Skocz do zawartości

Czy TV może zastąpić monitor?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kosmita,

Recommended Posts

Witam

Otóż mam dylemat, zastanawiam się nad kupnem telewizora 32 cali lub monitora 23. Mam 17 calowy monitor lcd ma jakieś 6 lat i mam ośmioletni kineskopowy tv. Chciałbym podłączyć tv do pc ale nie wiem czy kasa nie pójdzie w błoto. Mam kartę graficzną gtx 660 więc z grami nie powinno być problemów. Czy tv może chociaż zastąpić monitor w 90%? Boję się że tv może być nie kompatybilny z PC a gry nie będzie się wygodnie grać jak na konsoli. Co sądzicie o tym rozwiązaniu. 

 
Link to post
Share on other sites

Ja wcześniej przez 5 lat miałem starego  lcd samsunga, obecnie mam panasonica 47" i jestem zadowolony. Dodatkowo komputer rozpoznaje panel 3D dzięki czemu w niektórych grach uaktywniła się opcja gry w 3D. Polecam Crysis 3 w 3d rewelacja :)

Dlaczego tv miałby być nie kompatybilny z komputerem?

Edytowane przez kosmita
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja wcześniej przez 5 lat miałem starego  lcd samsunga, obecnie mam panasonica 47" i jestem zadowolony. Dodatkowo komputer rozpoznaje panel 3D dzięki czemu w niektórych grach uaktywniła się opcja gry w 3D. Polecam Crysis 3 w 3d rewelacja :)

Dlaczego tv miałby być nie kompatybilny z komputerem?

 

Bo gdzieś czytałem, że niektóre tv mają problemy z podłączeniem do pc, że obraz za szeroki, ze mimo ustawien nadal zle pokazuje obraz itp.

Link to post
Share on other sites

Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, sam używam od wielu lat 32' telewizora zamiast monitora i tylko raz mi się to zdarzyło, zaktualizowałem sterowniki, użyłem funkcji w telewizorze auto dopasowania i po sprawie. Największym problemem telewizorów jest to że mają o wiele większe opóźnienia niż monitory, więc jeżeli dużo grasz w FPS albo inne gry wymagające szybkiej reakcji to odpuść i kup przyzwoity 27' monitor. Jeżeli upierasz się dalej przy 32' to polecam http://www.nokaut.pl/telewizory-led/tv-led-samsung-ue32f5000.html?pid=1&cid=465&kid=d194e7bfdd83f289bdabc0a1e5cd9bc5&gclid=COqcy7-pproCFU633god0GUAug#oferty

Perełka wśród 32'calowych telewizorów, bez zbędnych bajerów, niski input lag no i cena, taniocha. Sam mam i jestem nim zachwycony. Nie znajdziesz lepszej 32' za te pieniądze gwarantuje Ci to. Pozdrawiam.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, sam używam od wielu lat 32' telewizora zamiast monitora i tylko raz mi się to zdarzyło, zaktualizowałem sterowniki, użyłem funkcji w telewizorze auto dopasowania i po sprawie. Największym problemem telewizorów jest to że mają o wiele większe opóźnienia niż monitory, więc jeżeli dużo grasz w FPS albo inne gry wymagające szybkiej reakcji to odpuść i kup przyzwoity 27' monitor. Jeżeli upierasz się dalej przy 32' to polecam http://www.nokaut.pl/telewizory-led/tv-led-samsung-ue32f5000.html?pid=1&cid=465&kid=d194e7bfdd83f289bdabc0a1e5cd9bc5&gclid=COqcy7-pproCFU633god0GUAug#oferty

Perełka wśród 32'calowych telewizorów, bez zbędnych bajerów, niski input lag no i cena, taniocha. Sam mam i jestem nim zachwycony. Nie znajdziesz lepszej 32' za te pieniądze gwarantuje Ci to. Pozdrawiam.

Czy w takich grach typu max payne 3, fifa, gta jest jakiś dyskomfort w graniu? 

Edytowane przez Pawel96
Link to post
Share on other sites

Tak, załóżmy że telewizor masz na biurku, i patrzysz się w niego przez 3-5 godzin, z odległości 1 metra, to będziesz miał problemy ze wzrokiem, uczucie otępienia, nie będziesz się mógł skupić, etc. Wspominałem wcześniej, że jeżeli nie grasz w żadne hardcorowe gry wymagające super refleksu to bierz, pewnie, ustaw go w odpowiedniej odległości i graj, no i najważniejsze, jeżeli już kupisz ten telewizor to koniecznie podłącz go przez kabel hdmi, który ma przesył cyfrowy, obraz będzie o wiele lepszy.

Link to post
Share on other sites

Tak, załóżmy że telewizor masz na biurku, i patrzysz się w niego przez 3-5 godzin, z odległości 1 metra, to będziesz miał problemy ze wzrokiem, uczucie otępienia, nie będziesz się mógł skupić, etc. Wspominałem wcześniej, że jeżeli nie grasz w żadne hardcorowe gry wymagające super refleksu to bierz, pewnie, ustaw go w odpowiedniej odległości i graj, no i najważniejsze, jeżeli już kupisz ten telewizor to koniecznie podłącz go przez kabel hdmi, który ma przesył cyfrowy, obraz będzie o wiele lepszy.

a czy do input lag można się przyzwyczaić jak do gier co podałem wyżej.

