Skocz do zawartości

R9 270X czy R9 280X


Recommended Posts

Cześć, mam takie do was malutkie pytanie, za nie długo będę zmieniał kartę grafy 

Moja karta teraz to : MSI 2GB 7850 HD Power Edition

Mój monitor to : Samsung 21.5inch Full HD

Gry grane : Bf4, cod ghosts , fifa 14 itd.

Zasilacz : Thermaltake tr2 800w 80+ Bronze

 

Moje pytanie brzmi tak, chciałbym zakupić albo karte R9 270X lub R9 280X, ale nie wiem czy starczy mi na kilka lat, po pierwsze chce karte mieć maks 2/3 lata na ultra lub przynajmniej na high settings gry.

I tak się zastanawiam czy 270X starczy mi na tyle, bo czytałem, ze to dobra karta którzy mają pieniedzy ale chca grac na ultra.. czy wziac 280x i wystarczy mi na kilka lat, tylko jeśli miałbym kupować 280X musiałbym uzbierać te 500zł. Jak myślicie? :)

Link to post
Share on other sites

 

 

po pierwsze chce karte mieć maks 2/3 lata na ultra

 

Nie ma takiej karty na rynku. Nigdy nie było i nie sądzę, by szybko powstała. Za 3 lata nawet Titan na 99% nie ogarnie najnowszych tytułów przy takich ustawieniach.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie ma takiej karty na rynku. Nigdy nie było i nie sądzę, by szybko powstała. Za 3 lata nawet Titan na 99% nie ogarnie najnowszych tytułów przy takich ustawieniach.

 

Jest na to sposób CF dwóch kart 280x :) może na 2 do 3 lat nie starczą na ustawienia ultra ale high spokojnie starczą w fuj HD :)

Link to post
Share on other sites

Starczyć starczą ale trzeba liczyć się z problemami, które niestety występują w konfiguracjach CrossFire czy SLI.
Nie każdy tytuł toleruje takie rozwiązanie ale widzę Twoją sygnaturkę więc pewnie wiesz o co mi chodzi ;)
Po drugie, autor raczej nie chcę wydawać 2000zł + skoro chce zakupić jedną 280x.
Miałem 7970 (przez jakiś czas nawet w CF) i po roku nie była w stanie uciągnąć kilku tytułów na ustawieniach Ultra, np. Crysis 3 czy Metro LN (przy czym dla mnie płynna rozgrywka to 40 FPS + ), na ustawieniach High i trochę mniej wygórowanym AA, pewnie jeszcze rok lub więcej pociągnie.
@xJaMaN, ile chcesz przeznaczyć na kartę ?

Link to post
Share on other sites

Starczyć starczą ale trzeba liczyć się z problemami, które niestety występują w konfiguracjach CrossFire czy SLI.

Nie każdy tytuł toleruje takie rozwiązanie ale widzę Twoją sygnaturkę więc pewnie wiesz o co mi chodzi ;)

Po drugie, autor raczej nie chcę wydawać 2000zł + skoro chce zakupić jedną 280x.

Miałem 7970 (przez jakiś czas nawet w CF) i po roku nie była w stanie uciągnąć kilku tytułów na ustawieniach Ultra, np. Crysis 3 czy Metro LN (przy czym dla mnie płynna rozgrywka to 40 FPS + ), na ustawieniach High i trochę mniej wygórowanym AA, pewnie jeszcze rok lub więcej pociągnie.

@xJaMaN, ile chcesz przeznaczyć na kartę ?

na razie jeszcze nie mam tego co w sygnaturce ale jak to złoże (dzisiaj przybędzie przesyłka) to na pewno podzielę się uwagami :)

Link to post
Share on other sites

Ale nie działa zawsze tak jak sobie to wyobrażasz, pełne wsparcie dla SLI czy CF uzyskasz tylko w tytułach klasy AAA
(np. BF3, Crysis 3) wtedy możesz liczyć na około 180% wydajności w porównaniu do jednego GPU. Problem pojawia się już w trochę mniejszych produkcjach. Druga sprawa: często nawet w takich tytułach jak wspomniałem nie masz pewności, że w dzień premiery dany tytuł obsłuży SLI/CF, trzeba czekać na patche czy aktualizacje sterowników.
Temat rzeka ale ogólnie uważam, ze SLI działa lepiej od CF - wydaje mi się, że Nvidia bardziej dopasowuje sterowniki pod multi-gpu.

Link to post
Share on other sites

na to co działa lepiej to temat rzeka a co do sterowników lub aktualizacji pod konkretne gry to przecież nie będzie to trwało 2 lata tyl często po miesiącu od premiery są już jakieś usprawnienia w kolejnych sterownikach :) po za tym w SWTOR np. CF jest obsługiwane przez tą grę a SLI już nie :) znaczy się AMD zrobiło stery pod tą grę dla CF a nvidia w sli nie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...