest nawet tansza, wiec ta moja co ja kupilem powinna byc lepsza od tej? Jest lepsza? 

Edytowane przez viepovsky
Link to post
Share on other sites

Procka z pewnością nie będziesz podkręcał, bo Haswell'i bez "K" podkręcić się nie da. A te płyty wykluczają jakąkolwiek możliwość rozbudowy, chociażby dodania pamięci.

 

Nie jestem zwolennikiem kupowania topowych mobasów, bo ich dodatkowe ficzery to przeważnie niepotrzebne do niczego bajery, ale te płyty pasują najwyżej do Celeron'ów i Pentium'ów, a nie do i5.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Załóżmy coś takiego gram w Batmana Arkham City rozdzielczosc 1920x1080 wysokie detale

1 przypadek na mojej karcie

2 przypadek na jakiejs za 250-300zl

Widać będzie tą różnice czy nie? Bo mi chodzi o to że jeśli nie widać to po co kupować te lepsze karty? No chyba że różnica jest około 10 fpsów no to wtedy bym się nie zastanawiał.

Link to post
Share on other sites

Płyta główna nie ma wpływu na FPS. Składasz mocny komputer do gry, na płycie głównej przeznaczonej do komputerów multimedialnych (filmy, muzyka, internet). 
Analogicznie, gdybyś chciał uczestniczyć w wyścigu F1 starym fiatem z wymienionym silnikiem - to nie ma sensu, mimo, że do mety dojedziesz o ile nic ci się w tym czasie nie sfajczy. 

Sekcja zasilania na tej płycie jest bardzo uboga, laminat cienki, ryzyko nie dostarczenia odpowiedniej energii procesorowi, może nawet spalenia sprzętu, czy wyłamania slotu pci-e przez ciężką, gamingową kartę jednak istnieje, dlatego ze względu na pewność i bezpieczeństwo, zaleca się jednak płytę główną przystosowaną do takich zestawów.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Osobiście poleciłbym wtedy i5 3350p i B75A-G43.
Pod Haswella, wspominana B85-G43, która jest o ~50zł droższa niż byś chciał, ale wszystko inne to właściwie jeden pies.
Ale zobacz na GA-B85M-D3H, powinna być ok (mimo, że wciąż zalecałbym dopłatę, bądź przesiadkę na IvyBridge)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zostanę przy tej płycie głównej, najwyżej jak się spali to kupię nową a teraz nie ma co już mieszać, jutro składają mi komputer i w środę mam mieć, więc dzięki ogólnie naprawdę za pomoc co nieco mi uświadomiłeś, ale najwyżej człowiek uczy się na błędach jak mi płyta padnie to będę 180zł w plecy jak nie to będę 120zł do przodu, pozdrawiam

 

Edit:jednak troche poczytalem na temat tej plyty glownej - testy itp i masz racje. Zamawiam ta plyte za 300zl b85-g43 oczywiscie jesli zdaze infolinie maja od 9 ale chyba wczesniej skladaja komputery w morele, ktos wie?

Edytowane przez viepovsky
Link to post
Share on other sites

Witam, posiadam kartę geforce gtx 670 DirectCU II OC2GB Gddr5 Asus, przymierzam się do kupna nowego procesora i rozmyślam nad

Intel XEON E3-1230V2 oraz płyty MSI Z77A-g43 GAMING, chciałbym się dowiedzieć czy będzie to dobre połączenie i czy nie będzie żadnego problemu z podłączeniem ich do siebie. 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz dopłacić za design płyty głównej, to będzie ok. Natomiast zwykła wersja -G43 nie różni się niczym znaczącym.
W kwestii procesora, Xeon nie będzie właściwie w niczym lepszy od 3570k, ba ten drugi będzie zdecydowanie lepszy w grach. Nawet jeśli nie chcesz podkręcać, to zawsze łatwiej odsprzedać ten procesor niźli xeona, a cena taka sama.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Radiatory na G45 tylko lepiej wyglądają, de facto starcza rozwiązanie z G43. Dalej jest to 4 fazowy kontroler dla CPU, na układzie z pojedynczym dławikiem. G45 ma 2 fazy zasilania dla ramu, ale to akurat nie ma znaczenia przy tej platformie.

 

Dopłata do G45 rozsądna, tylko jak rozważamy SLI/CFX.

 

Na G43 spokojnie można osiągnąć rozsądny maks na powietrzu dla każdego Ivy Bridge ;]

Link to post
Share on other sites

Witam. Planuję zakupić nowy sprzęt już pod lga 1150. Czy podzespoły poniżej są okej? Nic się nie będzie gryzło? Cenę i tak już minimalnie przekroczyłem...

 

MSI GTX 770

Crucial Ballistix 2x4GB 1600MHz

Seagate 1TB SATA III 7200RPM

Silentium PC Deus 600W

Asus Napęd DVD-/+RW

MSI Z87-G43 LGA1150

I5-4670K

Zalman MS800 Plus

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...