Skocz do zawartości

Zawieszanie sie kompa po OC grafy


Recommended Posts

Witam, zaczne od podstaw mojej przygody z blaszakiem. O tóż zakupilem sobie jakis rok temu puche, C2D E8200,MSI P7N SLI PLATINUM, PSU : Corsair HX520W, 8800 gt GALAXY CM, reszty chyba nie musze wymieniac? , nie bylo z nim problemow po zmianie biosu oczywiscie, płyta nie jest przystosowana do idealnego oc ;/ takze meczylem sie troche i postawilem procka na 3.4 GHz przy napieciu 1.26 V core. Jakis czas później drażniło mnie to chłodzenie referencyjne wiec zmienilem na accelero S1 rev2. Wszystko było założone przeze mnie, wsio w pelni profesjonalnie. Radiatorki zmienione na thermaltake, zalozylem je na sekcje zasilania i na pamiątki. Tempy ochłoneły o ok 30 stopni. Założylem wiatrak na accelero 120mm pchajacy powietrze, aktualnie 40 w idle, 59 max w stresie. Bawilem sie troche w OC ale zrezygnowalem bo bylo mi to nie potrzebne w tamtych czasach lecz nie mialem jakichkolwiek problemow z nim. Po ilus tam miesiacach padła płyta z niewiadomej przyczyny, po miesiacu przyszla z serwisu z prawdopodobnie zmienionym mostkiem, którym to tez nie wiem. I zaczely sie problemy, oryginalne stery mialy problemy jakies, po wgraniu wywalal blue scr, poradzilem sobie tym ze zainstalowalem inne stery do tej płyty, aktualniejsze. Bylo wsio ok, wgralem swoj bios, ustawilem swoje ustawienia w biosie do OC, płytka wstala i wszystko bylo po staremu ;] po ok miesiacu zdecydowalem sie do OC grafy no i klatwa jakas normalnie. Co ustawie jakiekolwiek OC to grac sie da, niema jakis wielkich artow czy cos w tym rodzaju lecz jak siedze i nic nie robie, lub robie to ze przegladam net, ogladam film, pisze na gadu, robie cokolwiek bez grania w gierki , komp sie zacina (widac ze to wina grafy) bez OC grafy sie to nie dzieje. Tempy w normie,w najblizszym czasie próbuje jakos sobie z tym poradzic. Ma ktos jakiekolwiek pomysly co moglo by byc przyczyną ? Prosze o wypowiedzi, chce sobie poradzic z tym fantem Razz bede walczyl do upadlego.

 

 

''Wiesila mi sie wlasnie w windowsie przy taktowaniach 650/1625/950 (1900)

standard taktowania to 600/1500/900 (1800)'' ;/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...