Link to post
Share on other sites

Posiadam gtx660 i mam jako monitor leciwy już telewizor LG 37'' jeszcze na starym podświetleniu matrycy jakim są lampy CCFL - jeden wielki minus - rachunki za prąd.

Odczucia jeśli chodzi o użytkowanie zwykłe - internet, praca w dokumentach czy innych programach. Jest ok, nie narzekam. Wiadomo, że siedząc przed ekranem 5-6h nie wysiedzi się bez przerwy. Lepiej co godzinkę czy półtorej zrobić sobie 5-10minut przerwy (zrobienie kawy czy coś innego :D ) Wszystko jest wyraźne i nie sprawia żadnych problemów.

 

Co do gier - gram we wszystkie typy gier praktycznie (oprócz strategii itp). Jest miodzio - nie zauważyłem jakichś super opóźnień, nie sprawia mi to więc problemu. No i wszystko jest większe niż na 23'' :D

 

Najlepsze jest jednak jak 'wypożyczysz' sobie film Blue-Ray - nie ma porównania co do małego monitorka.

 

Co do minusa z początku - w erze Ledowego podświetlenia matrycy zużycie prądu nie jest tak wysokie.

Porównując maksymalny pobór mocy mojego TV (160W) a pierwszego lepszego LED (~70W)

Link to post
Share on other sites

NIe wiem czy się da przyzwyczaić do input laga, 16ms, jest praktycznie niezauważalne dla zwykłego zjadacza chleba, tak jak mówię jeżeli wcześniej nie pracowałeś na monitorze z odświeżaniem 120hz i input lagiem 3-5 ms nie powinieneś zauważyć żadnej różnicy, poza tym wiesz.. U każdego będzie inaczej, wszystko zależy od sygnału, karty graficznej, także wiele czynników sprowadza się do tego input laga.

Link to post
Share on other sites

NIe wiem czy się da przyzwyczaić do input laga, 16ms, jest praktycznie niezauważalne dla zwykłego zjadacza chleba, tak jak mówię jeżeli wcześniej nie pracowałeś na monitorze z odświeżaniem 120hz i input lagiem 3-5 ms nie powinieneś zauważyć żadnej różnicy, poza tym wiesz.. U każdego będzie inaczej, wszystko zależy od sygnału, karty graficznej, także wiele czynników sprowadza się do tego input lahttp://www.nokaut.pl...od0GUAug#ofertyga.

Pisząc 16 ms miałeś na myśli ten telewizor http://www.nokaut.pl...od0GUAug#oferty

Link to post
Share on other sites

Posiadam ten model telewizora zamiast monitora i naprawdę z czystym sumieniem mogę go polecić.

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/95385-panasonic-tx-l47et60-test-otwarty-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac.html

 

Ta seria nie ma 32" ale może skusisz się na 40" :)

Link to post
Share on other sites

Czy tv może chociaż zastąpić monitor w 90%? Boję się że tv może być nie kompatybilny z PC a gry nie będzie się wygodnie grać jak na konsoli. Co sądzicie o tym rozwiązaniu.  

Może zastąpić, obraz będzie troszkę gorszy niż na monitorze (głównie czcionki, pulpit) ale w grach i filmach będzie ok. Ważne jest to, żebyś kupił taki z niskim input lagiem i koniecznie z trybem pc lub gra, telewizor w tych trybach nie używa praktycznie żadnych dopalaczy poprawiających obraz co może objawiać się mniejszym input lagiem.

 

Zagrasz raz na większym ekranie i nigdy już nie wrócisz do gry na małym monitorku :).

Edytowane przez Szarik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Używam 32" jako monitora już od dłuższego czasu, i powiem ci, że gra się wyśmienicie. Nie miałem kiedykolwiek żadnych problemów z obrazem, telewizorek podpięty przez hdmi. Czcionki, strony itp. wyglądają bardzo dobrze, nie gorzej niż na monitorze. Nie odczuwam input laga itp, nikt kto grał u mnie też :) . Powinieneś być zadowolony. Celuj w coś led'owego :)

Edytowane przez filo301
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozdzielczość jest taka sama, wiesz dużo zależy też od telewizora. Na jednym czcionka będzie rozmazana na drugim bardzo wyraźna, mocno poszarpana ale nigdy taka jak na dobrej klasy monitorze. To jest widoczne tylko z bliska.

Link to post
Share on other sites

Przy tv będę siedział z odległości 2 m, nie mniej a jeśli chodzi o input lag znalazłem fajną stronę pokazującą ranking i widać, że na podium są telewizory firmy sony ale najmniejszy to 40 cali i wiadomo swoje kosztuje. Jak sądzicie lepiej wybrać monitor eizo 2333 czy samnsunga UE32F5000.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...