Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

22 godziny temu, royal90 napisał:

Szybkie pytanie, lga 1700 i5-13600kf musi mieć mobo z790? Czy wsteczne płyty na b660 będą działać? Bo Intel podaje że tylko z790 a wszędzie polecacie b660

 

Dla kumpla składam kompa i Asus B660 DDR5 obsługuje 13gen.

Idź na stronę producenta i znajdź w opisie płyty. 

Ponoć nie wszystkie jeszcze mają bios pod 13gen.

Czytałem na innym forum że taka płyta nie ruszyła z 13600k.

Musiał mieć procesor z 12gen, wgrać nowy bios i dopiero 13600 ruszyła. 

Tak ostrożnie i trzeba wiedzieć że taki problem może się pojawić. 

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, ostryb napisał:

 

Dla kumpla składam kompa i Asus B660 DDR5 obsługuje 13gen.

Idź na stronę producenta i znajdź w opisie płyty. 

Ponoć nie wszystkie jeszcze mają bios pod 13gen.

Czytałem na innym forum że taka płyta nie ruszyła z 13600k.

Musiał mieć procesor z 12gen, wgrać nowy bios i dopiero 13600 ruszyła. 

Tak ostrożnie i trzeba wiedzieć że taki problem może się pojawić. 

o właśnie no właśnie. no to jak tutaj ten Gigabyte b660m gaming x tak silnie polecany jest, co prawda widnieje info w necie o aktualizacji i wsparciu dla 13th ale czy już maq to natywnie? zamówię ten zestaw i odpalę czy będzie tragieda i niemiła niespodzianka 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

What is the purpose of VRAM and how does it impact performance?

VRAM (Video Random Access Memory) is a type of memory specifically designed for use by graphics cards. Its purpose is to store image data and graphics-related information that the GPU needs to render images and video.

The impact of VRAM on performance is significant because it determines the amount of data that the GPU can access and store at any given time. The more VRAM a graphics card has, the more data it can store, and the better its performance will be, especially in demanding applications like gaming, video editing, and 3D rendering.

For example, if a graphics card has 4GB of VRAM and a scene requires 8GB of memory, the GPU will have to use the system memory to store the remaining data. This can slow down performance as the data has to be transferred between the GPU and system memory, creating a bottleneck in the process.

Therefore, it's important to consider VRAM capacity when choosing a graphics card, especially if you plan to use it for resource-intensive applications. In general, higher VRAM capacities are better, but other factors such as the GPU clock speed, number of cores, and memory bandwidth are also important to consider.

Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Szybkie pytanie: chciałbym połączyć i9-13900k lub i7-13700k z endorfy navis F280. Procek nie będzie podkręcany, raczej normalne użytkowanie, benchmarków nie planuje robić. Będą VMki + podstawowe gry, dedykowanej grafy nie przewiduje?

 

Czy to nie będzie się zbyt grzało?

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dokonałem zakupu takiego oto zestawu komputerowego (zamiast platformy AM4 i Ryzena 5600).

- Czy popełniłem jakieś mocne błędy?
- Wiem już, że AIO "poszło" na wyrost :rudolph:

- Potrzebowałem płytę z Bluetooth i wi-fi
- Zostałem przekonany do 13500 zamiast 12/13400F ze względu na sporą ilość operacji na plikach :)
- Zestaw będzie używany również do gier w 1400p (dorzucę w przyszłości lepsze dGPU)

- Czy quad channel w przyszłości zamiast 2x16 GB to jakiś potężny błąd?

lista.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Hej, szybkie pytanie, planuję kupić zestaw do 5k typu r5 4600, rtx4070, 32gb ram typu ten z purepc więc potrzebuje:
1. polecenia taniej płyty matx, bo chcę to wcisnąć do małej obudowy
2. informacji, czy może nie lepiej jednak iść w i5 12400f, kąkuter ma służyć długo a widzę że różnica w grach zdecydowanie zauważalna (tutaj również poproszę o polecenie najtańszej sensownej płyty matx)
W płycie wifi nie potrzebuje, bluetooth najwyżej sobie dokupie dongla, wyjdzie taniej. Jeden slot na m2 raczej wystarczy (nie wiem ile jest standardem), nie planuje też podkręcać

Edytowane przez Matiziol
Link to post
Share on other sites

Elo, chcę kupić:

-Płyta główna ASRock B450M-HDV R4.0

-Chłodzenie CPU Endorfy Spartan 5

-Pamięć GoodRam IRDM X, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16

-Ryzen 5 5600

-mam gtx1080 ale będzie rtx3070 albo coś podobnego

 

Czy do tej płyty nie potrzebuje dokupić dodatkowego mocowania do tego chłodzenia? 

A może lepiej dołożyć i kupić np. Płyta główna MSI B550-A PRO? 

Link to post
Share on other sites

Hej,

Warto brac taki zestaw za 2k uzywany, złozony niedawno?  Czy lepiej dołozyc do 2.5k i złozyc cos nowego? 
 

Procesor: i3 10100f 3.6-4.3GHz 4 rdzenie/8 wątków
Płyta główna: MSI PRO H510m-B nowa
RAM: 16GB (2x8GB) GOODRAM 2666MHz 
Dysk SSD m2: PNY CS1030 500GB NVMe nowy
Karta graficzna: 
1) ASUS RTX3050 8GB  OC GDDR6 gwarancja do 05.2025
2) Intel UHD Graphics 630 - zintegrowana 
Obudowa: Logic Concept Atos nowa
Zasilacz: SilentiumPC Vero L3 500W certyfikatem 80PLUS Bronze
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
15 minut temu, mlekolak napisał:

B760 + DDR5 na pewno będzie wydajniejsze.

No do programów to raczej nie:)

Z790 z możliwością UV/OC będzie lepsze

ddr4 vs ddr5 w programach bez znaczenia -  wg mojej wiedzy ale podaj konkretne programy dla pewności, ilość ramu się liczy

Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Siemanko. Mam proste pytania i liczę na proste odpowiedzi.

 

Warto kupić używanego rx 6700xt w okolicach 1500zł? Czy lepiej jakąś inną grafikę?

Do tego zastanawiam się nad wyborem płyty głównej z procesorem (13400f czy r5 7600/7600x) ,czy może coś innego? Budżet to 1600-1700zł.

A i jakiś cooler cpu do tego za nie więcej niż 300zł (endorfy fortis 5 dual fan?), fajnie jakby dało radę wybrać. 

 

https://proline.pl/koszyk/eb1f29ad vs https://proline.pl/koszyk/302933e5

Edytowane przez sestak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...