Skocz do zawartości

Zestawy - Szybkie pytania


Recommended Posts

Jaka karta graficzna będzie wystarczająca, aby pograć w najnowsze gry na maksymalnych detalach w rozdzielczości 1600x900, na tyle aby FPS'y nie spadały poniżej 40-50?

 

Reszta podzespołów: i5-3570k, MSI Z77A-G43, XFX 550W, Zalman Z3 Plus, Seagate 1TB, Crucial Ballistix 2x4GB.

Edytowane przez cst91
Link to post
Share on other sites

Dla świętego spokoju, celuj w GTX760. Ale zważywszy na rozdzielczość, 660Ti/7950 lub R9 270x czy nawet GTX660, może wystarczyć - choć wtedy bądź przygotowany na ustępstwa niektórych suwaków.
Przeleć po internetach, znajdź testy gier które Cie interesują, zerknij jak sprawują się w nich te karty, a w porównaniu do 1920x1080, dopisz sobie kilka fps.

Koniec końców, wszystko zależy od ceny jaką chcesz na kartę przeznaczyć. 

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Zalman Z9 jest cięższy, większy, posiada gumowe podstawki pod stopkami, ma więcej miejsc na dyski i też występuje w wersji z USB 3.0 na przedzie. Natomiast z tego co się orientuję, ma tylko 2 wentylatory w zestawie.

Z3, ma 4 wentylatory (nie wiatraki), ale jest mniej pojemny, może być bardziej podatny na przenoszenie wibracji z dysków.

Dodatkowo, aranżacja okablowania będzie łatwiejsza w Z9, podobnie jak przepływ powietrza będzie lepszy w droższym modelu (podoła nawet multi-gpu).
No i za to się dopłaca. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Natomiast z tego co się orientuję, ma tylko 2 wentylatory w zestawie.

Z9 Plus ma 4 w zestawie, ale nie ma USB 3.0 na froncie. Z9 U3 ma USB 3,0, ale ma 3 wentylatory w standardzie, podstawowy Z9 ma 2 wentylatory w standardzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie co do najdroższego zestawu do gier. Pomijając już kwestie cenowe co będzie lepszym wyborem, GTX690 czy Titan. A może jest jeszcze jakaś alternatywa?

Ponadto przeglądałem najnowsze testy z multiplayera bf4 i ponoć lepiej sprawuje się GTX 690 dodatkowo wiele osób odradza titana. Jak to z nim jest? Czy faktycznie titan będzie najgorszym wyborem?

Edytowane przez Survace
Link to post
Share on other sites

690 będzie odrobinę mocniejszy od Titana, w czystej mocy obliczeniowej. Titan z kolei, ma większą ilość vram, która będzie zaletą przy graniu na wielu monitorach (wysoka rozdzielczość pochłania więcej pamięci). 
Ponadto 690 nie omija wad podwójnych układów - to nic innego jak (obrazowo mówiąc) dwie karty (rdzenie) wciśnięte na jedną płytkę drukowaną, stąd mogące się pojawiać mikroprzycięcia, problemy z kompatybilnością (już praktycznie zerowe).

Następnie dochodzimy do relatywnej wydajności ze względu do ceny... gdzie jedna jak i druga bardzo ustępuje GTX780 (zwłaszcza po obniżkach cenowych) a sam 780 zapewnia wystarczającą wydajność do gry multi, na ultra myślę, że nawet w 120fps i dlatego Titan jest często odradzany.
Jeśli natomiast chcesz coś, co jest zwyczajnie bezkonkurencyjne niezależnie od ceny, to musisz poczekać do premiery 780Ti, to będzie najmocniejsza pojedyncza karta.

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich! Nie robiąc osobnego tematu, mam krótkie pytanie.

A mianowicie. Czy zasilacz Modecom MC430Carbon (http://pokazywarka.pl/zxu2cp/) udźwignie poniższy sprzęt.

Płyta Główna: ATX MSI B85-G41 (s.1150)
Procesor: Intel Core i3 4130 3,4 GHz Haswell
Karta Graficzna: Gainward GeForce 9500 GT 1GB DDR 2
RAM: Kingston DDR3 4GB 1600MHz
Nagrywarka: DVD Sata Samsung SH-224DB
+
Wiatraczek mały, Fortis HE1225 i 2 dyski na sata.
 

Akurat w przypadku doboru odpowiedniego zasilacza nie jestem w stanie sam stwierdzić, albowiem się nie znam na tym, a więc kieruje te pytanie do Was. Jeśli nie udźwignie zasilacz lub nie będzie spełniał wymaganiom bądź nie będzie kompatybilny, to jak izasilacz byście polecili? :)

 

Link to post
Share on other sites

Czy nagrywarka BD Combo Asus BC-12D2HT (90DD01K0-B20000) jest warta swojej ceny, czy może lepiej zejść do Asus BC-12D2HT/BLK/G. Słyszałem, że są dwie wersje tych nagrywarek (Premium i zwykła), ale przy takiej różnicy oznaczeń może to być zupełnie coś innego. Używałbym tego do filmów 9 przechowywania danych.

