Skocz do zawartości

Podkręcanie haswella core i5 4670k na płycie msi z87 g43


Recommended Posts

Witam  mam już trochę dosyć  tego procka żałuje trochę że dałem się namówić  na tego haswella  zamiast niego mogłem mieć core i5 3570k  . Ale do rzeczy przeglądałem wiele poradników  odnośnie  podkręcania  procesorów haswell  ale nie mogę sobie poradzić  z  podkręcaniem tego procesora  wszystko jest dobrze do ustawień na 4200mhz  zmieniam tylko mnożnik ,  i  wszystko jest stabilnie  testowane occt i aida  powyżej tego zaczynają się schody  schody  ustawiam  4500mhz  i napięcie 1,295v   system wstaje  ale po kilku minutach testu w occt  blu screen  jak go ustabilizować  co trzeba jeszcze zmienić  w biosie  zasilacz mam  aerocool templarius 750W Silver  temperatury  są chyba w normie bo raptem 75-76 stopni  maks . Wiem że to kapryśne procki  pod względem oc ale jak na standardowym, napięciu robi 4200mhz to chyba  jakoś powinien dobić do tych 4.5ghz  co trzeba jeszcze ustawić w biosie Pomóżcie  bo mi już ręce opadają

Link to post
Share on other sites

Nie chcę krakać ale to może kres jego możliwości OC, nikt nam nie daje gwarancji że każda jednostka pójdzie wyżej niż 4,2 Ghz 

 

Chętnie poczytam co napiszą inni koledzy bo sam mam zamiar w listopadzie kupić identyczna płytę z i7 4770K 

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Bez przesady 4.2ghz to pestka  wystarczy tylko mnożnik zmienić  nie trzeba ruszać żadnych napięć wiec na pewno nie jest to kres jego możliwości  tylko  ja  nie ogarniam   ustawień biosu  z amd nie miałem problemu mojego phenoma x4 955be trzymałem 2 lata na 4260mhz    wszystko było stabilnie  ale po przesiadce  na intella  bardzo się rozczarowałem  jak do tej pory ale to może być moja wina  gdyż   nie mam doświadczenia z podkręcaniem  intela  jak do tej pory wszystkie procki były od amd

Link to post
Share on other sites

NIe ma co narzekać 4.2 GHz w Haswellu = 4.5 GHz IvyBridge lub 4.7 GHz w SandyBridge   :D  OC Haswella nie jest takie łatwe jak sie wydaje :P trzeba dużo testować pilnowć temperatur bawić sie napieciami i off setem. Mój jak narazie idzie  stabilnie na 4 GHz przy 1.080v temp max 60*C w grach nawet mniej  wiec zapas jeszcze jest :D 

Link to post
Share on other sites

Dałem napięcie VCCIN na 1,92V  i  na procku 1.245V  i 4400mhz  stabilnie  testowane 2 godziny w occt i aida temp w normie   najwyżej było 73 stopnie , niestety  na 4500mhz  się wysypuje  wiec podbiłem   napięcie na procku  do 1,55V i dalej niestabilnie jak ustawić że by napięcie spadało  gdy procek nie jest obciążony  np z tych  1,245V do 1V albo coś takiego ,  cpuz albo płyta pokazują różne napięcia np ustawie na płycie 1.65V a cpuz pokazuje 1.55V 

Link to post
Share on other sites

Dałem napięcie VCCIN na 1,92V  i  na procku 1.245V  i 4400mhz  stabilnie  testowane 2 godziny w occt i aida temp w normie   najwyżej było 73 stopnie , niestety  na 4500mhz  się wysypuje  wiec podbiłem   napięcie na procku  do 1,55V i dalej niestabilnie jak ustawić że by napięcie spadało  gdy procek nie jest obciążony  np z tych  1,245V do 1V albo coś takiego ,  cpuz albo płyta pokazują różne napięcia np ustawie na płycie 1.65V a cpuz pokazuje 1.55V

zostaw na początku wszystko na auto vcore na 1.2v mnożnik na x45 i próbuj czy wstanie.
Link to post
Share on other sites

Na MSI jest to Vdroop Offset który notabene był na starszym biosie.Po aktualizacji na 1.3 ta opcja zniknęła.Nie wiem czy dali później.

Jednak dawanie tego na mniejszą ilość ma się nijak do OC,bo ta opcja jest do tego żeby mobo trzymało zadane napięcie z jak najmniejszymi spadkami.

Link to post
Share on other sites

 

Hyy napiecie 1,65v przeginasz kolego :D jak masz opcje CPU "LLC"  CPU Load-Line Calibration (tak sie u mnie nazywa) ustaw na level 5 lub 4 płyta nie bedzie tak mocno voltować procesora. 

 

 

Oczywiście napięcie ustawiłem na 1,265V  i jest stabilne 4,4ghz  na napięciu 1,2V i 4,5ghz  system nie wstaje 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

przeczytaj mój przypadek, co prawda nie Haswell a Ivy ale jestem pewien, że ta sama przypadłość:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/110000-podkr%C4%99canie-i7-3770k-problem/

 

....krótko mówiąc procesor nie oddaje odpowiednio ciepła czapce czemu winna jest pasta zastosowana fabrycznie przez firmę INTEL.

Tak ma Ivy i Haswell....mieli to poprawić po skargach od konsumentów Ivy ale jak widać Haswell ma tą samą pastę która nadaje się do nie napiszę czego.....wygląda to tak:

 

http://postimg.org/image/txi8zuvmf/

Edytowane przez CEzAR21
Link to post
Share on other sites

Jakim sposobem zdjąłeś czapkę  z tego procka  ? , sam się nad tym zastanawiam , ale czekam jeszcze   bo  niedługo będę miał kilka procków  z core i5 4670k  i 4770k  po cenach 60% niższych od sklepowych wiec może coś wybiorę  co się dobrze kręci a resztę sprzedam procki będę miał bez boxowego  chłodzenia i pudełek 

Link to post
Share on other sites

Jakim sposobem zdjąłeś czapkę  z tego procka  ? , sam się nad tym zastanawiam , ale czekam jeszcze   bo  niedługo będę miał kilka procków  z core i5 4670k  i 4770k  po cenach 60% niższych od sklepowych wiec może coś wybiorę  co się dobrze kręci a resztę sprzedam procki będę miał bez boxowego  chłodzenia i pudełek 

 

Powinno się to zrobić żyletką do szyb ale nie miałem takiej i użyłem zwykłej żyletki, ryzyko potężne bo zwykła żyletka się wygina jak papier i można zarysować laminat, natomiast żyletka do szyb jest bardzo sztywna...ogólnie nie polecam robić tego tak jak ja to zrobiłem :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...