Link to post
Share on other sites

chcę zmienić

Foxconn H61MXV/H67MXV

Intel® Core™ i5-2400 CPU @ 3.10GHz

NVIDIA GeForce GTX 550 Ti 1024 MB

Kingston PC3-10700 (667 MHz)  4096 MBytes

oraz dysk 1TB Segate sata II

CHIEFTEC  400w GPA-400s,

 

na

MSI Radeon R9 280X GAMING 3GB DDR5

Obudowa Zalman Z3 PLUS

Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz

XFX Pro Series 550W

MSI Z77A-G43

SilentiumPC Fera Pro HE1224

ze starego zostaje dysk i procesor czy ta konfiguracja może być czy może płyta główna nie będzie pasować?

Link to post
Share on other sites

Za kilkadziesiąt godzin zamawiam nowego peceta i mam dla Was pytania - czy części dobrane są dobrze oraz czy zasilacz podoła tym częściom?

 

 

Oto podzespoły:

 

GPU: MSI GTX 770 2GB

CPU: I5 3470

MOBO: MSI Z77A-G43

PSU: XFX 550W

Obudowa: Fractal Design Define R4

HDD: Seagate 1TB

Napęd: Lite-ON iHAS524-07

RAM: Crucial Ballistix 2x 4GB 1600 Mhz

 

Cenę którą chciałem przeznaczyć na ten pecet już przekroczyłem, więc żadne droższe podzespoły nie wchodzą w grę.

Link to post
Share on other sites

Nie lepiej lekko ściąć na obudowie i dorzucić do 3570K?

 

//Z9 będzie dobry. M40
Możesz też zostawić R4 jeśli zależy ci na ciszy i zejść z 770 na 760+3570k, który też będzie świetnie działać.

sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Temat przeniosłem z osobnego tematu, proszę o ewentualną korektę zestawu.

Sprzęt będę kupował w UK (raczej Amazon, gdyż są najniższe ceny)

 

  • Zastosowanie komputera : GRY
  • Własna propozycja zestawu : http://www.morele.ne...ry/info/Muo38c/
  • Rozdzielczość mojego monitora : będzie 1920x1080
  • Części z poprzedniego komputera : WD Black 750GB 2,5"
  • Inne_1 : Chłodzenie Thermalright 140mm True Spirit (czy zmieści się do obudowy Z9 U3), gdyż cena na Amazon jest taka sama jak Macho - a z testów widziałem, że jest to wydajniejsze chłodzenie
  • Inne_2 : Myszka Logitech G500s - jest dobra promocja na Amazon (na polskie 200pln)

 

Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

mam okazję kupić tanio pieca z monitorem, myszką i klawiaturą, cena jest w sumie za samą klawiaturę, myszkę i monitor(klawa nowa 45zł chyba kosztowala, myszka 55zł też nowa a monitor za 150zł używka)

podzespoły:

Proc: Intel E1400 2.0 GHZ

RAM: 1gb(nie wiem jaka firma)

grafa: zapewne integra intel 3100

zasilacz: Open FSB-300( chyba takie coś tam pisało)

płyta: coś o h83 czy coś pisało

 

niektóre rzeczy typu zasilacz i płyta mogą się trochę różnić, na szybko otworzyłem obudowę i popatrzyłem

pytanko brzmi czy pójdzie na tym cs:s żeby dało radę pograć, ewentualnie o jaką grafikę można by rozbudować?

ewentualnie czy pogra się w nfs pro street, cs 1.6, dod:s, dod, metin2

nie zależy mi na full detalach, wystarczy mi 40-50fps na low ponieważ komp ma być dla brata a on nie patrzy na detale tylko żeby dało radę pograć

Edytowane przez patryk1011
Link to post
Share on other sites

 

 

proszę o ewentualną korektę zestawu

Wszystko wygląda solidnie. Natomiast Truespirit może się nie zmieścić - z tego co pamiętam jest bardzo wysoki (170mm), a tyle miejsca mają tylko największe obudowy, więc zostań przy Macho (ta różnica w wydajności to detal). 

@@patryk1011, nie wiem do końca o co pytasz, ale ten piec to prehistoria. Za kilka stówek można dostać coś dużo lepszego.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@sid vicious

no tak, prehistoria lecz dla brata by wystarczył jeśli by działały te gry które napisałem

i chodzi mi o to czy te gry pójdą i czy będą w miarę grywalne

głównie rozchodzi się o to że sprzedają mi cały zestaw w okazyjnej cenie w sumie wychodzi tylko za samą mychę, klawkę i monitor(brat tego nie posiada gdyż ma mojego starego laptopa) a pieca zawsze można by rozbudować(niewiele, ale zawsze coś by się dołożyło np. jakiś e8200, 9500GT)

tak to sam piec liczę około 200zł(fakt, może trochę wydajniej) lecz trzeba doliczyć osprzęt(mycha klawka monitor czyli liczę z 200zł trzeba dołożyć) i wyjdzie jakieś 400zł za całość, a tak to za 200zł mam komplet i za dodatkowe 200zł coś dołożę i wtedy będzie wydajniejsze niż kupić sam piec i dokupić osprzęt :)

więc jak, te gry pójdą jakoś czy nie?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...